• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z kartą sieciową po zabawie w VirtualBoxie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
252 wizyt
pytanie zadane 23 stycznia 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Wakizashi Nowicjusz (120 p.)
Witam. Wczoraj chciałem odpalić sobie Linuxa Kaliego 2 na VirtualBoxie. Wszystko ładnie poustawiałem ,wpisałem też w odpowiednie pole w ustawieniach Adres Mac. Instalacja się nie powiodła ponieważ ściągnąłem wersje 64, a do wyboru miałem Debiana tylko w wersji 32 (swoją drogą niewiem dlaczego ponieważ mój obecny system jest 64bitowy). Wstaje rano, a moim oczom ukazuję się taka ikonka http://screenshu.com/static/uploads/temporary/v8/sr/3v/6rznjw.jpg . Ździebko ździwiony postanawiam poszukać czegoś w komputerze. Ustawienia karty,utwórz nowe połączenie,ustawienia w BIOSie. Nic. Nie wyszukuje nawet żadnej sieci. Niewiele myśląc poleciałem poszukać kabla internetowego. Znalazłem. Działa, działa nawet wielekroć lepej niż połączenie bezprzewodowe.
Dodam, iż wcześnej bawiłem się z kolegą Kalim (on próbował złamać moje połączenie i a ja ściągałem Kaliego). Po tym jak się zawinął zauważyłem że mój internet wolniej chodzi (cmd:ping onet.pl -t; skaczący ping nawet do 400). Zresetowałem router i zaczęło działać lepiej, chociaż dalej nie tak jak pierwotnie.

Teraz mam siano w mózgu: czy on coś jednak zrobił tym Linuxem (chociaż mówił że skończył na obserwowaniu sieci, bo miał jakieś problemy ze swoją kartą sieciową) czy to ten VirtualBox, bo jednak po tej operacji przestał mi działać internet następnego dnia. Deinstalacja VirtualBoxa ani usunięcie wszystkich folderów i plików owego programu nic nie pomogło.

Mógłbym na Was liczyć?

PS Niewiem czy dobry dział.
PS2 Szukając w internecie nic nie znalazłem.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 4 lutego 2016 przez penera Gaduła (4,040 p.)

Witaj,

nie wiem czy jest sens odpowiadać na to pytanie, ze względu na to, iż dodałeś je 23.01, ale okej, spróbujmy.

Czy twoja karta bezprzewodowa jest na pewno włączona? Czy połączenie bezprzewodowe jest włączone?

Sprawdź wchodząc do Panelu Sterowania/Centrum Sieci i Udostępniania/Zmień ustawienia karty sieciowej.

U mnie sytuacja wygląda następująco:

Sprawdź czy posiadasz włączone połączenie sieci bezprzewodowej, dodatkowo wyłącz wszystkie połączenia utworzone przez VirtualBox i usuń te, które sam utworzyłeś próbując naprawić problem.

Dodatkowo strzelam, że pracujesz na laptopie, wybacz ale miałem sporo takich sytuacji gdzie użytkownik ma przełącznik (wył/wł) karty bezprzewodowej, sprawdź czy taki posiadasz na obudowie komputera.

Na ten moment nie przychodzi mi więcej do głowy bo w pytaniu więcej opowiadania o kolegach, przygodach z systemami niż konkretów.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 998 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 110 wizyt
pytanie zadane 4 marca 2023 w Sieci komputerowe, internet przez Issante Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 733 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...