• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Serwis naprawa komputerów

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
2,358 wizyt
pytanie zadane 3 lutego 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez natrov Gaduła (3,970 p.)
Witam,

ostatnio myślałem nad założeniem serwisu, którego zadaniem miałaby być naprawa komputerów.

Obliczyłem sobie, aby jakoś się z tego utrzymać muszę mieć co dzień jakąś naprawę.

Czyli: 30 dni * 100 zł naprawa = 3000 zł miesięcznie.

3000 - ~2000 ZUS = ~1000 zł.

Czyli 1000 zł w najlepszym wypadku, który nigdy się nie zdarzy.

Co Wy o tym myślicie to jest opłacalne?

7 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 3 lutego 2016 przez cismanek Bywalec (2,620 p.)
Mam własną firmę, więc mogę się wypowiedzieć jak to wychodzi szczegółowo:)

ZUS na początku będzie Cię kosztował niecałe 500 zł, ale musisz wziąć jeszcze pod uwagę podatek VAT 23% oraz podatek dochodowy 19%. Generalnie jeśli nie masz żadnych dodatkowych kosztów działalności, które odliczyłbyś sobie od podatku, to musiałbyś zarobić 3200 zł brutto. Po odliczeniu wszystkich podatków i ZUS zostaje około 2000 na rękę.  

Najlepiej jest sobie na samym początku spróbować bez działalności. Kwota wolna od podatku to coś niewiele ponad 3000 zł rocznie, więc tyle możesz sobie zarobić bez zamartwiania się o podatki. Warto byłoby bowiem sprawdzić, czy rzeczywiście miałbyś wzięcie na takie usługi. Zrobić stronkę, trochę się zareklamować i wtedy podejmować jakieś konkretne decyzje.

Ewentualnie nie musisz zakładać działalności, ale iść do AIP, tam za 250zł masz osobowość prawną, możesz wystawiać faktury i nie przejmujesz się ZUS-em, ani księgowością:)
komentarz 3 lutego 2016 przez secsec Mądrala (7,250 p.)
... ponad 1 tyś zł po dwóch latach za ZUS. To o ponad połowę więcej niż będzie płacił rozpoczynając działalność.

Działalności nie rozpoczyna się od wyliczenia 100 x 30 bo to najprostsze i najgorsze założenie, tylko przeprowadza się SWOT, a nawet pisze się prosty biznes plan dla siebie. Na jakiej zasadzie stwierdziłeś, że dziennie zarobisz 100 zł i będziesz miał tych klientów przez 30 dni, a gdzie dni wolne od pracy? To jest hipoteza, która wymaga mocnego potwierdzenia.
komentarz 4 lutego 2016 przez cismanek Bywalec (2,620 p.)
Wiem:) Ale te 2 lata to wystarczająco dużo czasu, żeby ocenić, czy biznes będzie rentowny.

Spokojnie, nie ma co naskakiwać na kolegę, który miał takie luźniejsze obliczenia. Ja też na samym początku bujałem trochę w innej krainie i myślałem, że biznes to prosta sprawa. Jeśli rzeczywiście poważnie myśli, to z czasem wejdzie głębiej w to wszystko i sam się przekona, że trzeba się sporo napracować, aby cokolwiek "działało".
+2 głosów
odpowiedź 3 lutego 2016 przez qoster Początkujący (350 p.)
Siemanko,
Trochę pracowałem w serwisie komputerowym w warszawie także wiem mniej więcej jak sytuacja wygląda.
Ogólnie był by to dobry pomysł jak byś wystartował jakieś 10-15 lat temu. Teraz w czasach kiedy każdy ma znajomego który zna się mniej więcej na PC'tach nie będzie latał do serwisu, żeby kompa sformatować i wgrać nowy system.
Teraz najwięcej zgłoszeń do naprawy polega na reballingu karty graficznej, a do tego trzeba mieć sprzęt i spore umiejętności :)
Ogólnie jeszcze coś tam można zarobić w naprawach, ale bardziej polecał bym Ci to traktować jako dodatkowy zarobek.
Jeśli jesteś młody to polecam Ci opanowanie przydatnych technologii aby być cenionym na rynku. Teraz komputery każdy potrafi w jakimś stopniu samemu sobie naprawić :)
P.S. kiedyś widziałem dobry temat na elektrodzie na temat zakładanie serwisu komputerowego. Ogólnie nie jest tak kolorowo jak to się wydaje.
+2 głosów
odpowiedź 3 lutego 2016 przez Frendom Pasjonat (18,900 p.)
jak bylem na praktykach w Irlandii to wlasnie pracowalem w takim serwisie/kafejce internetowej. I szczerze mowiac duzo osob przychodzilo, aby przeinstalowac system/wymienic matryce w laptopie/naprawic telefon. akurat najwiecej osob przychodzilo z zepsutymi telefonami, bo chyba one bardziej sa oplacalne od komputerow. Potrzeba tylko troche wiedzy i umiejetnosci. Ale tez nie zawsze zarobisz 100 zl za jakas naprawde :D jak ktos ci przyniesie lapka aby zaktualizowac system albo cos innego zainstalowac to pobranie 100zl to bedzie troche przesada
komentarz 3 lutego 2016 przez cismanek Bywalec (2,620 p.)
Zainstalowanie systemu wraz z konfiguracją to koszt w granicach 80 - 100 zł w serwisie, więc kwota nie jest jakaś strasznie wygórowana:)
+1 głos
odpowiedź 3 lutego 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Też kiedyś o takim biznesie myślałem. Zainteresuj się lepiej web developerką :)
+1 głos
odpowiedź 3 lutego 2016 przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
Witam myślę że naprawdę się opłaca żeby założyć sobie taki serwis,lecz nie jest pewne że dziennie będziesz miał klientów więc raczej nie zarobisz na start 1000 zł miesięcznie.Mój sąsiad otworzył sobie tego typu serwis ale z telefonami i naprawdę miał dużo klientów ale po 2 latach zamknął nie dla tego ze nie warto tylko dlatego że znalazł sobie pracę i nie miał na to czasu.Lecz zawsze mi mówił że mam też sobie taki coś kiedyś otworzyć.Uważam że naprawdę warto. Pozdrawiam :)
komentarz 20 czerwca 2022 przez Kaleron Bywalec (2,840 p.)
Jakby było warto, to nie tylko nie zamykałby serwisu, ale też nie miałby czasu szukać sobie pracy.
+1 głos
odpowiedź 3 lutego 2016 przez secsec Mądrala (7,250 p.)
Padniesz przed 1 rokiem czasu działalności. Nie ma się co wypowiadać, bo to pomysł dobry ale 7 - 10 lat temu.
komentarz 3 lutego 2016 przez natrov Gaduła (3,970 p.)
Szczerość. :)
komentarz 3 lutego 2016 przez secsec Mądrala (7,250 p.)
Większość firm kończy działalność przed upływem roku, albo próbują jeszcze pociągnąć i zamykają przed upływem 2 lat.

ZUZ i księgowa to stałe miesięczne wydatki przy braku klientów można się pogrążyć w długi albo dokładać do biznesu.
1
komentarz 5 lipca 2018 przez patrykkxdd Początkujący (310 p.)
edycja 5 lipca 2018 przez patrykkxdd
Trochę odkopuje stary temat ale myślę że wciąż na czasie i warto podyskutować o tego typu sprawach myślę kolego że się mylisz. Ile osób jest na tym forum które potrafią odzyskać utracone dane z dysku? Ile osób jest na tym forum co potrafi prawidłowo zdiagnozować usterkę hardware'u? Ile osób na tym forum jest w stanie bezbłędnie dopasować hardware do siebie by pracował bez zarzutów? Tylko faktyczni pasjonaci są w stanie poradzić sobie z usterkami komputerowymi a tych jest mało nawet osoby które uważają się za informatyków nie z każdą usterką sobie poradzą gdyż po prostu się w tym nie specjalizują. Znajomy Informatyk który jako tako naprawi? No właśnie jako tako to jest kluczowe słowo bo naprawi jedną a za przeproszeniem spierdoli trzy inne. Gracze którzy uważają że są świetni w obsłudze komputera bo umieją spiracić grę i ją zainstalować ew jeszcze wymienić pastę termo przewodzącą (chociaż też to potrafią spierniczyć używając nieodpowiednich środków ;) ) i ostatecznie 1/100 potrafi bez innych komplikacji przygotować i zrobić overclocking komputera. (1/100 ponieważ nie jednokrotnie zdarzały mi się sytuacje że znajomi pseudo znawcy spierdolili procesor overclockingiem.) Albo próby wygrzewania w piekarniku kart graficznych rzadko kiedy pomaga ponieważ ludzie myślą w takich sytuacjach że chodzi o luźne luty łączące chipset z płytą w większości przypadkach jest to błędna diagnoza ponadto wygrzewanie kart to jest totalne chybił trafił gra w lotto bo inaczej tego nazwać nie mogę. Popyt na serwisy faktycznie zgodzę się z tym że jest mniejszy ale to nie znaczy że nie są potrzebni i nie dadzą rady na rynku.
komentarz 18 lutego 2019 przez jacektalin Nowicjusz (100 p.)
edycja 10 lipca 2020 przez jacektalin

Moim zdaniem cały czas jest sens jednak jest to bardzo trudne. Nie chodzi o to jak napisał Patryk, pytając ile jest osób umiejących to umiejących tamto, bardzo dużo.. powiem więcej w Polsce jest ogrom ludzi, którzy nie mają pojęcia o tym co napisałeś - ale co z tego?

Specjalistów jest od groma, z doświadczeniem i bez - kluczem do sukcesu jest w jaki sposób możesz przebić się na rynku, co i jak zrobić by serwis komputerowy który jest na rynku 10 lat oddał nam nieco klientów.

Edit: Pragę was poinformować, że zarzuciłem developerke i zacząłem zajmować się naprawa i serwisem komputerów / laptopów laugh zapraszam na stronę mojego serwisu www.slserwis.pl i zapoznania się z ofertą :)

komentarz 20 czerwca 2022 przez Kaleron Bywalec (2,840 p.)
"Specjalistów jest od groma, z doświadczeniem i bez' - straszną rzecz napisałeś. Wręcz przerażającą. Często dostaję sprzęt po takich specjalistach bez doświadczenia i powiem Ci, że niejednemu miałbym ochotę łapy uciąć.
0 głosów
odpowiedź 18 czerwca 2019 przez Kaleron Bywalec (2,840 p.)
Mam serwis komputerowy i prawie nie robimy łatwych rzeczy. 80-90 % zleceń dotyczy usterek elektronicznych lub odzyskiwania danych z uszkodzonych nośników. Z jednej strony fajnie, bo to zlecenia lepiej płatne i nie mamy obaw, że ludzie sobie poradzą sami, ale z drugiej 100k$ leży w narzędziach, jakiś odsetek wymięka, kiedy usłyszy cenę, a z tego, co wchodzi też nie wszystko wychodzi. A robocizna, koszty materiałowe i ryzyko jest moje aż do momentu, kiedy klient przyjdzie z pieniędzmi. Bo to, że się zgodził na wycenę i zadanie zostało wykonane jeszcze nie znaczy, że zostanie odebrane i opłacone.

Jeśli nie skalkulujesz odpowiednio ryzyka, to ten biznes się położy.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 218 wizyt
pytanie zadane 19 maja 2017 w Sprzęt komputerowy przez BIREXD Obywatel (1,180 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 144 wizyt
pytanie zadane 1 grudnia 2016 w Offtop przez Christo Nowicjusz (120 p.)
–1 głos
0 odpowiedzi 156 wizyt
pytanie zadane 4 października 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Jakub2111 Nowicjusz (180 p.)

92,584 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,671 komentarzy

61,968 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...