• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dalsza nauka - szukam porady.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
173 wizyt
pytanie zadane 3 listopada 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Jejkej Obywatel (1,030 p.)
Witam, od jakiegoś czasu zastanawiam się nad pewną sprawą i nie mogę się zdecydować, więc postanowiłem zapytać bardziej doświadczonych koderów i profesjonalistów. Na codzien studiuję Informatykę - jestem na drugim roku, a zajęcia na razie głównie traktują o kodzeniu w C++ / obiektówka (dopeiro w nast. semestrach wchodzą inne jeżyki itp.). Dodatkowo od jakeigoś czasu uczę się Railsów - przeczytałem coś o nich w internecie i temat mnie na tyle wciągnął, że postanowiłem związać swoje cele zawodowe z tym właśnie frameworkiem i webdevem. Mam za sobą książkę M. Heartla i pare innych poradników z Railsów. Znam nieźle HTML i CSS (przerobiłem książkę wydwanicwa Helion - nieoficjalny podręcznik CSS). Do moich doświadczeń z railsami dodatkowo można dodać aplikację, którą sam napisałem - coś w stylu kwejka/demotów itp ( z użyciem AJAX'A, chociaż JS u mnie bardzo kuleje). Teraz zastanawiam się, czy powinienem dalej uczyć się Railsów, co wiążę się z słabszymi wynikami na studiach i nauką czegoś, czego na moim kierunku raczej nie ruszę (ruszę PHP), czy może skupić się na tym, co aktualnie mam na studiach czyli np. skupienei się na C++ i dalsze szlifowanie tego języka - rozważałem ogarnięcie frameworka Qt. Co myślicie? Czy warto brać się za aż tyle rzeczy na raz?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 3 listopada 2015 przez Rogargol Pasjonat (16,600 p.)
wybrane 5 listopada 2015 przez Jejkej
 
Najlepsza
Chyba nie ma sensu zbytnio rozdrabniac sie i rzucac na wszystko na raz. Pytanie co kreci Cie najbardziej i co sprawia najwieksza satysfakcje. Gorsze wyniki na studiach to moim zdaniem niewygorowana cena jak za rozwijanie swojej pasji ktora moze przerodzic sie w dochodowa prace, ale z drugiej strony nie radzilbym zupelnie olewac studiow skoro juz poswiecasz im czas i czesc zycia.

PS. Co do Qt to osobiscie moge polecic, bardzo mnie wciaga ostatnimi czasy ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 131 wizyt
pytanie zadane 24 lipca 2021 w Ruby przez ::{}:: Gaduła (3,890 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 181 wizyt
pytanie zadane 9 listopada 2019 w Ruby przez reaktywny Nałogowiec (41,090 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 307 wizyt
pytanie zadane 4 stycznia 2018 w Ruby przez Scypyon Gaduła (3,450 p.)

92,615 zapytań

141,465 odpowiedzi

319,779 komentarzy

61,997 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...