• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Builder 6 - ruchomy img

Object Storage Arubacloud
0 głosów
266 wizyt
pytanie zadane 28 października 2015 w C i C++ przez Klasyczny Użytkownik (610 p.)
edycja 28 października 2015 przez Klasyczny
/edit

Opiszę troszkę jaśniej.
 
Program: C++ Builder 6

Chce zrobić taką operację, tworzyłem button, uruchomiłem program i po naciśniećiu na niego chce nim przesuwać, jak to wywołać komendą?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 28 października 2015 przez niezalogowany
Co rozumiesz pod pojęciem "przesuwać", ma się poruszać w jakiś specyficzny sposób, przesunąć na jakieś specyficzne miejsce?

CHciałbym też zauważyć, że poprawniej byłoby użyć słowa "funkcja/metoda", a nie "komenda".
komentarz 28 października 2015 przez Klasyczny Użytkownik (610 p.)

Po prostu po naciśnięciu na niego, zwykle nim przesuwać w zależnośći od ruchu myszki.

Dokładnie chce zrobić grę w której mam na palecie Image1 lub button (jako ten przesuwany punkt) i kilka innych image lub buttonów, które same się ruszają (w różne kierunki) po całej palecie i jak ja myszką wjadę na jeden z tych ruszających się image/buttonów to gra się kończy. Mniej wiecej rozumiesz o co mi chodzi? smiley

komentarz 29 października 2015 przez niezalogowany

Rozumiem, tylko że frameworki do pisania GUI najzwyczajniej w świecie nie nadają się do pisania gier (nie po to zostały stworzone).

O ile się orientuję to zrobienie czegoś takiego w builderze przyjemne w robieniu nie będzie, niepotrzebnie się namęczysz dla miernego efektu.

Jeżeli chcesz pisać grę to lepiej zainteresuj się jakąś biblioteką do gier (np. SFML: oficjalny poradnik, pół-oficjalny polski poradnik)

komentarz 29 października 2015 przez Klasyczny Użytkownik (610 p.)

Szymon Siarkiewicz,

niestety, ale to akurat nie ode mnie zależy. Jestem na 1 roku studiów informatycznych i wykładowca zażyczył sobie akurat wykonywanie takich prac w tym programie.

Jedyne rozwiązanie to zrobienie czegoś prostszego, ale musi być image, który się porusza i ma być to gra :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 154 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 361 wizyt
pytanie zadane 24 października 2015 w C i C++ przez Hadamalush Obywatel (1,880 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 178 wizyt
pytanie zadane 21 stycznia 2023 w HTML i CSS przez Grzegorz Mikina Dyskutant (8,060 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...