• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nowy system do iPod Classic

Object Storage Arubacloud
–1 głos
168 wizyt
pytanie zadane 31 grudnia 2015 w Nasze projekty przez aspoka Mądrala (5,290 p.)
Witam, ostatnio dostałem starego iPoda Classic i wpadł mi do głowy głupi pomysł. Mianowicie nie koniecznie potrzebuje nowego otważacza muzyki, ale jakby tak napisać do niego jakiś własny system to było by to ciekawe wyzwanie i może powstało by coś ciekawego. Czy ma ktoś jakieś informacje o tym, albo może zajmował się tym i by coś poradził?

Z góry dziękuje.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 28 marca 2016 przez Qb50n Obywatel (1,480 p.)
Wszystko powinieneś znaleźć pod developer.apple.com

Jeśli chodzi o pisanie własnego systemu, to przykro mi, ale producent nie udostępnia API, dzięki któremu napiszesz własny system pod to urządzenie. Ba, nie możesz go nawet scustomizować.

Z tego, co widzę, to nie można pisać nawet własnych aplikacji pod iPoda Classic.

Jeśli chcesz pobawić się w developerkę na urządzenia Apple, to zacznij od iPod touch / iPhone. Najlepiej, jakbyś używał Maca. Maszyna wirtualna lub Hackintosh to zły pomysł - nie działa to jak powinno.

W razie pytań dotyczących pisania aplikacji na urządzenia Apple - polecam się.
+1 głos
odpowiedź 28 marca 2016 przez niezalogowany
Cześć to teoretycznie da się zrobić bo można  "na chama" wgrać program do procesora przez linie tx i rx i producenci podzespołów udostępniają biblioteki do obsługi takiego np wyświetlacza

 

już prościej będzie zbudować coś samemu opartego na avr :D ja zrobiłem coś takiego i jest to pseudo GUI :D

 

jak chcesz więcej w tym temacie to pisz na pw
+1 głos
odpowiedź 28 marca 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
Na tym forum był już taki temat "Zelent OS", lecz z niego nic nie wyszło :(. Z twojego projektu też raczej nic nie wyjdzie, więc zamiast bawić się w systemy operacyjne, naucz się obiektówki w jakimś języku itp. itd.

 

PS. Jak faktycznie chcesz pisać system operacyjny, to polecam najpierw zrozumieć jak one działają. Książka która to wyjaśnia, to "Systemy Operacyjne" Andrew S. Tanenbaum Wyd. IV

 

Pozdrawiam

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 466 wizyt
pytanie zadane 25 października 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Daro235 Początkujący (360 p.)
–6 głosów
2 odpowiedzi 427 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez uMAXa Gaduła (4,290 p.)
+2 głosów
0 odpowiedzi 414 wizyt

92,632 zapytań

141,502 odpowiedzi

319,883 komentarzy

62,015 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...