• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wyśrodkowanie w pionie działa tylko w jednym elemencie.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
258 wizyt
pytanie zadane 24 października 2015 w HTML i CSS przez Jordi Początkujący (290 p.)

Witam.

Chciałbym dowiedzieć się jak wyśrodkować elementy zaznaczone na tym zdjęciu w pionie względem kropkowanych linii.

Działa mi tylko jeden obrazek,jak widać na zdjeicu jest to Złota Piłka.

HTML:http://wklej.to/e5Egk

CSS:http://wklej.to/xDEoM

 

Z góry dziękuje za pomoc,jest początkującym ,także to pytanie może wydać się wam banalnie proste,ale ja mam z tym problem :)

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 24 października 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)
wybrane 25 października 2015 przez Jordi
 
Najlepsza

Musisz każdemu elementowi w HTML (#artykul1, #artykul2, #artykul3, #artykul4) przypisać taką samą nazwę klasy np. `class="artykul"` i w CSS dla tej klasy wstawić te reguły, które centrują element w #artykul1.


.artykul
{
   /* tu wstawiasz wspolne reguly - w tym centrowanie elementu */
}

Możesz też w CSS przypisać te same reguły do elementów z różnym ID


#artykul1,
#artykul2,
#artykul3,
#artykul4
{
/* tu wstawiasz wspolne reguly */
}
+1 głos
odpowiedź 24 października 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
#artykul1
{
	height: 145px;
	border-top: 1px dotted black;
	border-bottom: 1px dotted black;
	text-align: justify;
	text-align: left;
    display:table-cell;
    vertical-align:middle;
	width: 700px;
}

 

No i tak jak wpisałeś to masz to tylko w 1 :) reszta tego nie ma i polecam ci zrobić zamiast artykul1,2,3,... 

Dać <article class="artykul"></article> i wtedy wszystkie będą miały tą samą klasę, dzięki temu utrzymasz porządek w css :) 

0 głosów
odpowiedź 25 października 2015 przez Jordi Początkujący (290 p.)

Dziękuje wam za pomoc,tylko teraz pojawił się kolejny problem.

Mianowicie gdy dodałem do każdego artykułu wartości,który miał artykuł 1 (Wcześniej nie dodałem <br> w HTML dlatego nie działało mi wyśrodkowanie w pionie,więc dodałem poprzednie pytanie) tabela zmalała mi,jak na SS niżej:

Więc zwiększyłem wysokość o 100 px,lecz wtedy znów wysokość ceontentu się zmniejszyła.

Więc jak to zrobić,by wszystko było równo.

Pytania dla was zapewne są głupie,ale jak inaczej to ogarnąć skoro jestem początkujący :D

Z góry dziękuje za pomoc :)

KOD:

http://wklej.to/bdMCM

 

http://wklej.to/K23eo

0 głosów
odpowiedź 26 października 2015 przez Jordi Początkujący (290 p.)
To jak,pomoże ktoś>?

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 2,986 wizyt
pytanie zadane 14 marca 2016 w HTML i CSS przez Dynamic Bywalec (2,910 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 514 wizyt
pytanie zadane 15 marca 2016 w HTML i CSS przez Bakr Mądrala (6,850 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 815 wizyt
pytanie zadane 16 października 2016 w HTML i CSS przez Avenue Użytkownik (940 p.)

92,583 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,669 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...