• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z komputerem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
189 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2015 w Offtop przez Scyzio Użytkownik (740 p.)
Cześć mam problem od jakiegoś czasu grając w gry wyłącza mi się monitor a komputer dalej chodzi , próbowałem formatowaćkomputer , zaisntalować nowe sterowniki niestety nic nie pomogło.To  też  nie wirusy bo jest jak mówie świeżo po  formacie komputer. Temperatury ,są  w miare okej bo czyściłem komputer. Komputer spełnia wymagania gier po za tym wcześniej działają bez zarzutu tylko nagle gaśnie monitor. Pomyślałem ,że najprawdopodboniej to karta graficzna lub zasilacz. Postanowiłem użyć programu przeciążającego te podzespoły ,aby sprawdzić który nie działa użyłem do tego programu OCCT najpierw sprawdziłem zasilacz i po 7min monitor się wyłączył , potem sprawdziłem karte graficzną i monitor wyłączył się po 1 min. Czy to wina karty graficznej? :(

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 13 listopada 2015 przez zmiennoimienny Mądrala (5,540 p.)
Monitor pokazuje jakieś komunikaty przed "zgaśnieciem"? Wyłącza się całkowicie czy tylko przechodzi w tryb uśpienia?
komentarz 13 listopada 2015 przez Scyzio Użytkownik (740 p.)
Nie. 12 znaków
komentarz 13 listopada 2015 przez zmiennoimienny Mądrala (5,540 p.)
Jakie 12 znaków? Przy okazji podaj model monitora.
komentarz 13 listopada 2015 przez Scyzio Użytkownik (740 p.)
Acer G215H. 12 znaków ,chodziło mi o to że na tym forum potrzebne jest minimum 12 znaków do komenatrza ;D.
komentarz 14 listopada 2015 przez zmiennoimienny Mądrala (5,540 p.)
W takim razie polecam napisać na forach typu elektroda.pl w celu sprawdzenia elektroniki monitora. Bo raczej karta graficzna nie jest winna.
0 głosów
odpowiedź 13 listopada 2015 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Sprawdź inny zasilacz i kartę graficzną. Wtedy się upewnisz, że Twoje podzespoły są winne.
Dla pewności - z listwą do której podłączasz monitor i komputer jest wszystko ok?
komentarz 13 listopada 2015 przez Scyzio Użytkownik (740 p.)

Niestety nie mam innego zasilacza ani karty graficznej czy istnieje jakiś inny sposób? 

Dla pewności - z listwą do której podłączasz monitor i komputer jest wszystko ok?

Chodzi ci o wejście? Szczerze mówiąc to nei jest doskonałe bo te sróbki się odkrecają ,ale przedtem działało.

 

komentarz 13 listopada 2015 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Mam na myśli połączenie wtyczki na końcu kabla z gniazdem w listwie. Posprawdzaj wszędzie gdzie są luzy i coś może iskrzyć. I zastosuj to, co @Frendom napisał.

komentarz 13 listopada 2015 przez Scyzio Użytkownik (740 p.)
Wtyczka siedzi dobrze kablami ruszałem dość mocno i nic się nie stało.
komentarz 13 listopada 2015 przez Scyzio Użytkownik (740 p.)
Czy może mieć wpływ to że mam dość długą listwe przeciągnietą z innego pokoju bo u mnie w pokoju nie ma prądu?
0 głosów
odpowiedź 13 listopada 2015 przez Frendom Pasjonat (18,900 p.)
Zacznij od podstaw, czyli sprawdz kabel zasilajacy i kabel sygnalowy. Mozliwe ze kabel zasilajacy ma problem na stykach, poruszaj nim i zobacz czy monitor ci zgasnie
komentarz 13 listopada 2015 przez Scyzio Użytkownik (740 p.)
Poruszałem i oba wydają się być ok.
0 głosów
odpowiedź 14 listopada 2015 przez PietaS Bywalec (2,570 p.)
Czy sprawdzałeś stan kabla DVI lub innego jakim łączysz jednostkę centralną i monitor ( najciemniej pod latarnią)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 138 wizyt
pytanie zadane 16 czerwca 2015 w Offtop przez Artix Bywalec (2,110 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 312 wizyt
pytanie zadane 11 września 2016 w Offtop przez Mr Popcorn Bywalec (2,340 p.)
+8 głosów
18 odpowiedzi 1,121 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2016 w Offtop przez demmi Bywalec (2,990 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...