• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

co jest wazne by dostac sie do technikum(informatycznego)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
15,977 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez enigmatycznyclay Bywalec (2,450 p.)

7 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 15 kwietnia 2015 przez Wiktor Stary wyjadacz (11,120 p.)

Oczywiście wystarczająco dobry wynik z egzaminu gimnazjalnego oraz punktacja z ocen branych pod uwagę w szkole do której się ubiegasz. 

Pozdrawiam.smiley

+1 głos
odpowiedź 15 kwietnia 2015 przez Nifrez Obywatel (1,090 p.)
Chęci !

Tak naprawde nic więcej, jeżeli chcesz to staraj się i tam będziesz :)
+1 głos
odpowiedź 15 kwietnia 2015 przez niezalogowany
To co napisała osoba wyżej i oczywiście zainteresowanie tematem. Ja nawet jakoś bardzo nie starałem się z wynikami egzaminu, ale miałem bardzo dobre oceny z przedmiotów ścisłych i dostałem się do bardzo dobrego technikum informatycznego. Największą uwagę przywiązują do punktów które uzyskałeś na egzaminie.

Pozdrawiam.
komentarz 16 kwietnia 2015 przez enigmatycznyclay Bywalec (2,450 p.)
na egzaminie z jakich przedmiotów po za matmą? (mam na myśli technikum informatycczne oczywiście)
komentarz 16 kwietnia 2015 przez niezalogowany
Chyba brali pod uwagę całokształt, ale głównie to matematykę, ponieważ ona najbardziej przydaje się ze wszystkich przedmiotów. A i jeszcze angielski, miałem chyba 90% z podstawy i 70 z rozszerzenia.
+1 głos
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Oczywiście jak najlepsze oceny(jeśli brałeś udział w jakichkolwiek konkursach - jeśli jesteś laureatem z dowolnego przedmiotu to idziesz tak jak ja, z pierwszej kolejki :D) oraz zaświadczenie od lekarza medycyny pracy(czy jesteś zdolny do nauki zawodu).
+1 głos
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez Wirus Stary wyjadacz (14,000 p.)
Zainteresuj się komputerami jakąś dzieniną nwm: sieci,programowanie,grafika to już będzie podstawa by iść do technikum. Jeśli będziesz próbował się uczyć na siłę to wiele nie wyniesiesz :/
0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez Aress Mądrala (6,410 p.)
najwazniejsze sa checi no i wynik z egzaminu gimnazjalnego :)
0 głosów
odpowiedź 8 listopada 2015 przez Hatter Gaduła (3,180 p.)
Trochę zrobie odkop ale co tam ;p

Czy myślicie że można napisać jakąś fajną aplikację/stronę i dać to przy oddawaniu świadectwa? Będzie się wtedy miało większe szanse?
komentarz 8 listopada 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Nie ma to znaczenia.
komentarz 8 listopada 2015 przez Mati Gaduła (3,390 p.)
edycja 12 listopada 2016 przez Mati
Czy to technikum czy liceum to tak samo rekrutacja polega. Tylko różni się tym, że inne przedmioty są punktowane.

Punkty liczy się na zasadzie takiej. Dodajesz wszystkie wyniki z egzaminu np. 80%+70%+70%+80%+100%/5 = 80 punktów do tego dodajesz punkty z ocen, u mnie były brane pod uwagę: informatyka, matematyka i jeszcze 2 jakieś, ale nie pamiętam.
 

Tak na marginesie to dobrze się zastanów czy na pewno chcesz iść do technikum, bo poziom nauczania przedmiotów zawodowych jest na niskim poziomie.  (Zależy od szkoły, ale przeważnie większość nauczycieli od przedmiotów zawodowych nie zna się na rzeczy, albo po prostu po najmniejszej lini oporu prowadzi lekcje.)
komentarz 8 listopada 2015 przez Surykat Stary wyjadacz (14,780 p.)
Nie przesadzaj, to zależy tylko od nauczyciela. W życiu bym nie poszedł do liceum- uważam, że technikum wstępnie mnie dobrze przygotowało na studia, bo miałem obycie już z niektórymi zagadnieniami.

Z doświadczenia wiem, że po liceum, ludzie na moim kierunku, mieli problemy z najprostszymi, technicznymi rzeczami. :)
komentarz 8 listopada 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
To zależy, i tak na studiach zaczynasz od zera programowanie. Także jak ktoś sie  przyłoży to nie będzie miał problemu.  A jak oleje podstawy to potem nie  da rady.
komentarz 8 listopada 2015 przez Hatter Gaduła (3,180 p.)
Jest to dobre technikum więc nie sądzę żeby ktokolwiek grał tam w gry na lekcji. Myślałem że nie mają tego tak "sztywno" ustawionego. Taki projekt pokazuje też że mam już jakąś tam wiedzę i będzie mi dobrze szło w technikum.

Tak jak napisał Surykat, też nie wyobrażam sobie żebym poszedł do liceum.

Podobne pytania

–1 głos
1 odpowiedź 2,486 wizyt
+4 głosów
0 odpowiedzi 302 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2017 w Offtop przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)

92,584 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,668 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...