• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak chronicie swoje oczy ?

Object Storage Arubacloud
+15 głosów
1,495 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2016 w Offtop przez String Gaduła (4,520 p.)
Witam ! Tak jak w temacie; Jak chronicie swoje oczy? :) Używacie jakiś kropelek bądź po prostu zmieniacie jasność, koloryy na ekranie( na jakie? :D ) czy może korzystanie z programuu, który sam ustawia natężenie barw w zależności od godziny? Nie pamietam nazwy takiego czegos. Jak to u Was jest? :)
W moim przypadku jest tak, iż po prostu mam taką jasność ażeby mnie nie raziła ale tez nie była zbyt ciemna i tak zastanawiam sie czyby czasem nie zadbać bardziej o oczyy :)

11 odpowiedzi

+9 głosów
odpowiedź 17 stycznia 2016 przez niezalogowany
Program - f.lux
Zawsze staram się korzystać z możliwie najciemniejszych ustawień, które pozwolą mi na komfortową pracę. Nie lubię kiedy ekran wali po oczach.
komentarz 17 stycznia 2016 przez String Gaduła (4,520 p.)
A czy zbyt ciemne ustawienia też nie męczą oczu? Mówi sie, że czytanie po ciemku niszczy oczy.
komentarz 17 stycznia 2016 przez niezalogowany
Bynajmniej nie zauważyłem u siebie efektu zmęczenia. W nocy pracuję na "jednej kresce" i f.lux jest koniecznością. Przy zimnych barwach - nie do wytrzymania. Czy to laptop, czy telefon, czy cokolwiek innego. Dlatego preferuję, kiedy w pomieszczeniu jest włączone jakieś dodatkowe źródło światła.
komentarz 17 stycznia 2016 przez String Gaduła (4,520 p.)
W takim razie pobieram f.lux'a :)
+3 głosów
odpowiedź 17 stycznia 2016 przez fckueve Dyskutant (9,470 p.)
Im więcej Hz ekran tym lepiej dla oczu. Jasność ustawiam sobie manualnie.
+3 głosów
odpowiedź 17 stycznia 2016 przez Michał628496 Pasjonat (17,340 p.)

If nie mam konieczności korzystania z komputera

{

Ja robię sobie co jakiś czas zawsze odpoczynek od komputera to jest najprostszy sposób :)

}

else

{

Jak mam włączone światło w pokoju to ekran mam na 100%, jak zgaszę albo światło będzie strasznie słabe, to przyciemniam ekran do ok 20 - 30%.(dokładnie nie wiem ile :) na moim Macu to będą 2-3 kreski :)

}

smiley

+3 głosów
odpowiedź 17 stycznia 2016 przez Porcupine Nałogowiec (31,560 p.)
Do całkiem nie dawna nie korzystałem z niczego szczególnego. Parę miesięcy temu w wyniku powikłania po anginie dostałem bakteryjnego zapalenia spojówek, które przeszło w wirusowe zapalenie rogówki. Niefajna sprawa, nie polecam. Jednak, po zakończeniu liczenia okulistka poleciła mi takie krople regeneracyjne, bez recepty - Artelac Rebalance i powiem szczerze, że gdy wieczorami długo siedzę przy komputerze i sobie tak kropnę po kropelce do oka to jest o niebo lepiej. Nie mam i nigdy nie miałem jakichś problemów typu pieczenie oczu od siedzenia przy komputerze. No ale jednak po zakropieniu się czuje taką hmm... ulgę, świeżość, wilgotność (jakkolwiek to nie brzmi :D) także generalnie polecam.

Pozdrawiam,
+3 głosów
odpowiedź 18 stycznia 2016 przez mrcnsct Nałogowiec (36,390 p.)
F.lux i Workrave. Workrave pomaga mi się oderwać i robić sobie przerwy.
+1 głos
odpowiedź 17 stycznia 2016 przez pa7ryk Użytkownik (980 p.)
edycja 17 stycznia 2016 przez pa7ryk
Ważna jest higiena pracy. Trzeba pamiętać aby co godzinę, maksymalnie dwie, zrobić sobię przerwę i wyjść z pomieszczenia, w którym się pracuje (najlepiej na świeże powietrze). Poczytaj o gimnastyce oczu. Osobiście polecam stosować okulary z powłoką antyrefleksyjną.

Pozdrawiam
+1 głos
odpowiedź 27 lutego 2016 przez kotfuterkowy Dyskutant (9,220 p.)
Stary temat, ale pozwolę sobie dorzucić swoje 3 grosze:

Nie używam oprogramowania typu F.lux - próbowałem, ale ciężko mi się było przyzwyczaić. Parę lat temu jednak zainwestowałem w program Ivona Reader - i od tego czasu moje oczy mają znacznie mniej pracy. Dodatkowo zmniejszyłem jasność ekranu. Muszę jeszcze ten myk zastosować na laptopie z debianem, bo właśnie ekran laptopa najbardziej mnie męczy - przezroczysty niestety jest. Do czytania Facebooka używam dodatku Stylish z tym stylem:

https://userstyles.org/styles/95359/facebook-dark-facebook-2-a-dark-facebook-theme

Poza tym warto robić częste i krótkie przerwy. No i uważać by światło słoneczne nie padało na ekran.
komentarz 7 kwietnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Nie używam oprogramowania typu F.lux - próbowałem, ale ciężko mi się było przyzwyczaić.

Daj sobie czas... Na początku to norma, a teraz jak wyłączę na chwilę f.lux to oczy mi wypala. 

+1 głos
odpowiedź 7 kwietnia 2016 przez czif Użytkownik (520 p.)
Zmniejsz jasnosc na monitorze... niektóre monitory mają opcje czytania - ekran ma wtedy lekko niebieski odcień i oczy się nie męczą. Specjalnie dla zrowotności Microsoft dodał do pakietu Office czarna templatkę
komentarz 8 maja 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Microsoft dodał do pakietu Office czarna templatkę

+1 Dzięki, warto wiedzieć. Teraz nawet w Google Chrome, konsole sobie na ciemny kolor przestawiłem :) 

0 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2016 przez gnx Dyskutant (7,720 p.)
Ja ostatnio zaopatrzyłem się w dobrej jakości krople nawilżające do oczu, ulga jest ogromna :D polecam
0 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2016 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
Ja tyle przesiedziałem przed monitorami/telewizorami ze powinienem już być ślepy w wzrok mam dobry :P Przede wszystkim ekrany LED ! No i kropelki chce kupić bo czasem oczy się szuszą ale coś nie mogę dotrzeć do apteki
0 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2016 przez Niespecjalny Gaduła (4,180 p.)
Kolor ekranu taki prawie karmelowy, Jak najmniejsza jasnosc ekranu, ale tak aby wszystko bylo czytelne. W nocy na telefonie poza softowym przyciemnieniem to jeszcze uruchamiam sobie filtr na jakies 40% okazyjnie jeszcze drugi aby uzyskac ten karmelkowy kolor. Poza tym warto co jakis czas popatrzec przez okno w dal. Jezeli uzywasz CRT to spal to migusiem. Przez uzywanie tego czegos w dziecinstwie okulary nosze. Ponadto mam okularki z filtrami. Bez nich oczy i tak bola. Kropelek jeszcze nigdy nie uzywalem ale moze sie skusze :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 243 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2016 w Java przez TheFunny Gaduła (3,420 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 212 wizyt
pytanie zadane 29 grudnia 2015 w C i C++ przez String Gaduła (4,520 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 131 wizyt
pytanie zadane 9 października 2015 w C i C++ przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)

92,624 zapytań

141,482 odpowiedzi

319,824 komentarzy

62,006 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...