• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Uaktualnianie zegara (nie ten z kursu) - problem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
197 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia 2016 w JavaScript przez demotywatorking Obywatel (1,210 p.)

Chciałbym zrobić skrypt odświeżający zegar co sekundę. Niestety moja wiedza z JS i jQuery nieco kuleje, więc zwracam się o pomoc.

Napisałem sobie taki skrypt:

$(document).ready(function() {

  function aktualizacja()
  {
    var godziny = $('#godziny').val();
    var minuty = $('#minuty').val();
    var sekundy = $('#sekundy').val();
    sekundy++;
    if(sekundy >= 60)
    {
      minuty++;
      sekundy = sekundy - 60;
    }
    if(minuty >= 60)
    {
      godziny++;
      minuty = minuty - 60;
    }
    if(godziny < 10) godziny = "0" + godziny;
    if(minuty < 10) minuty = "0" + minuty;
    if(sekundy < 10) sekundy = "0" + sekundy;
    $('#godziny').text(godziny);
    $('#minuty').text(minuty);
    $('#sekundy').text(sekundy);
    setTimeout("aktualizacja()", 1000);
  }

};)

W dokumencie na serwerze te dane wyglądają tak:

<span id="godziny">0</span>:<span id="minuty">24</span>:<span id="sekundy">17</span>

 

Niestety zegar się nie uaktualnia. Próbowałem już tam różne rzeczy zmieniać w kodzie, ale nadal nie mogę sobie z tym poradzić. Z góry dzięki za pomoc.

1 odpowiedź

–2 głosów
odpowiedź 9 stycznia 2016 przez Shelvi96 Obywatel (1,440 p.)
Czy w tagu <body> dorzuciłeś onload="nazwa_funkcji_wywoływanej_przy_ładowaniu_strony"? Jeśli nie, to funkcja ta nie jest po prostu wywoływana, stąd brak aktualizacji.
komentarz 9 stycznia 2016 przez Shelvi96 Obywatel (1,440 p.)
https://youtu.be/OcwON22ctYc?t=30m42s - tutaj mówi o tym Pan Mirosław
komentarz 9 stycznia 2016 przez demotywatorking Obywatel (1,210 p.)
Byłem pewny, że jak wpiszę to w $(document).ready to się sama wykona, bo jak było o menu przyklejanym, to chyba nie trzeba było wywołań nigdzie pisać i mnie to zmyliło.
komentarz 9 stycznia 2016 przez Comandeer Guru (601,450 p.)

Nie, NIE DOSTAWIA SIĘ TEGO TYPU ATRYBUTÓW DO BODY. To jest naruszanie zasady rozdzielności warstw aplikacji.

Wystarczy wywołać funkcję aktualizacja od razu po jej zadeklarowaniu – tyle.

komentarz 9 stycznia 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

NIE DOSTAWIA SIĘ TEGO TYPU ATRYBUTÓW DO BODY.

Masz na myśli, że skrypt dodany na końcu body nie powinien zawierać $(document).ready (albo odpowiednika w czystym JavaScript)?

komentarz 9 stycznia 2016 przez Comandeer Guru (601,450 p.)

Mam na myśli atrybuty HTML, nie konstrukcje w JS. Nie podpina się zdarzeń poprzez HTML, bo to mieszanie warstw aplikacji: https://kornel.ski/onclick

Inna rzecz, że umieszczenie skryptu na końcu body spełnia taką samą funkcję, co $(document).ready – odpala skrypt JS, gdy drzewko DOM jest (w miarę) kompletne.

komentarz 10 stycznia 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Aha, rozumiem.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 836 wizyt
pytanie zadane 13 lutego 2018 w JavaScript przez Marchiew Dyskutant (7,690 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 116 wizyt
pytanie zadane 19 maja 2017 w JavaScript przez Hubert Synowiec Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 708 wizyt
pytanie zadane 2 października 2016 w JavaScript przez Gebann Nowicjusz (160 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...