• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak otworzyć program napisany w C++ na innym komputerze?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
2,393 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2016 w C i C++ przez White Początkujący (360 p.)
Witam

Napisałem samodzielnie program w C++ jest on prawidłowy i chciałbym go pokazać np. na szkolnym komputerze. Jak mam to zrobić?

Póki co skopiowałem cały folder programu na pendrive... Co dalej?

Z góry dziękuję za poświęconą uwagę i odpowiedzi.

Pozdrawiam

White

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 3 stycznia 2016 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
wybrane 3 stycznia 2016 przez White
 
Najlepsza

Program kompilujesz w domu, plik exe się tworzy i można go otworzyć, powinno działać o ile nie będzie różnicy pomiędzy architekturą procesorów(32- i 64-bitowe), i co ważne - dodaj SYSTEM("PAUSE"); na koniec programu, ponieważ może być tak, że nie zobaczysz wyniku ekranu, ponieważ program wyłączy się po wykonanym kodzie.

komentarz 3 stycznia 2016 przez White Początkujący (360 p.)
Dziękuję za opdowiedź, jeżeli mógłbym zadać jeszcze jedno pytanie:

Szperałem w sieci i było coś napisanie o CMD nie wiem jak to fachowo się nazwać ale wiem, że to konsola. Czy na koniec będę musiał upuścić plik tekstowy na konsolę?

Pozdrawiam
komentarz 3 stycznia 2016 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
? Nie rozumiem pytania ;)
komentarz 3 stycznia 2016 przez White Początkujący (360 p.)
NIeważne, błędne info. Dziękuję ;)
komentarz 3 stycznia 2016 przez Konrad Nabożny Stary wyjadacz (13,460 p.)
Myślę że chodziło mu o przeciągnięcie pliku tekstowego na konsolę, tak jak w przypadku uploadowania zdjęć na jakiś hosting.

 

Nie, nie. Po prostu uruchomisz to podobnie jak grę, po dwukrotnym kliknięciu konsola sama się otworzy :)
komentarz 3 stycznia 2016 przez Sedi Stary wyjadacz (10,200 p.)
Osobiście zamiast system(pause) użyłbym cin.get, gdyż jest bezpieczniejszy i antywirusy się do niego nie czepiają,tak jak zresztą do wszystkiego co zaczyna się od system(...)

Dla ciekawskich:

http://www.cplusplus.com/forum/articles/11153/
komentarz 3 stycznia 2016 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Owszem, ale wziąłem pod uwagę to że użytkownik raczej nie jest zaawansowany o programowanie, a dokładanie dodatkowej wiedzy na samym starcie nie jest potrzebne ;)
komentarz 4 stycznia 2016 przez Sedi Stary wyjadacz (10,200 p.)

Hmm, może zacytuję Commandera, (który skrytykował 3 odcinek PHP od Zelenta) na temat starych technologii:

Jasne, pokazywanie starszych technik w ramach nauki jest dobre… w teorii. Mamy teraz hype na programowanie. Ludzie nie myślą, oni kopiują kod z tutoriali – często bardzo nieudolnie. Można spokojnie tłumaczyć, powoływać się na taksonomię Blooma, wyjaśniać, przekonywać… ale to po prostu nie działa. Ludzie chłoną wiedzę jak gąbka, zapominając ją później wycisnąć, by zrobić z niej coś sensownego.

Oczywiście dotyczyło to technologii webowych, co trzeba podkreślić, ale czy nie jest to dobre także dla C++, czy innych technologi ?:)

Ponownie dla ciekawskich:

http://www.webkrytyk.pl/krytyka/wideokursy/wideokursy-2-kurs-php-miroslawa-zelenta/

Pozdrawiam

+2 głosów
odpowiedź 3 stycznia 2016 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Uruchomienie programu, na innym sprzęcie, zależy od kilku czynników:

  1. Systemu operacyjnego (rozszerzenie pliku wykonywalnego musi być obsługiwane przez system, na którym chcesz uruchomić program)
  2. Architektury sprzętowej (polecenia zawarte w pliku wykonywalnym muszą być zrozumiałe dla podzespołów sprzętu)
  3. Bibliotek dynamicznych (oczywiście, jeśli program potrzebuje takowych danych; zazwyczaj takie pliki są dołączane do programu, ale może się zdarzyć, że system nie będzie zawierał odpowiednich bibliotek systemowych)
+1 głos
odpowiedź 3 stycznia 2016 przez Konrad Nabożny Stary wyjadacz (13,460 p.)

Jeżeli używasz C::B, to skompilowany kod znajduje się w folderze z projektem w podfolderze bin ---> Debug ---> twoj_program.exe.

 

Nie zapomnij o czymś takim: 

 

#include <cstdlib>


int main()
{
//
//
//
//twoj program
//
//
//

system("pause");


}

 

0 głosów
odpowiedź 3 stycznia 2016 przez Patryk Krajewski Nałogowiec (26,170 p.)
Zgaduje że masz windowsa. Jeśli tak to wystarczy skopiować sam plik nazwa_programu.exe i powinno działać. Znajdziesz go w folder_projektu->bin->debug

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 607 wizyt
pytanie zadane 4 lutego 2018 w Nasze poradniki przez obl Maniak (51,280 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 579 wizyt

92,626 zapytań

141,485 odpowiedzi

319,841 komentarzy

62,007 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...