• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Stara matura z informatyki - wybor narzedzi

Object Storage Arubacloud
0 głosów
227 wizyt
pytanie zadane 31 stycznia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Wkladam Nowicjusz (120 p.)
Witajcie!

Jestem absolwentem LO (matura zdana dwa lata temu). W maju chcialbym podejsc do egzaminu z rozszerzonej informatyki.
Do 7 lutego mam czas na zlozenie deklaracji maturalnej. Przy skladaniu owego dokumentu powinienem wybrac z niniejszych narzedzi:
http://www.cke.edu.pl/images/_KOMUNIKATY/20150907_Egzamin_maturalny_z_informatyki.pdf
Pomozecie?
Musze zaznaczyc, ze mialem stycznosc z kazdym z w/w jezykow programowania (niewielkie projekty w domu/na studiach). Przypomnienie skladni czy to C++, czy to Javy, czy to Pascala nie bedzie dla mnie zatem problemem.
Chcialbym, abyscie pomogli mi wybrac pod katem:
- szybkosci pisania malych programow (na rzecz maturalnych zadan),
- latwosci obslugi plikow (w szczegolnosci plikow *.txt; wlacznie z mozliwoscia wygodnego i szybkiego ich parsowania [np. wczytanie linii -> podzielenie owej linii na slowa z uzyciem zadanego separatora (spacja/srednik?)]),
- latwosc obslugi struktur danych (czasem zapewne dobrze byloby skorzystac z jakiejs listy, cos posortowac etc.)

Z gory dzieki za pomoc! Moze ktos pisal stara mature i ma jakies doswiadczenia? Z checia wyslucham wszelkich sugestii, pozdro!

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 31 stycznia 2016 przez andrzej_bl Bywalec (2,390 p.)

Musze zaznaczyc, ze mialem stycznosc z kazdym z w/w jezykow programowania

Nie chodzi o to, abyś przypomniał sobie składnię. Na wszystkich egzaminach, konkursach, olimpiadach itp. składnia musi być "w palcach". Tu nie może być czasu na zastanawianie się czy wpisać =, ==, := czy może jeszcze coś innego. Na egzaminie (w warunkach bojowych) pomylisz przecinek ze średnikiem i zmarnujesz pół godziny na szukanie błędu. 

Wybierz ten język, który najlepiej czujesz. Ja wybrałem C++ i było wszystko OK.

komentarz 31 stycznia 2016 przez gnx Dyskutant (7,720 p.)
No akurat przypomnieć składnię to sobie jeszcze zdąży do matury :)
0 głosów
odpowiedź 31 stycznia 2016 przez gnx Dyskutant (7,720 p.)
Ja pisałem na Windowsie.
C++, Code::Blocks, do tego Microsoft Office.

Tak na prawdę masz jeden program do napisania, reszta to Office i programowanie na kartce :P
I pamiętaj, że szkoła w której piszesz też Ci ogranicza jakoś możliwości z tego co pamiętam.

No i błagam, w Pascalu? Dawno w nim pisałem, ale był upierdliwy :P
Choć może to ja wtedy byłem większym ignorantem, heh.
komentarz 31 stycznia 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
Ja w Pascalu zaczynałem i nie chcę tam wracać. ;D
komentarz 31 stycznia 2016 przez gnx Dyskutant (7,720 p.)
Ciekawe czy te uczucia są przez to, że w nim zaczynaliśmy, czy rzeczywiście jest taki odpychający :P nie wiem i chyba nie chcę sobie przypominać.
komentarz 31 stycznia 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
Ach, w sumie sam wybrałem identyczny zestaw na maturkę. :) A i ja zrobiłem ze dwa zadania w C++, jedno standardowe z programowania, a drugie takie czysto bazodanowe, bo Accessa nie lubiłem. XD
komentarz 31 stycznia 2016 przez gnx Dyskutant (7,720 p.)
Na moje oko to o wiele bardziej skomplikowanie napisać by to było w C++ niż zrobić w Accessie :P pamiętam, że sporo różnych operacji tam było, zaczynając od odczytania z pliku tekstowego gdzie były wrzucone wszystkie dane.
komentarz 31 stycznia 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
Pewnie dlatego się prawie nie wyrobiłem z czasem. ;D Ale to dawno było. I w sumie do niczego mi się nie przydało.
komentarz 31 stycznia 2016 przez gnx Dyskutant (7,720 p.)
Ale to całkiem niezła opcja. Nie wiem jak wtedy, ale teraz na uczelniach brane pod uwagę na równi z matmą rozszerzoną.
komentarz 31 stycznia 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
Wiem, jak to działa, przynajmniej na PG. ;)

Ale dyrektor mojego technikum zniechęcił mnie do wzięcia rozszerzenia i podjąłem się napisania tylko podstaw. Jedna z najgłupszych decyzji... :)
komentarz 31 stycznia 2016 przez gnx Dyskutant (7,720 p.)
U mnie była podobna atmosfera, nikt nie wierzył w ewentualny sukces. Najbardziej zniechęcała mnie nauczycielka programowania, heh. Jednak postanowiłem, że i tak spróbuję.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 342 wizyt
pytanie zadane 15 listopada 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Pivot Użytkownik (560 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 287 wizyt
pytanie zadane 7 kwietnia 2023 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Igor515 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 810 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...