• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

kod źródłowy Windowsa

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,417 wizyt
pytanie zadane 21 lutego 2016 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany
Witam, jakiś czas temu przeczytałem, że ktoś z was kiedyś posiadał kod źródłowy windowsa 2000. Zaciekawiła mnie ta informacja i postanowiłem poszukać czegoś w globalnej wyszukiwarce wszechwiedzy czyli w internecie. Czytam różne wywiady itd. i okazuje się że od MS-DOS do windowsa Vista kody źródłowe są na internecie. No super. MS-DOS, win 1, win 2, win 3, win NT, win 95, win 98, win 2000/ME, win XP, win Vista - licząc wyszło że to 10 oprogramowań. Czy ktoś z was wie, gdzie mógłbym (w sposób legalny) dostać kod źródłowy któregokolwiek z tych systemów?? Szukałem na internecie i znalazłem (jak już wspominałem) artykuły na ten temat ale samego kodu nie.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 21 lutego 2016 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
wybrane 21 lutego 2016
 
Najlepsza
Jakoś w maju poprzedniego roku Microsoft udostępnił kod źródłowy MS-DOS. Innych kodów źródłowych nie otrzymasz legalnie, ponieważ sa chronione prawami autorskimi.
komentarz 21 lutego 2016 przez szymi666 Bywalec (2,020 p.)

 "Może poćwiczę trochę assemblera z tym." w takim razie miłej zabawy :)

komentarz 21 lutego 2016 przez niezalogowany
Bo tak to możnaby... hehe... troszkę go posuć. Tutaj coś zwiększyć, tutaj zmniejszyć, tutaj wyjść poza zak...ekhem ekhem. No... Ten tego... Szkoda że w Assemblerze, bo przecież windows jest napisany w C++ C i Assemblerze (ja myślę że to są wstawki). I niby mam w szkole Assemblera ale tylko do mikro 8051, może pójdę do profesora z tymi kodami i mi powie co jak działa. Ale i tak szkoda że nie jest w C, cudownie gdyby był C++ lub C# (którego nie znam ale struktura jest bardzo podobna)
komentarz 21 lutego 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Tak, to ja miałem kiedyś na dysku kod Windowsa 2000. MS-DOS można popsuć wcale nie grzebiąc w jego kodzie :D Napisz jakiś złośliwy program w ASM lub C i uruchom go w MS-DOSie, np. jakiś wirus rezydentny - to dopiero jest programowanie, a nie to co dzisiaj, że bez biblioteki jakiejśtam to nic się już nie da... Aha, nie licz na to, że cały ten kod MS-DOS skompilujesz w VS, nie wiem w ogóle czy w czymś się jeszcze dzisiaj da.
komentarz 21 lutego 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Szkoda że w Assemblerze, bo przecież windows jest napisany w C++ C i Assemblerze

No właśnie, Windows, a nie DOS.

Ale i tak szkoda że nie jest w C

To ściągnij źródła FreeDOS'a.

komentarz 21 lutego 2016 przez niezalogowany
dos jest w pewnym sensie ojcem windowsa

Podobne pytania

0 głosów
6 odpowiedzi 2,340 wizyt
pytanie zadane 8 lipca 2017 w PHP przez kordix Gaduła (3,910 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 188 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 113 wizyt
pytanie zadane 23 września 2020 w HTML i CSS przez nielot Obywatel (1,270 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...