• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak ustawić ikonkę pliku wykonawczego?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
341 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2015 w C i C++ przez Wadim Początkujący (260 p.)
Witam.

Chciałbym dowiedzieć się jak ustawić własną ikonkę aplikacji. Programuje w Code::Bloks'ie w języku C++.

Z góry dziękuję.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 14 listopada 2015 przez Damian11131 Stary wyjadacz (13,490 p.)
Wydaje mi się, że ustawienie ikonki aplikacji umożliwia biblioteka graficzna, a nie Code::Blocks.
komentarz 14 listopada 2015 przez Wadim Początkujący (260 p.)
Tego niewiem, dlatego pytam.
0 głosów
odpowiedź 14 listopada 2015 przez niezalogowany
edycja 14 listopada 2015
http://cpp0x.pl/kursy/Kurs-WinAPI-C++/Podstawy/Zasoby/336

Poczytaj o zasobach aplikacji

EDIT:

https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=ikony+w+zasobach%2Bcpp

Chodzi o to abyś stworzył plik zasobów w tym pliku umieszczasz ikonę, ikona musi mieć określony rozmiar.

w gimpie tworzę ikony gdzie w jednym pliku mam kilka rozmiarów: 16x16 32x32 itp...

Jeśli chodzi o tworzenie ikon w gimpie to trudno mi to objaśnić ale robię to na kilku warstwach, gdzie każda warstwa ma inny rozmiar 16x16 32x32 itd... następnie exportuję to do jednego pliku *.ico i mam plik z kilkoma wymiarami, link do takiej ikony umieszczam w pliku zasobów *.rc
0 głosów
odpowiedź 14 listopada 2015 przez Michał628496 Pasjonat (17,340 p.)

Utwórz nowy projekt. do projektu dodaj plik z rozszerzeniem .rc , dodaj go do projektu  i wpisz w niego:
 

MAINICON  ICON  "nazwa ikonki.ico" // W cudzysłowie !!!

i powinno zadziałać

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 730 wizyt
pytanie zadane 8 listopada 2015 w HTML i CSS przez Nightv13 Użytkownik (850 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 546 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2015 w Java przez Michał628496 Pasjonat (17,340 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 154 wizyt
pytanie zadane 29 marca 2016 w C i C++ przez bartolinciu Dyskutant (7,580 p.)

92,619 zapytań

141,468 odpowiedzi

319,786 komentarzy

62,001 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...