• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pomoc z zapyaniem w SQL

Object Storage Arubacloud
0 głosów
360 wizyt
pytanie zadane 9 grudnia 2015 w SQL, bazy danych przez Bondrusiek Maniak (61,370 p.)

Mam dwa pytania odnośnie SQL :

1)Potrzebne mi są dwa sposoby na zablokowanie możliwości skasowania kolumny, która posiada określoną wartość. Przykład: Zablokowanie możliwości skasowania klientów którzy mają wystawioną fakturę.

2)Sposób na automatyczne skasowanie kolumny jeśli należy do pewnej kolumny. Przykład: Automatyczne skasowanie klientów po usunięciu grupy do której należą.

 

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 9 grudnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
A kto miał by ci majstrować przy bazie danych? nadaj uprawnienia i tyle.
+1 głos
odpowiedź 9 grudnia 2015 przez makoso Mądrala (7,380 p.)
edycja 9 grudnia 2015 przez makoso

1. jeżeli masz może kolumnę typu maFakture z wartościami logicznymi to możesz użyć tego jako warunek np:
 

DELETE FROM klient WHERE id=1 AND maFakture != 1;

2. jeżeli masz relacje to musisz wybrac wszystkich userów z tej grupy ich skasować i następnie całą grupę inaczej ja nie potrafię, może ktoś inny zna tu szybszy sposób

DELETE FROM klient WHERE groupId= 1;
DELETE FROM groups WHERE ID= 1;

 

komentarz 9 grudnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Cascade, poczytaj o tym, a po drugie on nie pyta o rekordy a  kolumny
komentarz 9 grudnia 2015 przez Bondrusiek Maniak (61,370 p.)
Nie znam się do końca ale chodziło mi o zablokowanie możliwości usunięcia kolumny a nie jej usunięcie mimo wszystko dzięki za odpowiedź.
komentarz 9 grudnia 2015 przez makoso Mądrala (7,380 p.)
W takim razie sorry, ukryłem początkowo swoją odpowiedź ale potem uznałem że może chodzi Ci o to tylko źle nazwałes więc pokazałem ponownie :)

Boshi wiem o co Ci chodzi ale ja nie potrafię jeszcze używać ON UPDATE i ON DELETE więc chwilowo pozostawię tą wiedzę na później, dzięki za hasło wróce do niego z pewnością :)
komentarz 9 grudnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
@Bondrusiek, nadaj uprawnienia, po co chcesz z poziomu kodu w ogóle ingerować w mechanikę bazy danych ?
komentarz 9 grudnia 2015 przez Bondrusiek Maniak (61,370 p.)
ok, dzieki za info

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 192 wizyt
pytanie zadane 21 lutego 2019 w SQL, bazy danych przez zerakot Obywatel (1,870 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 1,059 wizyt
pytanie zadane 27 marca 2021 w SQL, bazy danych przez NoelQ Nowicjusz (190 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...