• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed SQL + PHP + if

Object Storage Arubacloud
0 głosów
114 wizyt
pytanie zadane 20 lutego 2016 w PHP przez MatiiTv Gaduła (3,790 p.)
zamknięte 20 lutego 2016 przez MatiiTv

Witam.

Chciałbym napisać kod w PHP gdzie chcę porównać zmienną $steamid z wszystkimi wartosciami  kolumny "steamid" i jeśli nie znajdzie żadnej to wykona jakiś kod.

Dodam że tabela nazywa się banned i struktura jest pokazana na tym screenie: https://gyazo.com/e9febcb2c1dc9218f80f6fa6ad7a7df4

Po pierwsze czy da się tak? Jeśli tak-to jak? Rozumiem że trzeba użyć do tego pętli i ifa :)

Trochę się zastanawiam i doszedłem do wniosku że to będzie wyglądać tak: 

$rezultat = mysqli_query("SELECT * FROM banned WHERE `steamid`=".$steamid);

i co dalej? 

Pozdrawiam

komentarz zamknięcia: rozwiazane

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 20 lutego 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
wybrane 20 lutego 2016 przez MatiiTv
 
Najlepsza

Skąd tam w zapytaniu masz jakąś kolumnę `nazwauzytkownika` skoro w tej tabeli takowej nie ma? To nie ma szansy zadziałać.

I też nie bardzo rozumiem co chcesz zrobić.

trzeba użyć do tego pętli i ifa

Ale do czego? Do pobrania rekordów z bazy? Jeśli dasz zapytanie takie jak masz czyli SELECT z WHERE kolumna = wartość to baza sama zwróci Ci tylko rekordy pasujące do tego warunku w WHERE, nic więcej tu już nie potrzeba tylko pętli którą wyświetlisz te rekordy lub wykonasz na nich jakieś operacje. 

komentarz 20 lutego 2016 przez MatiiTv Gaduła (3,790 p.)
Pomyliłem się, już to poprawiłem.
komentarz 20 lutego 2016 przez MatiiTv Gaduła (3,790 p.)
Chodziło mi o $steamid
komentarz 20 lutego 2016 przez MatiiTv Gaduła (3,790 p.)
Chciałbym zapisać if który zwróci fałsz jeżeli instrukcja SQL zwróci jakąś wartość
komentarz 20 lutego 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Możesz np. zliczyć wiersze - czyli tylko gdy jest ich więcej niż 0 to jest ban http://php.net/manual/en/mysqli-result.num-rows.php

Albo możesz zrobić fetcha i użyć empty, jeśli będzie puste to znaczy, że nie ma bana.
komentarz 20 lutego 2016 przez MatiiTv Gaduła (3,790 p.)
Dziękuję :) Wszystko działa.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,951 wizyt
pytanie zadane 7 marca 2016 w SQL, bazy danych przez gromula Stary wyjadacz (10,070 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 368 wizyt
pytanie zadane 14 grudnia 2016 w SQL, bazy danych przez Szejk Obywatel (1,510 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 591 wizyt
pytanie zadane 4 listopada 2017 w PHP przez SzukającyPrzygód Bywalec (2,310 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...