• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Inteligencja , co ją definiuje ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
397 wizyt
pytanie zadane 3 listopada 2015 w Offtop przez kacper6909 Gaduła (3,040 p.)
Cześć i czołem. Jaka według Was jest definicja inteligencji człowieka? Według mnie to po prostu możliwości naszego mózgu i wcale nie np. w obliczeniach , tylko samej istocie działania i zdolności analizy. Według mnie nie można inteligencji warunkowac na podstawie przeczytanych książek czy ukończonych szkol. Jakie jest wasze zdanie.. filozofów życia ? ;)

8 odpowiedzi

+7 głosów
odpowiedź 3 listopada 2015 przez iwan9449 Pasjonat (20,810 p.)
Moim zdaniem inteligencja nie ma nic wspólnego z szybkością liczenia w pamięci, sprawność rachunkową (jak każdą inną) można wyćwiczyć. Człowiek inteligentny to taki człowiek, który potrafi analizować i wyciągać wnioski. Jak to kiedyś ktoś ładnie powiedział: "Człowieka inteligentnego poznasz po jego pytaniach, mądrego po odpowiedziach.
komentarz 3 listopada 2015 przez kacper6909 Gaduła (3,040 p.)
To mi się podoba, podobne myślenie do mojego. :)
+2 głosów
odpowiedź 3 listopada 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Inteligencja, choć zdefiniowana konkretnie w różnych tekstach, jest tak naprawdę różna dla każdego, jest względna. Dla mnie np. człowiekiem inteligentym jest osoba, która oczywiście ma bardzo dobre cechy poznawczo-analityczne, ale także nie jest zadufana w sobie, umie podzielić się swoją mądrością z innymi i nie uważa ludzi posiadających mniejszy zasób wiedzy za gorszych.
+1 głos
odpowiedź 3 listopada 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Jest wiele rodzajów inteligencji, więc powiedz mi odnośnie której zadajesz pytanie?
komentarz 3 listopada 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Raczej mu chodzi o to co rozumiemy gdy słyszymy słowo "Inteligencja"

I powiedzieć swoje własne zdanie.
+1 głos
odpowiedź 3 listopada 2015 przez p(sychi)atryk Obywatel (1,110 p.)
W szkole uczyłem się kiedyś o tym, że inteligencja jest wrodzona, natomiast mądrość można nabyć. Myślę że, jest to pogląd dość precyzyjny. Osobiście inteligencję rozumiem poprzez zdolność do abstrakcyjnego myślenia. Tego przecież zwierzęta nie potrafią (mam nadzieję że nic nie przekłamuję :)), a takie umiejętności jak podstawowe liczenie. Inteligencję można by zdefinować też jako działnie poprzez wybór, a nie instynkt, ale wydaje mi się że zwierzęta również dokonują, mniejszych lub więszych wyborów.
+1 głos
odpowiedź 3 listopada 2015 przez niezalogowany
Najbardziej to ja się zgadzam z iwanem9449 i Patrycjerzem. Według mnie, człowiek, który szybko liczy, jest najlepszy w klasie, dużo zapamiętuje i nawet nie musi się dużo uczyć, nie musi być wcals inteligentny, bo może być idiotą, może myśleć, że pozjadał wszystkie rozumy, może być człowiekiem typu ,,Popatrz, jaki ja jestem mądry. Ja coś do ciebie mówię, a ty nie wiesz o co mi chodzi, bo się nie znasz.", takim ludziom najlepiej przytakiwać i potwierdzać to co mówią, żeby nie urazić ich ego ;) Według mnie, inteligencja nie ma też za dużo z matematyką (no dobra, nie można powiedzieć, że na przykład Einstein nie był inteligentny, ale proszę czytać dalej), tylko bardziej z postrzeganiem świata, z zachowaniem, z charakterem (no a Einstein chyba był sympatycznym gościem ;)). Jak to p(sychi)atryk powiedział, inteligencja jest wrodzona, a mądrość można nabyć. Iwan też przytoczył fajną sentencję. Więc i ja przytoczę ;) Jak to powiedział kapitan kutru rybackiego, mistrz świata w tenisie stołowym i człowiek, który po prostu lubi biegać, Forrest Gump: ,,Poznasz głupiego po czynach jego." ;)
+1 głos
odpowiedź 3 listopada 2015 przez emSon Stary wyjadacz (10,480 p.)

Pozwole sobie zacytować wikipedię, bo myślę, że najtrafniej ujmuje definicję inteligencji:

Inteligencja  – zdolność do postrzegania, analizy i adaptacji do zmian otoczenia. Zdolność rozumienia, uczenia się oraz wykorzystywania posiadanej wiedzy i umiejętności w sytuacjach nowych. Cecha umysłu warunkująca sprawność czynności poznawczych, takich jak myślenie, reagowanie, rozwiązywanie problemów.

Nic dodać, nic ująć. Często inteligencja mylona jest z mądrością. Ta druga to po prostu doświadczenie życiowe i wiedza nabyta.

komentarz 3 listopada 2015 przez niezalogowany
No, konkretnie, bez żadnego filozofowania ;)
0 głosów
odpowiedź 3 listopada 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Moim zdaniem Inteligencja to po prostu stan umysłu. (poziom)
Czyli np.im większa szybsze wykonywanie obliczeń w pamięci.
A im mniejsza tym wolniejsza szybkość pracy.
Warto wspomnieć że sama szybkość nie wyznacza inteligencji.
Po prostu: Wszystko zależy jak jest zbudowany określony mózg.
0 głosów
odpowiedź 3 listopada 2015 przez Michał628496 Pasjonat (17,340 p.)
Według mnie Inteligencja to nie jest poziom wiedzy czyli posiadanych informacji.Nie jest to też zdolność rachunkowa bo to by oznaczało że komputery są wiele razy bardziej inteligentne niż ludzie :)

Co umie człowiek a nie umie komputer ?

No , człowiek umie się uczyć , a komputer nie bardzo.(Wiem że są algorytmy genetyczne).

Inteligencja to zdolność radzenia sobie w nowych sytuacjach i wykorzystywania swoich umiejętności.Komputer nie posiada takiej zdolności.
komentarz 3 listopada 2015 przez niezalogowany
Drugie zdanie było najlepsze ;)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 110 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 482 wizyt
pytanie zadane 4 lipca 2020 w Offtop przez PgK Obywatel (1,380 p.)
+4 głosów
4 odpowiedzi 970 wizyt
pytanie zadane 8 maja 2017 w Offtop przez MrQuestioning Nowicjusz (160 p.)

92,631 zapytań

141,498 odpowiedzi

319,869 komentarzy

62,011 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...