• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak rozwiązać kwestię logowanie się użytkowników i administratorów na portalu?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
330 wizyt
pytanie zadane 30 grudnia 2015 w SQL, bazy danych przez lc1000bkycm Nowicjusz (120 p.)
Witam

Jest to moje pierwsze pytanie na forum, więc proszę o wyrozumiałość. Postaram się jak najdokładniej opisać mój problem. A więc, tworzę aplikację dla trenerów personalnych, w której mogli by zarządzać klientami. W bazie danych mam tabelę Klienci dotycząca Klientów oraz Trenerzy, która naturalnie dotyczy trenerów. Jeden z trenerów byłby administratorem całego serwisu(zastawiam się jak to rozwiązać, myślałem nad dodaniem kolumny w tabeli Trenerzy z jakąś flagę administrator, nie wiem czy to jest dobre rozwiązanie). Chciałbym by do serwisu trenerzy, klienci jak i administrator logowali się poprzez jeden formularz logowania(logowanie odbywało by się przez wpisanie adresu e-mail oraz hasła), I tu jest problem, gdyż nie wiem czy nie lepiej byłoby stworzyć jakąś osobna tabelę odpowiedzialną za logowanie czy można pozostawić te dane logowanie(e-mail i hasło) w tabelach Klienci oraz Trenerzy. Nie wiem też  jak rozwiązać problem, by po zalogowaniu się wyświetlał się odpowiedni widok dla Klientów, Trenerów oraz Administratora(tu chciałbym widok Trenera rozbudować o dodatkowe zakładki).

Z góry dziękuję za jakieś podpowiedzi lub pomysły.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 30 grudnia 2015 przez mowmiheniek Stary wyjadacz (11,900 p.)
Hej. Dobrze myślisz. Ja rozwiązałbym właśnie tak ten problem. Dodatkowa kolumna która przyjmuje wartości 0 lub 1. Jeden to admin, reszta to użytkownicy. Przy logowaniu warunek: jeśli jest 1 to przenosi nas na inną podstronę, jak 0 to na inną.

Jedna tabela wystarczy.
komentarz 30 grudnia 2015 przez lc1000bkycm Nowicjusz (120 p.)
No jeśli chodzi on tabelę Trenerzy to wydaję mi się, że takie rozwiązanie mogłoby być, bo administrator też jest Trenerem. Ale nie mogę wrzucić do jednej tabeli Klientów i Trenerów, bo miedzy jest powiązanie w bazie i funkcjonalnie by się to nie sprawdziło.
komentarz 30 grudnia 2015 przez mowmiheniek Stary wyjadacz (11,900 p.)
To rozdziel. Ty masz lepsze rozeznanie. Ja nie wiem z czym masz połączenia tabel.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 311 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 359 wizyt
pytanie zadane 27 czerwca 2020 w PHP przez Damian12345 Bywalec (2,940 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 252 wizyt
pytanie zadane 3 lutego 2019 w PHP przez 42savage Bywalec (2,630 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...