• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Microsoft wszystko zepsuje...

Object Storage Arubacloud
0 głosów
358 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2015 w Systemy operacyjne, programy przez Daniel Mazur Obywatel (1,160 p.)

Witam Koderską Społeczność,

Z grubsza sprawa wygląda tak:

  1. Dostaje ze szkoły za dostęp do sklepu Microsoftu, w którym wszystko mam za darmo.
  2. Instaluje windowsa 8.1 na laptopie, na którym oryginalnie był Windows 7, a potem Ubuntu (truskawka).
  3. Ogarniam sterowniki i wydaje mi się że wszystko jest ok.
  4. Nagle zerkam do panelu sterowania i tu widze to 
  5.  Sprawdzam o co chodzi i nic nie moge znaleźć.

Dodam jeszcze, że aktualizacja sterownika przez Windows się nie powiodła. Prosze o szybką pomoc!

Tu zamieszcze dodatkowe screeny i link do specyfikacji:

http://www.asus.com/Notebooks_Ultrabooks/K52JE/specifications/ (to jest wersja z dyskiem 640 GB oraz procesorem Intel Pentium)

Screeny właściwości każego urządzenia:

6 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez TBO Użytkownik (790 p.)
wybrane 13 kwietnia 2015 przez Daniel Mazur
 
Najlepsza
Standardowa sytuacja... Zrób tak: Kliknij prawym na to nieznane urządzenie -> właściwości, przejdź do zakładki Szczegóły i tam we Właściwościach zmien na "Identyfikatory sprzętu". Tam Ci sie może pojawić kilka identyfikatorów wybierz np. pierwszego i wklej w google. Zobacz co to za sprzęt i poszukaj na stronie producenta laptopa strowników.
+1 głos
odpowiedź 12 kwietnia 2015 przez Kicany Gaduła (3,220 p.)
Uruchom windows update wyszukaj opcjonalne, jak i zalecane aktualizacje zainstaluj wszystkie.
Jeżeli ci nie znajdzie całego sprzętu przejdź na strone producenta i pobierz wymagane sterowniki.
komentarz 13 kwietnia 2015 przez Daniel Mazur Obywatel (1,160 p.)
Nic to nie daje.
+1 głos
odpowiedź 12 kwietnia 2015 przez toaspzoo Dyskutant (8,300 p.)

Unknown device identifier bardzo dobrze się sprawdza w takich sytuacjach

komentarz 13 kwietnia 2015 przez Daniel Mazur Obywatel (1,160 p.)
Szkoda, że nie można dać drugiego najlepszego komentarza :(
komentarz 14 kwietnia 2015 przez toaspzoo Dyskutant (8,300 p.)
Przecież to nie o to chodzi. Cieszę się, że mogłem pomóc :)
+1 głos
odpowiedź 12 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Stary, jest taki program jak Driver Easy :D
Sam wyszukuje Ci w necie sterowniki do Twojego sprzetu. Ty tylko musisz zainstalowac.
Co prawda jest to wersja demo ale rozni sie tylko tym ze instalujesz sterowniki recznie, dla mnie zadna roznica :D
Co prawda mozesz tez sobie zalatwic pelna wersje np. z chomika
komentarz 12 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
komentarz 13 kwietnia 2015 przez fobos Obywatel (1,400 p.)
Jeszcze jest program SlimDrivers.
komentarz 13 kwietnia 2015 przez Daniel Mazur Obywatel (1,160 p.)
Ja korzystam z Driver Booster 2 ale on nie wykrywa tego sprzetu i wydaje mi sie, ze starszy sterownik do mojej karty graficznej dziala lepiej niz nowszy.
komentarz 13 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Dlatego policiłem Ci tamten
0 głosów
odpowiedź 12 kwietnia 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

Hej.  AIDA64 - to program który pomoże Ci zobaczyć jaki sprzęt masz zainstalwoany oraz prawdopodobnie powie Ci czego brakuje ( zidentyfikuje producenta itd), dzięki temu będziesz wiedział czego Ci brakuje i pobierzesz odpowiednie sterowniki http://www.aida64.com/downloads/ZWVhNDRlMWQ=

MS Update nie zawsze kurcze chce działać :/

Jeśli ktoś pamieta EVEREST'a to wie o co chodzi:)

komentarz 13 kwietnia 2015 przez Daniel Mazur Obywatel (1,160 p.)
Teraz go nie użyłem ale program jest bardzo fajny. Polecam!
0 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez Daniel Mazur Obywatel (1,160 p.)

Temat można uznać za zamknięty, ponieważ znalazłem rozwiązanie. Przydał mi się program Unknown device identifier oraz Google i wyszukiwanie nazwy urządzenia po jego identyfikatorze. Problem był z czytnikiem kart pamięci. To do niego brakowało sterowników.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 238 wizyt
pytanie zadane 29 października 2017 w Systemy operacyjne, programy przez BlvckFox Gaduła (4,240 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 151 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 176 wizyt
pytanie zadane 11 lipca 2019 w HTML i CSS przez Hardwell Dyskutant (8,980 p.)

92,584 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,671 komentarzy

61,968 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...