• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Uruchomienie projektu w Django

Object Storage Arubacloud
0 głosów
766 wizyt
pytanie zadane 31 października 2015 w Python przez Kaspero Obywatel (1,920 p.)
Witam, przeinstalowałem system i na nowym systemie Ubuntu nie potrafię uruchomić projektu w django,

po pierwsze nie umiem zmienić głównego python na python3.4 w którym napisany jest projekt,

po drugie nie wiem jak stworzyć virtualenv który będzie znał biblioteki użyte w projekcie naszczęście mam plik requ.txt gdzie zapisałem wszytkie biblioteki.

Po trzecie gdy uruchamiam manage.py runserver to nie widzi moich stworzonych modeli, może musze zrobić makemigrations.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 31 października 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)

Zawsze możesz uruchomic skrypt przez 

python3 manage.py runserver

Sam virtaulenv nie będzie wiedział jakie mają być w nim biblioteki. Po to się robi requ.txt aby mieć to tam zapisane a potem móc to przywrócić (po stworzeniu czystego virtualenv i aktywowaniu go) za pomocą 

pip install -r requ.txt 

Jeśli przeinstalowałeś system to pewnie nie masz już danych w bazie - możesz nawet nie mieć zainstalowago serwera bazy (MySQL, Postgres)

Jak już będziesz miał zainstalowany serwer SQL, założoną bazę (o takiej nazwie jak w konfiguracji w Django) to za pomocą manager.py można stworzyć ponownie tabele w tej bazie.

komentarz 31 października 2015 przez Kaspero Obywatel (1,920 p.)
Ja mam bazę danych w SQLite, i mam ten plik z bazą danych
.
komentarz 31 października 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)
No to z bazą nie będzie problemu - pewnie będzie tylko trzeba zainstalować biblioteki do obsługi bazy a reszta pozostanie bez zmian. Mówiąc o biblitekach mam namyśli nie tylko moduły Pythona ale też biblioteki napisane w C/C++, które pewnie są wykorzystywane przez moduły Pythona do łączenia się z bazą.

Zatem trzeba
- zainstalować virtualenv
- stworzyć nowe wirtualne środowisko
- uruchomić go `source ...`
- przerzucić tam kod projektu
- wykonać `pip install -r requ.txt

I to może być wszystko. Nie ma potrzeby odtwarzać struktury bazy bo masz całość w pliku SQLite.
komentarz 31 października 2015 przez Kaspero Obywatel (1,920 p.)
co masz na myśli "przerzucić tam kod projektu?" - bo ja rozumiem że w katalogu z projektem utworzyć nowy virtualenv?
komentarz 31 października 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)
No tak - chodzi o to samo.

Po prostu robię to w innej kolejności - zakładam virtualenv (np. na serwerze) a potem przerzucam tam kod (np. z komputera lokalnego) lub zaczynam nowy projekt.
komentarz 31 października 2015 przez Kaspero Obywatel (1,920 p.)
dzięki tak próbuję odezwę sie jak wyjdzie ;)
komentarz 31 października 2015 przez Kaspero Obywatel (1,920 p.)

Nie mogę zaistalować biblioteki pillow idę zgodnie z tutorialem:
https://github.com/codingforentrepreneurs/Guides/blob/master/all/imagefield_and_pillow.md
odpowidzą na:

sudo apt-get install python-dev
jest
Reading package lists... Done
Building dependency tree       
Reading state information... Done
python-dev is already the newest version.
0 upgraded, 0 newly installed, 0 to remove and 125 not upgraded.

i podobnie w przypadku:

sudo apt-get install libevent-dev

a gdu robię pip install pillow dalej to samo
error

Cleaning up...

Command /Users/user/Desktop/venv/bin/python -c "import setuptools, tokenize;__file__='/Users/jmitch/Desktop/venv/build/pillow/setup.py';exec(compile(getattr(tokenize, 'open', open)(__file__).read().replace('\r\n', '\n'), __file__, 'exec'))" install --record /var/folders/pt/3tv_v7lx18xft_fwzsl2l4880000gn/T/pip-F89xZT-record/install-record.txt --single-version-externally-managed --compile --install-headers /Users/user/Desktop/venv/include/site/python2.7 failed with error code 1 in /Users/user/Desktop/venv/build/pillow
Storing debug log for failure in /Users/user/.pip/pip.log


Jak to rozwiązać do jak tam musze wrzucić zdjęcia?

 

komentarz 1 listopada 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)
Widzę, że u siebie (Linux Mint - zbudowany na Ubuntu) mam zainstalowane python-pil za pomoca apt-get ale nie pamiętam już czy instalowałem cos jeszcze do tego pillowa

---

Pisałeś, że projekt jest w Python3.4 a używasz pip dla Python2. Dla Python3.4 powinien być dostępny pip3

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 65 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 356 wizyt
pytanie zadane 19 listopada 2018 w Python przez Dawid89 Obywatel (1,120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 312 wizyt

92,584 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,666 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...