• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zaległości matematyka

Object Storage Arubacloud
0 głosów
574 wizyt
pytanie zadane 4 marca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Kazik98x Obywatel (1,780 p.)
Jestem w drugiej klasie liceum na profilu prawnym ale ostatnio zacząłem uczyć się programowania i bardzo mnie to wciągnęło. Żeby dostać się na jakąś w miarę dobrą politechnikę muszę dobrze ogarnąć matematykę w stopniu rozszerzonym a niestety w szkole mam podstawę i muszę do matury przygotować się sam. Mam również trochę zaległości ponieważ wcześniej nie przykładałem za bardzo uwagi do matematyki. Stąd moje pytanie czy aby nadrobić zaległości powinienem przerobić od nowa zbiór zadań z pierwszej klasy a potem zrobić 2 i 3 czy przerobić repetytorium podstawowe. I jeszcze odnośnie tego rozszerzenia za które wezmę się po nadrobieniu zaległości czy kupić zbiory zadań z rozszerzenia czy również przerobić jakieś dobre repetytorium

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 4 marca 2016 przez Frendom Pasjonat (18,900 p.)
przerob to co masz z podstawy, przegladaj egzaminy maturalne, chodz na zajecia dodatkowe, warto tez rzucic okiem na Matemaksa, bardzo dobrze przygotowuje zagadnienia z matematyki. Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze repetytorium jest o wiele lepsze niz zbior zadan
komentarz 4 marca 2016 przez Kazik98x Obywatel (1,780 p.)
A znasz może jakieś dobre, godne polecenia repetytorium rozszerzone?
komentarz 4 marca 2016 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Zbiór zadań to są same zadania. Nie ma tam nic wytłumaczonego jak co się robi. Będzie Ci cholernie ciężko nadrobić wszystkie te zaległości. Lepiej kup sobie repetytorium (niestety nie znam żadnego dobrego). I jeśli rodzice się zgodzą, załatw sobie korepetycje z matmy. Postaraj się też na jakieś dodatkowe lekcje z rozszerzenia zapisać, ew. idź popytaj kogoś z klasy z rozszerzeniem z matematyki (a najlepiej byłoby jakbyś spytał się nauczyciela) czy byłaby możliwość żebyś na takie dodatkowe lekcje z inną klasą chodził. Sam jestem na mat-inf-fiz i nam pani profesor mówi co jest tylko na rozszerzeniu, daje nam arkusze z rozszerzenia i podstawy - i szczerze powiem, strasznie trudne są.
+1 głos
odpowiedź 4 marca 2016 przez Porcupine Nałogowiec (31,560 p.)

Ja bym polecał skupienie się na arkuszach maturalnych. Polecam: 

Sam się z tego uczyłem w zeszłym roku i wpadło 100% z rozszerzenia :) W zbiorze nie ma rozwiązań, są jedynie odpowiedzi, więc jakbyś miał z czymś problem to pewnie najlepiej gdybyś poprosił o pomoc swojego nauczyciela, lub zapytał na jakimś forum.

Pozdrawiam, 

+1 głos
odpowiedź 10 marca 2016 przez Rubeus024 Obywatel (1,680 p.)
Cześć,

Może opowiem krótką historię związaną z moim przygotowaniem do matury. Sytuacja była wtedy podobna, byłem w klasie humanistycznej i w połowie drugiej klasy zdecydowałem się, że napiszę turę z matematyki na poziomie rozszerzonym. Zapisałem się na korepetycje, która pozwoliła mi odpowiedzieć na pytania, na które sam nie umiałem odpowiedzieć. Z dzisiejszej perspektywy cieszę się, że zrobiłem taki krok. Praca samodzielna w moim przekonaniu jest zawsze najlepszą formą nauki, jednak z pomocą innej osoby efekt będzie jeszcze lepszy. Przychodziłem do niej z konkretnymi pytaniami, przerabiając wstępnie to, co mieliśmy omówić na zajęciach. Maturę z rozszerzenia zdałem na 80% i udało mi się dostać na taki kierunek, jaki chciałem. Co mogę jeszcze Tobie doradzić? Jeżeli angielski nie jest problemem to internet jest twój. A co do książek to polecam A.Kiełbasę, która jest znana głównie przez starszych kolegów oraz ksiązki od wydawnictwa sens(ale starsze wydanie, w niej zadania są rozwiązywane na kilka sposobów, bomba))(http://www.sens-wydawnictwo.pl/?matematyka-dla-klasy-i-liceum-i-technikum.-zakres-podstawowy-i-rozszerzony.,14)  Powodzenia!

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 372 wizyt
pytanie zadane 15 lutego 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez veryhotshark Obywatel (1,620 p.)
–1 głos
0 odpowiedzi 157 wizyt
pytanie zadane 28 kwietnia 2020 w Matematyka, fizyka, logika przez tomek.99 Początkujący (370 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 214 wizyt
pytanie zadane 7 września 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Serwex Użytkownik (810 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...