• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Plik pierwszy jest jakby rozerwany i nie działa.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
342 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2015 w C i C++ przez samus58 Nowicjusz (150 p.)
edycja 29 listopada 2015 przez samus58
Witam

Jak wy, ja też mam zamiar programować. Ale moje postępy stanęły na 0 odcinku.

Otóż, gdy tworzę code blocks i wchodzę w sources, a następnie w pierwszy, nie da się

nic zrobić, ani nic się nie wyświetla. Ikonka pliku jest rozerwana i wyskakuje

Cloud not open the file "main.cpp" The file not does exist

Proszę pomóżcie

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 30 listopada 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
wybrane 5 grudnia 2015 przez samus58
 
Najlepsza

Przede wszystkim:

  • uruchom C::B
  • Zaznacz "Utwórz nowy projekt" czy tam "Create new project"
  • Wybierz Console application -> klik GO
  • Wybierz C++ i next
  • Wpisz tytuł projektu (nazwę) albe bez spacji, znaków specjalnych itp.
  • Next (dalej)
  • Zakończ (finish) 

Musisz zważyć na to, że wybierając ścieżkę do projektu musi być ona dostępna dla wszystkich. Czyli nie możesz zapisać projektu np na C:\ ponieważ tam nie będziesz mieć uprawnień do niego.

Najlepiej w moich dokumentach (najbezpieczniej) albo stwórz sobie na dysku C:\ folder Projekty i ustaw w nim prawa dostępu dla na przykład grupy wszyscy. Prawa dostępu i modyfikacji. 

 

+1 głos
odpowiedź 29 listopada 2015 przez Patryk Krajewski Nałogowiec (26,170 p.)
edycja 29 listopada 2015 przez Patryk Krajewski
Jest coś takiego ponieważ masz usunięty plik main.cpp wejdz w folder swojego projektu Code::Blocks na dysku  i sprawdź czy istnieje main.cpp jak nie stwórz go ręcznie. I jak utworzysz, to w codeblocksie kliknij prawym na te logo kolorowe z nazwą twojego projektu z lewej strony i wybierz Add files i wyszukaj ten plik main.cpp co stworzyłeś i dołącz go.
0 głosów
odpowiedź 29 listopada 2015 przez jajoxd15 Gaduła (3,740 p.)
Napiszesz to bardziej logicznie? :)
komentarz 29 listopada 2015 przez samus58 Nowicjusz (150 p.)
Mam nadzieję, że wystarczy
komentarz 29 listopada 2015 przez jajoxd15 Gaduła (3,740 p.)
Jak wyślesz mi screena to będzie super :)
komentarz 29 listopada 2015 przez samus58 Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
odpowiedź 10 marca 2016 przez Nadann Początkujący (290 p.)

Witam, podlaczam sie do tematu. mam dokladnie ten sam problem i dezinstalacja niestety nie zmienila nic. Pobralam codeblocks-16.01mingw-setup.exe z ich strony i jedyne co widze po otwarciu main.cpp to ''The file does not exist''.

Antywirus nie blokuje,sciezka w toolchain executables raczej jest ok. mimo to nie dziala nadal. Nie wiem co moze byc nie tak.prosze o pomoc.

 

–1 głos
odpowiedź 30 listopada 2015 przez Mikrokontroler xD Stary wyjadacz (13,500 p.)
odinstaluj code blocksa i zainstaluj ponownie

Tylko koniecznie wersję z kompilatorem (ten plik który więcej zajmuje)
komentarz 30 listopada 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Takie porady z reinstalem czegokolwiek często wizualizują mi taką scenę:
"Dziecko złamało rękę, zabij je i zapłodnij nowe, powinno działać".
komentarz 30 listopada 2015 przez Mikrokontroler xD Stary wyjadacz (13,500 p.)
Takie komentarze często wizualizują mi taką scene
"ktoś ma swoje zdanie? pokaże mu moje LEPSZE bo jestem LEPSZY"

Prawda jest taka że nikogo nie obchodzi jak ty tą sobie scene realizujesz ważne jest dla autora że taki prymitywny sposób zadziała.

A kontry przykładem może być coś takiego
"wsadziłem zepsute koło do roweru i mi nie działa rower weś wsadź dobre koło tamte wyrzuć i zobacz czy działa"
 

Takich przykładów i kontr przykładów można mnożyć w nieskończoność więc nie marnuj mojego i twojego czasu na takie mierne uwagi.
Pozdrawiam
komentarz 30 listopada 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)

Nie mów mi nic o "prawdzie" bo każdy ma swoją, więc nie powinieneś wypowiadać się za innych. Nikt z pięciu tysięcy ludzi na tym forum nie dał Ci przyzwolenia za wypowiadanie się za niego. 

Skomentowałem po prostu durne i propagujące bezmyślność zachowanie. Widząc już którąś z kolei tego typu poradę (wcześniej z reinstalacją systemu bo CodeBlocks nie chciał również kompilować) ciężko utrzymać nerwy wink

Przede wszystkim powinno się szukać PRZYCZYN danego problemu. Czasem to się wiąże z grzebaniem w rejestrze, czasem się to wiąże z grzebaniem w otchłani Internetu, a czasem jednym kliknięciem w programie. Jeżeli wszystkie te rzeczy zawodzą dopiero wtedy powinno zacząć się rozważać jakikolwiek reinstal czegokolwiek. Raz że człowiek uruchamia na chwilę myślenie a dwa, że najprostsze rozwiązania stosuje się W TAKIM przypadku na samym końcu.

Co do koła od roweru to nie trzeba było sprawdzić czy jest w nim dętka, czy może jest nienapompowana ta dętka, a może wentyl od tego koła jest zatkany? A może ten wentyl zgubił uszczelkę, a może trzeba wymienić tylko szprychę? Może uda się to zrobić za pomocą znanej niegdyś łaty zamiast wymieniać koło? A może to koło jest źle dokręcone do ramy? 

Zważ na koszty. Wymiana koła w całości to czasem nawet koszty powyżej 100 zł. Wymiana części tego koła, która rzeczywiście jest zepsuta to czasem tylko 5zł. 

Tak samo w komputerach. Przychodzi do piekarni taki Jasiu, który mówi że zna się na komputerach. Szef piekarni ma na komputerze oprogramowanie do sterowania maszynami mieszającymi ciasto oraz sterownik do pieców które sa warte łącznie 120 000zł. 

Ostatnio kierownik grał sobie w mario ściągnięte z torrentów i oczywiście zawirusował ten właśnie komputer. Jasio przybiega z ratunkiem w postaci płytki z Windowsem i ohoczo reinstaluje system. 

Następnego dnia cała firma postawiona na nogi bo nic nie działa - piece nie grzeją, mieszarki nie mieszają. Oprogramowanie w licencji miało zapisane tylko jednokrotną instalację. Kto zapłaci za to? Otóż licencja Microsoft Windows jest tak skonstruowana, że support po zainstalowaniu systemu obejmuje osoba, która go zainstalowała, co oznacza że równiez przejmuje odpowiedzialność za szkody wyrzadzone użytkownikowi systemu. A przynajmniej tak było za czasów XP.

Różnica między nami jest taka, że Ty spojrzałeś na problem z bardzo wąskiej perspektywy i horyzontu. Ja wybiegłem myślą duzo dalej. Z tego powodu razi mnie dawanie takich porad ponieważ uczy się w ten sposób braku myślenia młodych ludzi. A teraz są czasy, że jednak młodsze pokolenia duzo mniej myślą i to jest niestety wina edukacji w szkołach. To im własnie zostaje wpojone umysłowe lenistwo, które już powoli jest dostrzegalne w postach na tym forum.

 

Pozdrawiam.

komentarz 30 listopada 2015 przez Mikrokontroler xD Stary wyjadacz (13,500 p.)
Właśnie o tym mówiłem że to można ciągnąć w nieskończoność
Bo szprychy można np pospawać? a my nie mamy spawarki? no to wymieńmy całe koło!
Event15: Ale nie mamy klucza żeby odkręcić koło więc idziemy do sąsiada on nam pospawa
Ja: Sąsiad za darmo nam tego nie zrobi taniej będzie kupić klucz żeby odkręcić koło
Event15: To złapiemy te szprychy na specjalny klej do szprych

A ostatecznie okazuje się że nie ma łańcucha.

A co do przykładu z Jasiem pytanie do Ciebie czy autor coś tutaj ma do stracenia i drugie jak myślisz ile kontr przykładów można stworzyć dla takie historyjki?

Chętnie bym się jeszcze pokłócił o nic nie znaczące pierdoly jednak szkoda mi mojego czasu znajdź innego kompana do kłótni. A ja proponuję żebyś został przy swoim tak masz wielką rację a ja zostane przy swoim i nie nie mam racji.

Oświadczam oficjalnie że wygrałeś gratulację wygrałeś kamień

Pozdrawiam

A autor niech i tak zrobi to co mówie to oszczędzi włosów na głowie :).
komentarz 30 listopada 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Odpowiadam na pytania:

Ma do stracenia - przede wszystkim swój rozwój. Uczysz go błędnych wzorców zachowania. W przyszłości to zaowocuje.

Historyjek mógłbym dawać miliony na dowód tego, ze Twoje podejście jest bardzo złe.

Teraz ja zadam pytanie:

http://scr.hu/42vp/0hc45

Tutaj dał nam autor tematu screena. Powiedz mi, w jaki sposób powiązana jest ponowna instalacja programu skoro to jest ewidentny błąd odczytu pliku?

No i skąd wnioskujesz, że autor tematu nie zainstalował wersji z kompilatorem?

No i skoro plik "Not exist" to jaki wpływ będzie miała reinstalacja programu na jego powstanie?

Odnośnie roweru, pociągnąłem Twój przykład po prostu. Pewnie niektórych może zdziwić, że na przykład w Norwegii można spotkać leżące na boku drogi działające rowery. Porzucone bo na przykład dynamo przestało działać, lub przebiła się opona. Sam mam 3 tak znalezione rowery. Osobiście się spotkałem z przypadkiem norweżki, która wystawiła przed dom działający telewizor bo zepsuł jej sie pilot od niego.

Ale nie odchodząc za bardzo od tematu, chciałem zauważyć, że Twoja porada jest słabo związana z tematem, a nawet prawdopodobnie, co podkreślę, nieużyteczna bo problem nie tkwi w braku kompilatora czy ustawieniach edytora na co zwróciłeś uwagę.
komentarz 30 listopada 2015 przez Mikrokontroler xD Stary wyjadacz (13,500 p.)
Czego ty jeszcze odemnie chcesz przyznałem tobie rację że można zrobić tak jak mówisz jednak dla osoby z brakiem wiedzy jest to jazda z Warszawy do Krakowa przez wszystkie kraje europejskie bo czemu nie? można nauczyć się języków i dotrzeć do krakowa jednak takiego mnie niespecjalnie w tym momencie interesuje język Czeski w tym konkretnym momencie chce dojechać szybko do krakowa to po co mi czeski.

Pewnie jeszcze wyrzucają samochody bo paliwa nie nalali.
A swoje smartfony wywalają jak się rozładują.
Całą elektronikę wywalą jak prąd zabiorą.

Głupoty gadasz że hej. Tamta norweżka to pewnie taka legenda jak z tym kolesiem co poszedł do komisji wojskowej i kazali mu głowę zmoczyć (bo miał wzwód podczas tych badań) wszyscy słyszeli kazdy powtarza nikt nie widział.

 

http://cpp0x.pl/forum/temat/?id=2340&p=2

w jakiś niezwykły sposób tamtej osobie takie cos pomogło.

Pozdrawiam
komentarz 30 listopada 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
edycja 30 listopada 2015 przez event15

Pozwolę sobie odpowiedzieć na PW, aby nie spamować już tutaj.

 

EDIT: żeby nie było - link który dałeś jest niezwiązany z tematem ze względu na to, iż dotyczy zgoła innego problemu. Zupełnie inny komunikat o błędzie i zupełnie inna przyczyna jego wystąpienia, więc sorki.

komentarz 30 listopada 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)

Albo nie.

 brakiem wiedzy jest to jazda z Warszawy do Krakowa przez wszystkie kraje europejskie bo czemu nie

Mylisz konteksty i pojęcia. Obnażasz swój brak wiedzy i umiejętności. 

 PRZYPOMNĘ TYLKO, napisałeś:
 

odinstaluj code blocksa i zainstaluj ponownie

Tylko koniecznie wersję z kompilatorem (ten plik który więcej zajmuje)

Co było by dobrą odpowiedzią na podany link: http://cpp0x.pl/forum/temat/?id=2340

Czyli włączam IDE, chcę kompilować i nic się nie dzieje. No i tego nie neguję. 

Jednak tutaj mamy TAKI problem:

 http://scr.hu/42vp/0hc45

I Twoje rozwiązanie NIE rozwiąże problemu bo to jest INNY problem od tego, który przedstawiłeś. I nie rozumiesz chyba tej kwestii albo nie dostrzegasz inności zagadnień.

Pewnie jeszcze wyrzucają samochody bo paliwa nie nalali.
A swoje smartfony wywalają jak się rozładują.
Całą elektronikę wywalą jak prąd zabiorą.

Nie. Ale gratuluję kreatywności.

Głupoty gadasz że hej. Tamta norweżka to pewnie taka legenda jak z tym kolesiem co poszedł do komisji wojskowej i kazali mu głowę zmoczyć (bo miał wzwód podczas tych badań) wszyscy słyszeli kazdy powtarza nikt nie widział. 

 Akurat nie jest to urban legend tylko przykład osobisty - mam rodzinę która 8 lat mieszka w Norwegii, ale pomińmy to. 

W rzeczywistości to Ty walczysz o pierdołę. Zobacz tutaj:

https://forum.pasja-informatyki.pl/84497/plik-pierwszy-jest-jakby-rozerwany-i-nie-dziala?show=84610#a84610

Naprawdę tyle operacji ma stanowić dla użytkownika jakiś problem? Toć to stworzenie nowego projektu tylko z zaznaczeniem o nieużywaniu spacji i znaków specjalnych w nazwie projektu i o skrupulatnym sprawdzeniu czy folder projektu znajduje się w miejscu, gdzie program bedzie mógł miec dostęp do niego. Jeżeli to Ciebie przerasta i musisz od razu proponować reinstal programu bez analizy wątku to wybacz ale rzeczywiście uważam, iż myślenie w tym kraju zaczyna być niszą. 

 

komentarz 30 listopada 2015 przez Mikrokontroler xD Stary wyjadacz (13,500 p.)

Nadal nie wiem czeg ty odemnie chcesz przyznałem tobie rację zgodziłem się z tobą mam jeszcze paść krzyżem? Owszem można zrobić tak jak mówisz tylko po co.

Gdybyś przeczytał cały tamten temat w linku co wysłałem (Szczególnie 3 strona) to byś zrozumiał że autorowi tamtego tematu nie kompilowało się z tego samego powodu co tutaj.

A czym się różni to co napisałeś od 0 Odcinka Pana Zelenta? 

mówisz do mnie

Obnażasz swój brak wiedzy i umiejętności. 

Masz do tego prawo owszem. Ale widocznie tak mówisz bo jesteś jeszcze bardzo młody.

Nawet nie będe temu zaprzeczał ale to zrozumiesz z czasem więc nie ma sensu żeby to teraz tłumaczyć.

Pozdrawiam :)

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 4,513 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 570 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...