• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Prezent na gwiazdkę

Object Storage Arubacloud
0 głosów
411 wizyt
pytanie zadane 15 grudnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Stanisław Sobieszek Nowicjusz (230 p.)
Hej, jestem studentem automatyki i robotyki. Interesuje się trochę programowaniem. Generalnie nie mam pomysłu na prezent i pomyślałem o czymś co mogłoby rozbudzić moje zainteresowania ''komputerami".

Co sądzicie o Raspberry PI ? Czy jest to dobry prezent dla jednak raczej laika?

Czy macie jakieś inne lepsze pomysły ?

Dziękuje pięknie z góry i pozdrawiam :)

5 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 15 grudnia 2015 przez niezalogowany
Wait, wait. Prezent dla kogo? Dla siebie? ^^

RPi to prawdziwa bestia sprzętowa jak na to z czym pewnie jako student robotyki masz lub będziesz miał do czynienia, samo raspberry jest dość fajne, chociaż te kilka stówek trzeba wydać na start
komentarz 15 grudnia 2015 przez xR Mądrala (6,260 p.)
Albo dla kogoś, z użytkiem przeznaczonym dla siebie ;)
0 głosów
odpowiedź 15 grudnia 2015 przez Aress Mądrala (6,410 p.)
na poczatek to mozesz kupic sobie Raspberry PI 0. Gdzies czytalem ze kosztuje 5 dolcow, czyli na nasze okolo 25 zl. w sumie mysle ze powinienes wydac 50 zl nie wiecej.

Do takiego podstawowego programowania ok, z tego co wiem to chyba niema karty sieciowej, ale to jzu sobie doczytaj
0 głosów
odpowiedź 15 grudnia 2015 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)

Zależy jaki poziom "laikowania" mamy na myśli. Fajna opcja, sam chętnie bym kupił. Tutaj fajny link z tech prezentami ;)

0 głosów
odpowiedź 15 grudnia 2015 przez Bizkhit Użytkownik (980 p.)
Aktualnie na uczelni pracuje na Raspberry Pi 2 B i jestem na tyle zadowolony, ze planuje sobie sprawic wlasna. Mysle, ze z taka iloscia poradnikow i opisow, jaka krazy po internecie, laik sobie jak najbardziej poradzi.
0 głosów
odpowiedź 15 grudnia 2015 przez Mikrokontroler xD Stary wyjadacz (13,500 p.)

Ja bym kupił arduino leonardo+ficzerki

Po kodował bym sobie w tym zobaczył czy się spodoba i jeżeli odpowiedź była by twierdząca wziął bym się za 

jakieś cortexy M0 M3 M4 (M7 chyba w Polsce nie jest dostępne) są super tanie
a mocy obliczeniowe mają tyle że człowieka w kosmos można było by wysłać :)

Na arduino możesz sobie wykonywać takie fajne projekciki 

https://www.youtube.com/user/elektromaras/videos

tutaj masz kanał Elektro Marasa koleś pokazuje fajne projekty i można nawet się przy tym fajnie bawić.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 207 wizyt
pytanie zadane 13 grudnia 2017 w Offtop przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 305 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 296 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez 0xf Dyskutant (8,180 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...