• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rolka - losowanie [ala csgodouble]

Object Storage Arubacloud
0 głosów
336 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2016 w JavaScript przez KapiziaK Użytkownik (900 p.)

Witam, ostatnio zacząłem programować co nie co w javascripcie czy jak to się nazywa i napotkałem pierwszy problem, chciałem zrobić rolkę z losowaniem pól (czerwony i niebieski) coś w stylu strony csgodouble.com Wyszło mi to: http://pastebin.com/jpASt5kq Wszystko działa pięknie lecz mam problemy z odczytywaniem gdzie znajduje się kursor rolki, na jakim polu. Oczywiście rolka ustawiona na punkcie zero, od początku aż do nieskończoności, pola są jednakowej długosci 2,65 cm x 2,65 cm Mógłby mi ktoś pomóc? Nie mam pomyslu :(?

Podgląd rolki 

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 14 stycznia 2016 przez Grzyboo Nałogowiec (28,860 p.)
wybrane 16 stycznia 2016 przez KapiziaK
 
Najlepsza
Za każdym razem jak przesuwasz kursor to dodawaj to przesunięcie do jakiejś sumy, a potem skoro kwadraciki są na przemian możesz już łatwo obliczyć na którym wylądowałeś.
komentarz 15 stycznia 2016 przez KapiziaK Użytkownik (900 p.)
Rozumiem, spróboje, lecz masz jakieś przykłady jak to zrobić, szablon? Byłbym bardzo ale to bardzo wdzięczny :/
komentarz 15 stycznia 2016 przez Grzyboo Nałogowiec (28,860 p.)
Nie, nigdy JavaScriptu na oczy nie widziałem. Po prostu:

1. Ustal jakąś prędkość Vx

2. Co dany odstęp czasu renderuj wszystkie kwadraciki na jakiś ich pozycjach x, y, wcześniej przesuwając każdy kwadracik o Vx w lewo, a do zmiennej Suma dodaj X (raz, nie za każdy przesunięty kwadracik)

3. Z każdym interwałem zmniejszaj prędkość o jakąś wartość, żeby ostatecznie osiągnęło 0 - tutaj wedle uznania.

4. podziel Suma / szerokość_kwadracika i wyjdzie Ci ile kwadracików przeleciało. W zależności od tego jaki był pierwszy możesz już obliczyć na jakim się zatrzymało.
komentarz 16 stycznia 2016 przez KapiziaK Użytkownik (900 p.)
Dziękuję Ci bardzo bardzo serdecznie!!!

 

Pozdrawiam jeszcze raz dziękuję :)
0 głosów
odpowiedź 14 stycznia 2016 przez Konrad Nabożny Stary wyjadacz (13,460 p.)

w javascripcie czy jak to się nazywa

Nie wiesz w czym programujesz? :D

komentarz 14 stycznia 2016 przez KapiziaK Użytkownik (900 p.)
Już jestem zdecydowany na javascripta :p Może odp do tematu?
komentarz 14 stycznia 2016 przez Konrad Nabożny Stary wyjadacz (13,460 p.)
Przepraszam, jestem na razie zerem w Javascripcie. Najpierw magluje C++.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 295 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 2,138 wizyt
pytanie zadane 27 września 2016 w JavaScript przez SzobX Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 173 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2022 w HTML i CSS przez Misiek Mądrala (5,300 p.)

92,620 zapytań

141,473 odpowiedzi

319,811 komentarzy

62,003 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...