• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Metoda na przeczytanie książki.

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
767 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2015 w Offtop przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
otagowane ponownie 15 kwietnia 2015 przez HaKIM

Cześć.

Ostatnio zastanawiałem się jak przeczytać całą książkę... Niektórzy mogą powiedzieć: "No przecież jest to pikuś, bierzesz w rękę i czytasz.", ale nie zawsze.

Obejrzałem wczoraj film o nawykach, na kanale Rozwojowiec: https://www.youtube.com/watch?v=jdq9IgGlIiI.

A więc postanowiłem utworzyć nawyk. 

Codziennie gram w gry. A więc czemu tego nie wykorzystać? Postanowiłem że po każdym wyłączeniu gry będę czytał pięć stron książki. 

Jak na razie działa świetnie. Bo co to pięć stron? W ten sposób przeczytałem od wczoraj 30/35 stron.

A jak mnie temat zainteresuje to czytam nawet ponad to. Tak jak było z rozdziałem: "Bezpieczeństwo komercyjnych stron www.", w których była hisoria jak przeprowadzono Dos'a na Yahoo, Amazon i inne spore firmy.

Także polecam wszystkim osobą, które grają w gry. Zawsze po wyłączeniu, nie po ukończenie jednej misji itp. Zawsze po wyłączeniu czytaj pięć stron książki. Coś superaśnego. : )

Podzielcie się jakie Wy sztuczki stosujecie aby przeczytać książkę.

Tylko bez "Czytam bo muszę." albo "Czytam bo książka jest fajna." - bo to nie są sztuczki.

Pozdrawiam. :-)

13 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2015 przez zirael [PL] Mądrala (5,200 p.)
Bardzo ciekawy temat poruszyłeś, dzięki, już naszykowałem książkę którą pierwszą przeczytam w ten sposób ;) tak, tak Slight Edge zawsze działa w tym tkwi cała moc :)
komentarz 15 kwietnia 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Miło mi, że ktoś wykorzysta tę technikę.

Pewnie działa ona dlatego że to pięć stron, a sobie nikt nie mówi że na tą piątkę nie ma czasu, albo nie potrafi.

Miłego grania, jak i czytania.

No i polecam obejrzeć odcinek o nawykach, tak, to ten link na górze. :)

Pozdrawiam.
+2 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2015 przez hit02 Nałogowiec (33,970 p.)

Ja ostatnio czytam manuale Intel'a. Co prawda książka jest na telefonie, ale też tekst. Problem jest taki, że w sumie to około 4000 stron. Póki co przeczytałem 200, a to w ten sposób, że gdy w szkole nic nie robimy, na przykład po oddaniu sprawdzianu, gdy inni jeszcze piszą, wyciągam telefon i czytam kilka stron. Ogólnie, staram się jak najwięcej wolnych chwil w szkole wypełnić czytaniem dokumentacji i jakoś to idzie - połowa pierwszego tomu za mną. laugh

komentarz 15 kwietnia 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Moja ma około 830. "PHP i MySQL, wydanie czwarte Vademecum Profesjonalisty.". :)

Powodzenia w czytaniu.
komentarz 16 kwietnia 2015 przez hit02 Nałogowiec (33,970 p.)

Dzięki. Musi starczyć jeszcze pewnie na kilka lat. cheeky

+2 głosów
odpowiedź 21 kwietnia 2015 przez Wirus Stary wyjadacz (14,000 p.)

Aktualnie czytam to:

  • techniki twórców złośliwego oprogramowania
  • Jak być anonimowy w świecie
  • Makbet
  • 50 sposobów na efektywny kod w c++

Mój sposób na czytanie jest trochę taki nietypowy. Otóż czytam za każdym razem kiedy idę do kibla. Trochę dziwny, ale działa.

+2 głosów
odpowiedź 2 lipca 2015 przez PnD Początkujący (340 p.)
Bardzo fajny temat. Sam do czytania trochę się zmuszałem w przeszłości. Ale od pewnego momentu (oprócz kodowania) zacząłem interesować różnymi rzeczami, głównie samorozwojem, muzyką, relacjami międzyludzkimi. Dla osób siedzących ciągle przy kompie to jest to naprawdę potrzebne, bo w pewnym momencie mogą się obudzić z ręką w nocniku i pokazać, że w ogóle nie są przystosowani do życia w społeczeństwie. Nie raz tak miałem, że nie wiedziałem jak się zachować w sytuacji kiedy musiałem zrobić coś prostego w stylu pójść gdzieś i coś załatwić. Nie można tracić kontaktu z rzeczywistością. No ale ok, może kiedyś napiszę posta o tym, zobaczymy (może już jest, nie wiem, nowy jestem ;)). Ale wracając do tematu - mam masę książek rozpoczetych. Czuję, że niektóre będę musiał zacząć raz jeszcze, ale jakoś mi to nie przeszkadza. Myślałem o szkoleniu szybkiego czytania, ale szczerze to jeżeli sporo się czyta, to prędzej czy później zaczyna się szybciej przelatywać przez tekst. Dopiero w wieku lat 24 zacząłem być Głodny wiedzy. W końcu chciałem się uczyć sam dla siebie. I książki mi w tym zaczęły pomagać i pomagają do dzisiaj. A jakie kroki mam żeby książkę przeczytać? Staram się czytać około 30-60 minut dziennie. Jeżeli książka mnie wciągnie to nawet więcej. Jeżeli mnie nudzi, to sięgam po inną. W czytaniu książek bardzo zwracam uwagę na to, żeby zrozumieć treść. Jeżeli treść mnie nudzi, nie ma opcji, że będę czytał dalej. Nawet "małymi kroczkami". To nie jest czytanie w monencie kiedy tylko składasz literki, a i tak po jakimś czasie wracasz na poprzednią stronę, bo nie pamiętasz tego co niby przerobiłeś. Uwielbiam się bawić wiedzą, którą nabyłem z książek. Ale jeżeli coś jest wg mnie nudne, to zostawiam na "inną okazję". Może coś mi się odmieni i będzie bardziej fascynujące. Mam jeszcze jeden powód do tego żeby czytać - dziewczyna mi powiedziała, że od kiedy mnie poznała zaczęła czytać książki, choć tego nie lubiła. I zaczyna się jej to podobać, bo dzięki mnie ona wie więcej. To jest dla mnie mega motywator ;)
+1 głos
odpowiedź 15 kwietnia 2015 przez cismanek Bywalec (2,620 p.)
Ja codziennie staram się czytać co najmniej przez 30 minut, a że coraz lepiej mi idzie szybkie czytanie, to mogę w ten sposób przelecieć czasami całkiem sporą część danej książki;)
komentarz 15 kwietnia 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
To nie jest zły pomysł. Tym bardziej jak dziennie marnujemy pewnie z godzinkę, na bezsensowne "paczanie" w "fejsbóka". :)
komentarz 15 kwietnia 2015 przez cismanek Bywalec (2,620 p.)
Dokładnie, sam staram sie ograniczać i w ostatnim czasie podjąłem parę inicjatyw, aby skończyć z marnowaniem swojego czasu;)
+1 głos
odpowiedź 15 kwietnia 2015 przez Geek Pasjonat (19,660 p.)
Polecam zapoznać się z tematem szybkiego czytania ;) W tym samym czasie będziesz mógł przeczytać kilkukrotnie więcej stron niż do tej pory.
komentarz 15 kwietnia 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
"Szybkie czytanie" polega po prostu na szybkim czytaniu czy...
komentarz 15 kwietnia 2015 przez Geek Pasjonat (19,660 p.)
Składa się z szeregu technik i sztuczek które pozwalają zwiększyć ilość czytanych słów na minutę.  Trzeba jednak najpierw poświęcić czas na opanowanie tych technik, no ale nic za darmo :)
komentarz 15 kwietnia 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Rozumiem. Dzięki.
+1 głos
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez Shift Użytkownik (530 p.)
Też bawię się w tworzenie wartościowych nawyków, ale nie pomyślałem o grach jako ich inicjatorach. Zarąbiste, od dziś opracowuje również czytanie po gierce :)
+1 głos
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
Kiedyś czytałem, bo nie miałem codziennie dostępu do kompa. Nie miałem wtedy lepszych zajęć, więc czytałem książki o programowaniu :D
komentarz 19 kwietnia 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
W tym przypadku nie potrzeba żadnych sztuczek. Haha. :)

Ale gorzej jest z praktyką. : )
0 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2015 przez Piotr Różański Obywatel (1,010 p.)
A mi się wydaje ze trzeba po prostu wytworzyc w sobie nawyk czytania. Tak jak wczesniej wytworzyłes nawyk grania w gre, tak teraz mozesz wytworzyc nawyk czytania. Jak wytworzyc nawyk?  Czytaj to co lubisz! Im więcej bedziesz czytał tym Twój nawyk bedzie silniejszy, a sieganie po ksiązke bedzie czyms normalnym.
komentarz 15 kwietnia 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

"Ostatnio zastanawiałem się jak przeczytać całą książkę... Niektórzy mogą powiedzieć: "No przecież jest to pikuś, bierzesz w rękę i czytasz.", ale nie zawsze."

Gdy pisałem "Ale nie zawsze" chodziło mi o książki które czytasz dla nauki. Więc tam nie ma żadnych smoków itp. czytasz bo chcesz mieć wiedzę.

A takich książek nie zawsze się chce czytać.

I nie zgodzę się z "wczesniej wytworzyłes nawyk grania w gre" jak i "Jak wytworzyc nawyk?  Czytaj to co lubisz!". Bo tak się nie wytwarza nawyku.

0 głosów
odpowiedź 2 lipca 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
Nie ogarniam, jak ksiażka jest dobra to sie czyta 30-300 stron dziennie a nie zmusza do 6x5 po kazdej misji czy siusu
0 głosów
odpowiedź 2 lipca 2015 przez Dronojad Obywatel (1,980 p.)
Dzięki za metodę, zastosuję ją od dzisiaj. W sumie przez wakacje fajnie by było odświeżyć sobie niektóre lektury, a niektóre w ogóle przeczytać ^^
0 głosów
odpowiedź 2 lipca 2015 przez Comandeer Guru (601,590 p.)
System nagród sprawdza się najlepiej: "przeczytasz te 30 stron i możesz se otworzyć nutellę" ;)

BTW "Vademecum profesjonalisty" to staroć…
0 głosów
odpowiedź 2 lipca 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
Ostatnio czytam tak mniej więcej 1 książkę na 2 dni :D Czytam star warsy, a te książki mają zaledwie po jakieś 150 stron, więc trochę mało. Jak się motywuję? Nie chcę oglądać YouTuba wieczorem przed snem, więc czytam.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 279 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Adrian Stasiak Początkujący (410 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 169 wizyt
pytanie zadane 27 lipca 2015 w Offtop przez kapralsmerf Użytkownik (620 p.)
+8 głosów
5 odpowiedzi 1,961 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2015 w Offtop przez Kicany Gaduła (3,220 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,663 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...