• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena wyglądu stronki

Object Storage Arubacloud
+1 głos
367 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2016 w HTML i CSS przez Kuba Bielawski Obywatel (1,760 p.)

Cześć. Chciałbym się zapytać jak byście ocenili obecnywygląd strony? Co byście zmienili.

Ogólnie nie jest dokończona  jeżeli chodzi o pasek  góry itp. , poprostu czekam na opinie z waszej strony.

 

Oto link:http://ligacsgo.y0.pl

 

7 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 20 stycznia 2016 przez WronkaPL Nowicjusz (160 p.)
Mi się osobiście bardzo podoba, ale zmienił bym tu jedynie czcionkę na mniej kwadratową :) I jeszcze bym gdzieś dorzucił Pana imię i nazwisko, może po prawej stronie na górnym pasku ;)
komentarz 20 stycznia 2016 przez Kuba Bielawski Obywatel (1,760 p.)
Ogólnie strona jest robiona dla siebie albo siostry ;D A to na pasku myślę że będzie bo jużmyślałem nad tym. Dzięki za podpowiedź
+1 głos
odpowiedź 20 stycznia 2016 przez TheFunny Gaduła (3,420 p.)
Naprawdę atrakcyjna strona :)
+1 głos
odpowiedź 20 stycznia 2016 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)

Nw czy to twoja pierwsza strona? Bo wygląda tak jakby była pierwsza :P Następnym razem pokaż ukończony projekt.

Co do strony to jest strasznie statyczna, więc też "nudna". Te div'y na dole strony "zerżnięte" z kursu Pana Mirosława, co zabiera tej stronie znacznie oryginalności, a to podstawa w tworzeniu layoutów STRONA MUSI SIĘ WYRÓŻNIAĆ. Grafiki (te z pomarańczowymi wstawkami w okręgach) są bardzo ładne i estetyczne, ale pamiętaj, aby grafiki umieszczać w odrębnym katalogu np. /img, a nie w miejscu gdzie masz index.html ;) Całego kodu nie przeglądałem, zresztą validator mówi, że wszytko jest ok więc to na duży plus. Zapoznaj się z nowymi tagami w HTML5, aby nie używać tak często zwykłych div'ów ;)

Pozdrawiam!

komentarz 20 stycznia 2016 przez Kuba Bielawski Obywatel (1,760 p.)
Powiem ci że nie pomyślałem że to było w kursie Pana Mirosława. Mam w planach zrobić jakiś pasek z opiniami, galerie itp. Grafiki wrzucałem na szybko do folderu, na koniec wrzuce osobne foldery. Co to tych grafik z obwódkami to myślę nad zrobieniem czegoś w rodzaju obracanego koła wektorowego. Ale to plany. To nie jest pierwsza strona, wrzuciłem po to żeby później nie zmieniać 1/4 strony.
0 głosów
odpowiedź 20 stycznia 2016 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
Ocenie to na podstawie wyglądu i funkcjonalności, a nie kodu.

Zacznę od plusów:

+responsywność -fajnie, ale szkoda, że rozwiązana w zły sposób. Kolumny powinny się zwężać do określonego poziomu, a później zostać zawinięte na dół.
+grafiki pod zdjęciem - fajne, estetyczne, proste, chodź nie wiem czy autorskie

Minusy:

-menu przykleja się do.... 60px od góry?
-zdjęcie - co do ma na celu? tło pod napis portfolio? co ma wspólnego most z tworzeniem stron www.
-zepsuta responsywność - to co wspominałem oraz nie rozciągaj strony na 100%! tekst i ważne informacje powinny mieścić się z zasięgu wzroku, żeby nie trzeba było rozglądać się na boki. Taka odpowiednia szerkość max. to 1200px
-linki do social media i kontaktowe - okropieństwo, to jest wersja dla niewidomych(oczywiście nie ubliżając nikomu)? zrób małe estetyczne odnośniki z ew. tekstem.linki nie klikalne na całej powierzchni 'kafelka'.
-ogólne pomieszanie styli: do góry jakieś cienie, później jakiś flat design, a następnie kafelki z metro?

Dużo pracy przed Tobą, ale nie poddawaj się i ćwicz. Moje początki wyglądały podobnie. Przed podjęciem się pracy naszkicuj sobie na kartce układ strony, wybierz 2 kolory dominujące. Zainspiruj się jakimiś dobrymi pracami z np. template monster lub theme forest.
0 głosów
odpowiedź 20 stycznia 2016 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)
Wygląda całkiem spoko. Jedyne co mi się nie podoba to stylizacja :hover tych ikonek facebook itd. - te kolorowe prostokąty w ogóle nie pasują do reszty strony.
0 głosów
odpowiedź 20 stycznia 2016 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Właściwie za dużo treści tutaj nie ma, ale to może póki co na plus. Osobiście uważam, że czcionka jest słaba, opisy też raczej mało chwytne, same grafiki(te przy opisach) starałbym się jakoś wyróżnić, a media, przez które można się skontaktować - zminimalizować. Poza tym jest całkiem OK, pisz jak będziesz coś działał ;)
0 głosów
odpowiedź 20 stycznia 2016 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Strona jest całkiem fajna (jak na pierwszą stronę)

najważniejsze jest, aby się nie poddawać ;)

Podobne pytania

+3 głosów
6 odpowiedzi 581 wizyt
pytanie zadane 14 grudnia 2020 w HTML i CSS przez an0nymous123 Początkujący (280 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 203 wizyt
pytanie zadane 30 grudnia 2015 w HTML i CSS przez Kuba Bielawski Obywatel (1,760 p.)
0 głosów
6 odpowiedzi 259 wizyt
pytanie zadane 14 marca 2016 w Nasze projekty przez niezalogowany

92,617 zapytań

141,466 odpowiedzi

319,783 komentarzy

61,999 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...