• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Losowanie bez powtórzeń - wytłumaczenie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
315 wizyt
pytanie zadane 27 października 2015 w C i C++ przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)
edycja 27 października 2015 przez Sinnley
Witajcie, mam problem ze zrozumieniem dzielenia bez powtórzeń. Jestem mocno początkujący, a temat, wiadomo, bardzo ważny.

Bardzo prosilbym o napisanie kodu losującego np. 10 liczb z przedzialu od 1-100, ale z umieszczonymi komentarzami, które ułatwią mi zrozumienie kodu.

Dodatkowo byłbym wdzięczny, gdyby było to zrobione na zasadzie własnych funkcji, tak, aby można było takie losowanie wykorzystać kilka razy bez konieczności przepisywania kodu kilka razy.

Być może pytanie upierdliwe, ale bardzo zależy mi na odpowiedzi, tak jak wspomniałem sprawia mi to problem, a nie lubie nierozwiązanych problemów...

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 27 października 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
wybrane 27 października 2015 przez Sinnley
 
Najlepsza

Dzielenie bez powtórzeń

Chyba ci się coś pomyliło. 

komentarz 27 października 2015 przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)
Poprawione, oczywiście chodzi o losowanie, potrafiłbyś mi je przybliżyć?
0 głosów
odpowiedź 27 października 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Chyba losowanie bez powtórzeń :D
komentarz 27 października 2015 przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)
zmęczony jestem, oczywiście, że chodziło o losowanie :P
komentarz 27 października 2015 przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)
ale już co do samego losowania, potrafiłbys mi je przybliżyć?
komentarz 27 października 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Po co zakładać kolejny, tysięczny temat na Internecie, skoro masz całą masę różnych rozwiązań tego problemu. Rozumiem jeszcze, gdyby problem był oryginalny, ale niestety nie jest.
komentarz 27 października 2015 przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)
Tak jak wspomniałem szukałem takiego rozwiązania.

Problem w tym, że nie mogłem doszukać się takiego, które tak jak prosiłem w tym temacie, dobrze tłumaczyło co jest w kodzie, oprócz samego jego przekazania.

Jesli znasz taki, to byłbym bardzo wdzięczny gdybyś go podlinkował, nie piszę tutaj, żeby zawracać komuś głowę. Zanim się do kogoś zwrócę najpierw sam szukam, tym razem nie znalazłem.
komentarz 27 października 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Całkiem przyjemnie masz wytłumaczone to tutaj: http://cpp0x.pl/kursy/Kurs-C++/Poziom-2/Losowanie-bez-powtorzen/293.

komentarz 27 października 2015 przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)
faktycznie fajnie, tylko jedna rzecz - te do...whilly są tutaj użyte jako fory?

Jaki jest ich cel?
komentarz 27 października 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Nie do końca, gdyż w pętli for zmienna jest inkrementowana co każdy obieg pętli, a tutaj tylko przy spełnieniu warunku.
komentarz 27 października 2015 przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)
czyli zamiast if + for jest do while?
komentarz 27 października 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Przepraszam, oczywiście dwie z trzech pętli (pierwsza i trzecia) mogłyby być pętlami for, a nie do while, ale z praktycznego punktu widzenia program będzie działać tak samo, tylko oczywiście zapis pętli for jest bardziej treściwy.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 180 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 590 wizyt
pytanie zadane 29 października 2016 w C i C++ przez BlueWee Użytkownik (730 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 238 wizyt
pytanie zadane 17 sierpnia 2015 w C i C++ przez Iras Obywatel (1,800 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...