• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy trzeba mieć firme żeby sprzedawać aplikacje na androida

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
1,127 wizyt
pytanie zadane 23 grudnia 2015 w Java przez szymi666 Bywalec (2,020 p.)
Mam ważne pytanie.Mam kilka aplikacji stworzonych przezemnie na androida.Niestety nie jestem pełnoletni.Czy musze zakładać firme,prowadzić księgowość,odprowadzać podatki (z tego co udało mi się dowiedzieć to robi to google)?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 23 grudnia 2015 przez niezalogowany
Podatek trzeba odprowadzać na 100% (Na zwolnienie w takie działalności nie ma szans), najlepiej i najprościej chyba założyć spółkę cywilną nie musisz wtedy tworzyć kapitału spółki, jedyne co trzeba przy rejstraccji to złożyć wniosek CEIDG1 do urzędu i KRS do rejestru sądowego. A tak to nic pozatym że musisz odprowadzać podatek w formie rozliczeń do 15-tego każdego miesiąca i raz na rok deklaracje podatkową

Generalnie póki nie zaczniesz z tego trzepać większej forsy żaden urządnik-nierządnik :) się nie przyczepi
komentarz 23 grudnia 2015 przez niezalogowany
Generalnie są jeszcze sposoby na omijanie płacenia podatku (mówi sie niezbyt lojalne wobec państwa ;) ) Np. Zwiększanie i maksymalne naciąganie kosztów tak zwanej produkcji tak żeby w danym okresie rozliczeniowym wyjść na minus, wtedy nie masz z czego zapłacić produkcja kosztowała Cię tyle i tyle i Skarbówka musi to przeboleć :) Ale z tego co wiem to jeżeli na rok nie przekroczysz jakieś sumy niższego rzędu to nie musisz robić nic
komentarz 23 grudnia 2015 przez szymi666 Bywalec (2,020 p.)
Jezeli chodzi o kase to nie chce dużych sum a jedynie na tyle żeby pokazac rodzicą że nie na darmo siedze dniami I nocami przed kompem.
komentarz 24 grudnia 2015 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)

 

Zwiększanie i maksymalne naciąganie kosztów tak zwanej produkcji tak żeby w danym okresie rozliczeniowym wyjść na minus, wtedy nie masz z czego zapłacić produkcja kosztowała Cię tyle i tyle i Skarbówka musi to przeboleć :)

A potem jak przyjdą i zapytają się skąd stać cię na nowego aston martina to powiedz, że dostałeś od babci, na pewno uwierzą. Tak więc z tym też trzeba uważać.

komentarz 24 grudnia 2015 przez niezalogowany
Nie pisałem tego na poważnie i osobiście nie lubie przekrętów to był mały offtop :)
komentarz 24 grudnia 2015 przez niezalogowany

Poszukałem troche i znalazłem żę istnieje coś takiego jak kwota wolna od podatku tzn jeżeli w danym okresie rozliczeniowym (w miesiącu) nie przekroczysz 3091 zł to nie musisz płacić ani złotówki podatku -> http://www.pit.pl/kwota-wolna-od-podatku/

komentarz 24 grudnia 2015 przez szymi666 Bywalec (2,020 p.)
Te 3091 zł miesięcznie mi raczej nie grozi ;). Jeszcze raz dzięki wielkie.
komentarz 24 grudnia 2015 przez niezalogowany
Spoko, kiedyś brałem udział w konkursie na startup to trochę się jeszcze pamięta :)
komentarz 24 grudnia 2015 przez Miko Obywatel (1,480 p.)
Z tego co wiem, przy kwocie wolnej od podatku i tak trzeba go odprowadzić, potem dostaje się zwrot :) Ale nie jestem ani prawnikiem, ani nie mam z tym doświadczenia
komentarz 24 grudnia 2015 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
te 3091 to chyba rocznie a nie miesięcznie

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 1,749 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2016 w C i C++ przez aspoka Mądrala (5,290 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 105 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2018 w Grafika i multimedia przez Krypotn23245 Nowicjusz (190 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 267 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2016 w C i C++ przez igor1988bb Użytkownik (800 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...