• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

dopisanie do nazwy pliku unikalnego id php

Object Storage Arubacloud
0 głosów
405 wizyt
pytanie zadane 5 lutego 2016 w PHP przez Dawid Warduliński Obywatel (1,830 p.)

Witam piszę upload zdjęć i mam taki mały problem jak dodaje plik o tej samej nazwie o on się nadpisuje. Jak dopisać do nazwy jakiś tekst. Tak dodaje plik na serwer.

if(move_uploaded_file($_FILES['file']['tmp_name'], "images/".$_FILES['file']["name"]))

 

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 5 lutego 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Dużo jest sposobów na wygenerowanie losowego ciągu znaków.

Możesz skorzystać z takiej oto funkcji: http://php.net/manual/en/function.uniqid.php

Sam sobie też możesz napisać prostą funkcję z pętelką które będzie losowo wybierała znaki.

Możesz zrobić jakiegoś hasha przez md5/sha1.

A wszystko to w razie potrzeby możesz skrócić do odpowiedniej długości i dopisać do nazwy pliku czy też całkowicie zastąpić - w zależności od tego co tam robisz i jak chcesz.

Chyba że masz to dalej jakoś połączone z bazą i chcesz dopisać jakieś id z bazy - no to wystarczy je pobrać i tu dopisać.
komentarz 5 lutego 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
komentarz 5 lutego 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

@efik

(PHP 7)

Na jakimś "super dobrym" hostingu może być problem :v

Poza tym dzięki, nie znałem tego pewnie dlatego że dopiero weszło.

komentarz 6 lutego 2016 przez Dawid Warduliński Obywatel (1,830 p.)
Nową nazwę już mam tylko jak ją dopisać co gdzie wstawić
komentarz 6 lutego 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
if(move_uploaded_file($_FILES['file']['tmp_name'], "images/oto_moja_super_nowa_nazwa"))

?

komentarz 6 lutego 2016 przez Dawid Warduliński Obywatel (1,830 p.)
No widzisz cało 2h nad tym myślałem
komentarz 6 lutego 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

No widzisz, to ja nie chciałbym być nie miły, chcę po prostu dać Ci radę jak sobie radzić z takimi prostymi problemami.

Otwierasz stronę https://www.google.pl, wpisujesz tam to z czym masz problem - najlepiej po angielsku. Co wpisać w przypadku Twojego problemu? Nazwę funkcji i to co chcesz zrobić, czyli będzie: move_uploaded_file rename file. Można czasem też dopisać język programowania, lekko zmienić słowa kluczowe czy coś. W tym przypadku akurat nie ma potrzeby, klikasz szukaj i tym oto sposobem otwierasz sobie np. pierwszy wynik, u mnie jest to stackoverflow, patrzysz, a tam w najlepszej odpowiedzi jest rozwiązanie tego problemu. Magia! Całość trwała jakieś 30 sekund i zadowolony, z samemu znalezionym rozwiązaniem idziesz kodować dalej! :)

Sorki za tą lekką ironię, ale naprawdę warto użyć najpierw Google, a dopiero potem pytać, oszczędzasz przede wszystkim sobie czas.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 928 wizyt
pytanie zadane 20 lipca 2015 w PHP przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 505 wizyt
pytanie zadane 16 sierpnia 2016 w PHP przez Mistrz0000000 Bywalec (2,780 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 707 wizyt

92,575 zapytań

141,425 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...