• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zachowanie przycisku po wybraniu ?

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
800 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2015 w HTML i CSS przez Matt Sochi Obywatel (1,930 p.)

Potrzebuję ustawić tak przycisk w menu, aby po wybraniu tej opcji przycisk się podświetlił.

http://screenshooter.net/102363052/njmlxnu

http://screenshooter.net/102363052/ewhxlji ---> tutaj działa klasa hover, screen nie złapał mi kursora

a to kod:

.menu
{
	float:left;
	min-width:50px;
	height:25px;
	font-size:18px;
	padding:10px;
	border-right: 2px groove #909090;
	opacity:0.8;
	color: white;
	border-radius: 10px;
		
}

.menu:hover
{
	background-color:#000000;
	cursor:pointer;
}

 

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez BerdPL Obywatel (1,190 p.)
wybrane 5 kwietnia 2015 przez Matt Sochi
 
Najlepsza

Jeśli przyciski te będą odwoływać do innych stron powinieneś użyć elementu <a> w pliku HTML. Ma on już określone standardowe właściwości przy najechaniu na ten element a także przy naciśnięciu na niego. Można je oczywiście edytować.


Aby twój element z klasą main podświetlił się na czerwono przy naciśnięciu na niego dodaj do pliku CSS:

.menu:active {
    background-color: red;
    cursor:pointer;
}

Pozdrawiam :D

komentarz 4 kwietnia 2015 przez Matt Sochi Obywatel (1,930 p.)
Dzięki za pomoc. Potrzebuję aby po wybraniu strony np drama opcja drama została podświetlona cały czas, nie przy naciśnięciu. Podświetlenie ma informować na jakiej stronie jesteśmy.
komentarz 5 kwietnia 2015 przez BerdPL Obywatel (1,190 p.)

Jeśli chcesz to wszystko zrobić na jednej stronie spróbuj pobawić się javaScript. Jestem początkującym i sam nie wiele wiem, ale napewno jest to możliwe do zrobienia właśnie w tym języku :D

Tu mała próbka (potrzebny tu tylko dokument HTML), odpal to sobie i kliknij w napis.

	<body>
		<div id="home" onclick="myFunction()">Główna</div>
		<script>
			function myFunction() {	document.getElementById("home").style.backgroundColor = "red";}
		</script>
	</body>
komentarz 5 kwietnia 2015 przez BerdPL Obywatel (1,190 p.)
Jeśli te przyciski będą odnosić cię do innych stron, po prostu na danej stronie na odpowiednim guziku ustaw w pliku CSS background:<kolor na który chcesz sobie to podświetlić>
+1 głos
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez Wilczu Mądrala (5,190 p.)

Mi się wydaje że to tak powinno wyglądać :

.menu

{

    float:left;

    min-width:50px;

    height:25px;

    font-size:18px;

    padding:10px;

    border-right: 2px groove #909090;

    opacity:0.8;

    color: white;

    border-radius: 10px;

         

}

 

.menu:hover

{

    background-color: #CC0033;

    cursor: pointer;

}

A tu masz linka do palety kolorów html 

http://fonty.pl/porady,15,kolory.htm

Pozdrawiam

 

komentarz 4 kwietnia 2015 przez Matt Sochi Obywatel (1,930 p.)
Dzięki za pomoc, tylko że potrzebuję, aby przycisk w menu został podświetlony po wybraniu np. strony Drama
komentarz 4 kwietnia 2015 przez Wilczu Mądrala (5,190 p.)
Kurczę tego to nie wiem :(

Pozdrawiam
+1 głos
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez toaspzoo Dyskutant (8,300 p.)
0 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez 001greg001 Bywalec (2,030 p.)
.menu:focus { background-color: #CC0033; cursor: pointer; } Po kliknieciu element pozostaje podświetlony. Mam nadzieje, ze pomogłem :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 197 wizyt
pytanie zadane 31 grudnia 2020 w C i C++ przez tonn204 Mądrala (7,440 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 123 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 183 wizyt

92,624 zapytań

141,482 odpowiedzi

319,822 komentarzy

62,005 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...