• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Błąd w konfiguracji AVR

Object Storage Arubacloud
–1 głos
427 wizyt
pytanie zadane 18 grudnia 2015 w Nasze projekty przez Mavimix Dyskutant (8,390 p.)
Mam mikroprocesor ATtiny13A. Wszystko było dobrze do momentu, kiedy zmieniłem opcję Debug Wire Enable (DWEN=0). Wszystkie połączenia są na 100% dobrze. Po tym kroku pokazuje mi się błąd za każdym razem jak chcę wczytać uC w mkAVR Calc:  

avrdude.exe: set SCK frequency to 93750 Hz
avrdude.exe: error: programm enable: target doesn't answer. 1
avrdude.exe: initialization failed, rc=-1
avrdude.exe: AVR device initialized and ready to accept instructions
avrdude.exe: Device signature = 0x000000
avrdude.exe: Yikes!  Invalid device signature.
avrdude.exe: Expected signature for ATMEGA8 is 1E 93 07

avrdude.exe done.  Thank you.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 18 grudnia 2015 przez adrian17 Ekspert (345,160 p.)
wybrane 19 grudnia 2015 przez Mavimix
 
Najlepsza
Mogę się mylić, ale jeśli używasz zwykły programator USBasp to właśnie (zmieniając działanie pinu RESET) uniemożliwiłeś sobie dalsze programowanie, czyli praktycznie zbrickowałeś kontroler. Jeśli masz jakiś inny programator, sprawdź czy wspiera debugWIRE, wtedy jest możliwość zmiany tego fuse'a z powrotem przez SPI.

(skąd pomysł, żeby losowo zmieniać sobie fuse'y?)
komentarz 18 grudnia 2015 przez Mavimix Dyskutant (8,390 p.)
Da się to naprawić?
komentarz 18 grudnia 2015 przez adrian17 Ekspert (345,160 p.)
Um... przeczytaj jeszcze raz moją odpowiedź, bo dokładnie na to pytanie odpowiedziałem powyżej.
komentarz 18 grudnia 2015 przez Mavimix Dyskutant (8,390 p.)
Można jakoś to naprawić, jak mam drugi uC (Atmega8) i zwykły programator: http://letsmakerobots.com/files/field_primary_image/usbaspver2.jpg? ?
komentarz 18 grudnia 2015 przez adrian17 Ekspert (345,160 p.)
Z tego co widzę to bez bez bardziej kompletnego programatora nic nie zrobisz:

http://www.avrfreaks.net/forum/debugwire-usbasp-without-ice
komentarz 18 grudnia 2015 przez Mavimix Dyskutant (8,390 p.)
mógłbym prosić o link do przykładowego programatora w miarę rozsądnej cenie?
komentarz 18 grudnia 2015 przez adrian17 Ekspert (345,160 p.)
Nie wiem, sam poza USBasp nie wychodziłem. Taniej raczej będzie po prostu kupić nowe attiny i nie bawić się fusami. (chyba że bardzo potrzebujesz ten debugwire)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 458 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2022 w Mikrokontrolery przez Mavimix Dyskutant (8,390 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 489 wizyt
pytanie zadane 14 września 2022 w Mikrokontrolery przez Mavimix Dyskutant (8,390 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 159 wizyt
pytanie zadane 28 czerwca 2019 w Nasze projekty przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)

92,633 zapytań

141,503 odpowiedzi

319,883 komentarzy

62,015 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...