• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tabele na podstawie przykładu biblioteki z kursu MySQL

Object Storage Arubacloud
0 głosów
174 wizyt
pytanie zadane 5 grudnia 2015 w SQL, bazy danych przez niezalogowany
edycja 5 grudnia 2015
Pan Mirosław Zelent pokazał w 1 odcinku MySQL przykład na bibliotece o uczniachw szkole, ksiażkach w bibliotece i wyporzyczeniach. Chciałbym zrobić coś podobnego ale tak że gdy w tabeli konto pojawi się nowy rekord\wiersz (jeszcze trochę się mylę w nazwenictwie) to w tabeli statystyki pojawia się nowy wiersz i żeby było że ten użytkownik o takim id (z 1 tabeli) jest tam wpisywany i ma tam w dwóch polach wartości 0. Jak takie coś zrobić??

 

@EDIT

-mamy 2 tabele

-w pierwszej są konta użytkowników

-w drugiej są wartości(id tabeli, id pierwszej tabeli, powiadomienia,cos tam jeszcze)

-chce w momencie utworzenia nowego konta stworzyć nowy wiersz w pierwszej tabeli

-w momencie utworzenia nowego wiersza w 1 tabeli utowrzyc nowy wiersz w 2 tabeli

-wiersz w 2 tabli ma miec id 2 tabeli, id uzytkownika z 1 tabeli, wartosc w powiadomieniach 0, i w 4 polu tez 0

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 5 grudnia 2015 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
Ty chcesz zrobic tabele gdzie jak ktos np pozyczy ksiazke chcesz w niej zapisac id ksiazki albo najlepiej napisz jeszcze raz swoj problem tylko to zrozumiale
0 głosów
odpowiedź 6 grudnia 2015 przez niezalogowany
Ktoś wie jak mi pomóc??
0 głosów
odpowiedź 6 grudnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)

Musisz dodać najpierw użytkownika do tabeli user a potem zapisać ostatnio dodane ID do tabeli nr2 jako user_id czy tam inna nazwa- ważne by miał FK + cascade delete i update załozony.. bo raczej nie chcesz mieć sytuacji kiedy skasuje usera z bazy a jego dane o wypożyczeniach czy czymklowik innym w innych tabelach są dostępne?

 

pseudo


 
Insert into user Values ('janek','frankowski);

Inser into book values ('last_insert_id', '0','0')

 

komentarz 6 grudnia 2015 przez niezalogowany
no jeśli użytkownik usunie konto to w drugiej tabeli też zostanie usunięty
komentarz 6 grudnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
no to musisz założyć twarde referencje jak pisałem..
komentarz 6 grudnia 2015 przez niezalogowany
A mógłbyś mi to wystłumaczyć ktok po kroku bo jestem początkujący i mało rozumiem
komentarz 6 grudnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Napisałem ci. Cascade on update  cascade on delete na Fk zakładasz.. więcej na necie  zobacz, albo pokaż kod jaki masz do tworzenia tabel.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 373 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 792 wizyt
pytanie zadane 24 kwietnia 2017 w SQL, bazy danych przez xEwald Początkujący (420 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 111 wizyt

92,595 zapytań

141,444 odpowiedzi

319,716 komentarzy

61,980 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...