• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mam proble z funkcjami switch, case itp. Pomoże ktoś :P ?

0 głosów
321 wizyt
pytanie zadane 13 lutego 2016 w C i C++ przez WertU Nowicjusz (120 p.)

Chcę napisac gre/program (jestem początkującym programistą ;)) w której jest sie hazardzistą. Napisałem/zrobiłem już główne menu i chcę zrobić przejscia z menu do "graj" z "graj" do "domu" i "kasyna" i nwm jak właśnie zrobic te "przejscia". Prosiłbym o szybką odpowiedz dzięki.

#include <iostream>

using namespace std;

int wybor, wyborl, wyborr, wybord, wyborm, wybork, wyjdz;

int main()
{
    cout << "--------------------" <<endl;
    cout << "MENU GLOWNE" <<endl;
    cout << "--------------------" <<endl;
    cout << "1.Graj" <<endl;
    cout << "2.Wyjdz" <<endl;
    cout << "Wybierz:";
    cin >> wybor;

    switch(wyjdz)

case 1:
    {

    }

    switch(wybor)

case 1:
    {
        cout << "Witaj w Symulatorze Hazardzisty"<<endl;
        cout << "-------------------------------"<<endl;
        cout << "Wybierz miejsce"<<endl;
        cout << "1.Dom"<<endl;
        cout << "2.Kasyno"<<endl;
        cout << "Wybierz:";
        cin >> wybord, wybork;


         break;

    }

    switch(wybord)

case 1:
    {
        cout << "Witaj";

        break;

    }

    switch(wybork)

case 2:
    {
        cout << "Witaj";

        break;

    }



    return 0;
}

 

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 13 lutego 2016 przez Grzyboo Nałogowiec (28,880 p.)

Poczytaj po prostu o konstrukcji switch i już będziesz wiedział.

switch(wybor)
{
    case 1: funkcjaGraj();
                break;

    case 2: funkcjaWyjdz();
                break;
}

I dziel w ten sposób program na funkcje. Widzę, że chcesz wrzucić switch w switcha i zrobić niezłe spaghetti w jednej funkcji main. Po co?

0 głosów
odpowiedź 13 lutego 2016 przez secsec Mądrala (7,250 p.)
I nie używaj zmiennych globalnych.
–1 głos
odpowiedź 13 lutego 2016 przez Noak Mądrala (5,900 p.)
wydaje mi się że całkowicie nie wiesz jak działa instrukcja switch case.

Idąc po kolei najpierw gracz ma wybrać czy grać dalej. Więc wczytujesz zmienną wybór i teraz

w instrukcji switch(wybór[tu musis się znajdować zmienna do której gracz podał swój wybór])

case:1 tu gramy w grę więc dajemy graczowi kolejny wybór dom i kasyno. Gracz wczyta swój wynik do zmiennej wybord więc

{

switch(wybord)

case:1 idzeimy do domu

case 2 idziemy do kasyna

}

case:2 wychodzimy z gry

 

Pamiętaj aby na końcu case postawić break; jeśli chcesz wczytać dwie zmienne to cin>>a>>b; a nie ja ty to zrobiłeś cin>>a,b;

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 562 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 617 wizyt
pytanie zadane 1 lutego 2021 w C# przez patryk8 Początkujący (300 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 644 wizyt

93,741 zapytań

142,676 odpowiedzi

323,294 komentarzy

63,323 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...