• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wyjaśnienie kodu

Object Storage Arubacloud
+1 głos
606 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2015 w C i C++ przez Klasyczny Użytkownik (610 p.)

Witam Was,

mam do zrobienia cos co pierwszy raz widzę i nie wiem o co w tym chodzi, poza tym brakuje mi zmiennej char. Taki mi dano wzór i mam coś z tego wykonać:

Dokładnie chodzi mi o printf i te oznaczenia z d%.

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć po co to jest i do czego służy (jakiś przykład kodu najlepiej). Szukałem w internecie, ale nie znalazłem nic tak jasno opisane i nie wiem co z tym zrobic.

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 29 listopada 2015 przez andrzej_bl Bywalec (2,390 p.)

printf("Kiedy ja mialem %d lat, czyli %x szesnastkowo, to...", w, w);

Funkcja ta wyświetli napis podany w cudzysłowie ale zamiast %d wyświetli wartość zmiennej w, a zamiast %x wyświetli wartość w ale przekształconą do postaci szesnastkowej.

Gdyby zapis wyglądał tak:

printf("Kiedy ja mialem %d lat, czyli %x szesnastkowo, to...", w1, w2);

To w miejsce %d pojawiła by się wartość w1, a w miejsce %x wartość w2 (szesnastkowo).

+1 głos
odpowiedź 29 listopada 2015 przez niezalogowany
Printf to funkcja która jest zamiast couta. W argumęcie podajesz to co chcesz wyświetlić.
komentarz 29 listopada 2015 przez Klasyczny Użytkownik (610 p.)
A jakiś przykład/link, jakie można te opcje (literka%) użyć?
komentarz 29 listopada 2015 przez niezalogowany
Wydaje mi się żę znajdziesz to czego szukasz:

http://cpp0x.pl/dokumentacja/standard-C/tekst-sformatowany-printf/736
komentarz 29 listopada 2015 przez Klasyczny Użytkownik (610 p.)
No tak średnio tu widzę jakieś przykłady. Mógłbyś mi podać jakiś konkretny przykład w zastosowaniu do tego co wyżej mam napisane w programie, albo chociaż to co mam poprawić żeby chodziło?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 815 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2017 w C i C++ przez admaj1212 Początkujący (320 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 455 wizyt
pytanie zadane 25 września 2016 w C i C++ przez AlanP Nowicjusz (240 p.)
–2 głosów
0 odpowiedzi 405 wizyt
pytanie zadane 1 lutego 2019 w C i C++ przez pawlos11252 Nowicjusz (210 p.)

92,626 zapytań

141,486 odpowiedzi

319,845 komentarzy

62,009 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...