• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Pomoc z pracą domową z SUSE LINUX (partycje)

Object Storage Arubacloud
–1 głos
155 wizyt
pytanie zadane 4 października 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Jakub2111 Nowicjusz (180 p.)
zamknięte 4 października 2018 przez Jakub2111
Witam,

Poniżej dam polecenia zadań które muszę wykonać lecz nie wiem jak to zrobić, proszę o pomoc.

 * Z dysków sdb i sdc zrób po dwie partycje po ok. 500Mb.
 * Z pierwszych partycji dysków sdb i sdc zrób macierz RAID1.
 * Całą dostępną przestrzeń przeznacz na LVM.
 * Do tworzonej grupy volumenów dodaj druga partycję dysku sdc.
 * Następnie stwórz dwa logiczne wolumeny:
 * repo - 500 Mb, ext3 zamontowany do /repo
 * iso - 200 Mb, ext4 zamontowany do /iso
 * na wolumenie rep ustaw quotę (hard) dla użytkownika technikum na 35 plików i 152 Mb.

Pozdrawiam, daje naj.
komentarz zamknięcia: brak
1
komentarz 4 października 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
A chociaż wysiliłeś się aby poszukać w google...? Wydaje mi się, że oczekujesz po prostu gotowca bo nie chce Ci się kompletnie nawet spróbować znaleźć rozwiązanie... ehh szkoda słów na polskie szkolnictwo :(
komentarz 4 października 2018 przez Jakub2111 Nowicjusz (180 p.)
do suse szukałem jedyne co znalazłem to metody po których występuje masa błędów, gdybym pisał tu o tych błędach to nie zdążyłbym do jutra... zrozum moją sytuację.
1
komentarz 4 października 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Ja na studiach robiłem każdy co do jednego projekt sam, także wybacz, ale ja nigdy nie będę nawet próbował zrozumieć podejścia daj mi gotowca bo mam zaliczenie...
komentarz 4 października 2018 przez Jakub2111 Nowicjusz (180 p.)
Jestem w 1 technikum... i pierwszy raz widzę suse. Proszę chociaż o jakiś poradnik/komendy.
komentarz 4 października 2018 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
Wyszukiwarka internetowa.
1
komentarz 4 października 2018 przez Jakub2111 Nowicjusz (180 p.)
dobra to nie zdaje
komentarz 4 października 2018 przez Jakub2111 Nowicjusz (180 p.)
fajnie że szkoda wam czasu żeby mi chociaż podać jakiś poradnik (polski) bo trudno mi znaleźć... fajna pomoc
komentarz 4 października 2018 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
Uwierz mi, że mam co robić i myślę, że Tomek też. Nie wiem co innego można podpowiedzieć, skoro wyszukiwarka internetowa nie jest dla Ciebie rozwiązaniem. Może spróbuj poszukać czegoś o GParted.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 145 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 157 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 264 wizyt
pytanie zadane 13 grudnia 2018 w C i C++ przez wuzi96 Nowicjusz (120 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...