• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Automatyczna data przy dodawaniu rekordów do bazy.

Object Storage Arubacloud
+1 głos
4,820 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2015 w SQL, bazy danych przez michal Mądrala (5,560 p.)
Witam, chce dodawac do bazy rekordy za pomoca formularza html. W tabeli mam kolumne w ktorej bedzie data i czas dodania rekordu. Teraz pytanie czy musze napisacw php funkcje ktora bedzie pobierała te wartości z serwera i wstawiała mi do zapytania, które będzie dodawało rekord? Pytam poniewaz gdzieś słyszałem że jesli w tabeli ustawia się kolumne z danymi typu data to przy dodawamiu rekordu bez podania wartości do tej kolumny wstawia aktualna godzinę z datą. Tak też zrobiłem, ale nie działa, wrzuca mi automatycznie 0000-00-00.

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 23 listopada 2015 przez Comandeer Guru (601,450 p.)

Jeśli masz kolumnę typu DATETIME to musisz ustawić jej wartość domyślną na NOW(). No i od razu trza zaznaczyć, że opcja taka działa dopiero od MySQL 5.6.

komentarz 23 listopada 2015 przez michal Mądrala (5,560 p.)
Narazie piszę kod i otwieram na xampie, w jaki sposób mogę sprawidzić jaka to wersja mySql?
komentarz 23 listopada 2015 przez Comandeer Guru (601,450 p.)
Powinno pisać w panelu kontrolnym xamppa.
0 głosów
odpowiedź 23 listopada 2015 przez michal Mądrala (5,560 p.)
Oki juz mi się udało znaleść odpowiedź. Trzeba ustawić typ kolumny na timestamp i dodaje samo aktualną datę.
komentarz 23 listopada 2015 przez writen Nałogowiec (29,060 p.)
Domyślnie kolumna tego typu będzie się aktualizowała za każdym razem gdy zmienisz rekord w bazie danych. Dobry typ dla kolumn z rodzaju "last_update".

Lepiej gdybyś użył kolumny DATETIME i funkcji NOW().
0 głosów
odpowiedź 9 lutego 2016 przez michal Mądrala (5,560 p.)
Mam pytanie jak użyć tej funkcji NOW() ? Na xampie zrobiłem sobie dwie kolumny w bazie. Jedna mam timestamp, CURRENT_TIMESTAMP, natomiast drugą timestamp, CURRENT_TIMESTAMP ON UPDATE CURRENT_TIMESTAMP i wszystko działa ok. Przy dodawaniu rekordu do bazy w pierwszej kolumnie dodaje mi aktualna datę i godzinę, natomiast w drugiej dodaje aktualna przy update. Teraz jak chce to samo zrobić na hostingu, to się mi pluje ze nie może być w jednej tabeli dwóch CURRENT_TIMESTAMP.  Jak można temu zaradzić?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 733 wizyt
pytanie zadane 20 maja 2015 w PHP przez mowmiheniek Stary wyjadacz (11,900 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 766 wizyt
pytanie zadane 22 marca 2022 w SQL, bazy danych przez Marcin Lorek Początkujący (260 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 108 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...