• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Win 7 - okresowe "zacięcia" komputera

Object Storage Arubacloud
0 głosów
162 wizyt
pytanie zadane 25 lutego 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Bartek Woźniak Początkujący (460 p.)
Cześć wszystkim, to mój pierwszy post na tym forum, mam nadzieję, że umieściłem mój problem w odpowiedniej kategorii.
Otóż od pewnego czasu mam problem z systemem. Pomijam fakt, że zwolnił swoje działanie o jakieś 30%. Okresowo, podczas użytkowania laptopa, przy zwykłych czynnościach jak granie, oglądanie filmów, pisanie kodu, przeglądanie facebooka itd. system nagle zaczyna klatkować. Na początku mam trochę szybszy pokaz slajdów :P potem co raz wolniejszy aż wreszcie system na kilka sekund zastyga, dźwięk się "zacina" (nie wiem, jak to lepiej opisać) i po chwili wraca do normy. To się zdarza średnio 2 razy na ok. 5-6 h używania komputera. Często też explorer przestaje działać i po chwili sam się przywraca do prawidłowego działania. Robiłem dokładne skany, czyściłem rejestry, usuwałem śmietki różne i nic to nie dało. Oddać laptopa do serwisu ? Czy może jest jednak jakaś opcja, bym sam sobie poradził ?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 25 lutego 2016 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Takie freezy to zazwyczaj przegrzewanie się. Klawiatura nie parzy? spód nie jest gorący, że aż jajka się gotują? Sprawdź temperatury jakimś programem np. HWiNFO. Dobrze też jest przeanalizować SMART'a, bo podobne objawy daje agonalny stan HDD.

Jeżeli masz model laptopa, w którym do bebechów tak łatwo się nie dostaniesz to nie polecam czyszczenia "sprężarkom" vel sprężone powietrze, bez rozkręcania, bo cały ten syf wdmuchasz do środka, a na pewno znaczną część. Jest to chwilowe rozwiązanie, a nawet może być niebezpieczne.
komentarz 25 lutego 2016 przez Bartek Woźniak Początkujący (460 p.)
Do bebechów próbowałem się dostać, ale coś obudowa, mimo odkręcenia wszystkich śrubek, nie chciała się odczepić więc wolałem nie przykładać więcej siły, żeby czegoś nie popsuć.

Agonalny, czyli dysk jakby dogorywa sobie :P ?

Temperatura przy małych obciążeniach, jak np. przeglądanie internetu jest chyba w porządku. Nie mierzyłem tego jeszcze, ale wylatujące powietrze jest letnie. Co innego przy filmach albo grze - można podgrzać sobie herbatę stawiając kubek przy wylocie powietrza.
komentarz 25 lutego 2016 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Zazwyczaj możesz znaleźć jak na YT jak poszczególne modele laptopów należy rozbierać. Ja mam ten jeden z fajniejszych, w którym trzeba wyciągnąć matrycę, żeby dostać się do procesora :P a radiator to ostatni odkręcany podzespół... ogólnie masakra.
Sprawdź wszystko co się da programami, może być też tak, że Winda już jest w stanie rozsypki.

Dysk jak posiada dużo realokowanych sektorów takie zawiechy łapie.
0 głosów
odpowiedź 25 lutego 2016 przez Daaa22 Dyskutant (8,250 p.)
Spróbuj przedmuchać wentylacje laptopa (ja robiłem sprężarkom i naprawdę pomogło), lub wymień paste termoprzewodzącą. Polecam obejrzeć to: https://www.youtube.com/watch?v=L7FUU_p47Yo

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 253 wizyt
pytanie zadane 18 lutego 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Miko Obywatel (1,480 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 983 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 106 wizyt
pytanie zadane 1 lutego 2017 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...