• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czytanie danych z pliku JSON VB.NET

Object Storage Arubacloud
+1 głos
588 wizyt
pytanie zadane 16 października 2015 w C# przez niezalogowany

Witam. Potrzebuję z czytać dane z pliku *.json do tablicy. Nie wiem jak się za to zabrać. Np:

{
  "virtual": true,
  "objects": {
    "TEXT": {
      "size": 546
    }
    }
  }

Chciał bym by nazwa "TEXT" z pliku *.json był przypisany do np tablica(1) i tak dalej.

Proszę o szybką odpowiedz.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 16 października 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)

Z tego co kiedyś się spotkałem to dopiero .NET 4.5 wprowadziło bibliotekę do wczytwania JSON i zamiany na obiekt, z którego było już łatwo coś wyciągnąć. Wcześniej trzeba było użyć jakieś biblioteki z NuGet (https://www.nuget.org).

komentarz 16 października 2015 przez niezalogowany
Możesz podać konkretny plik. Bo nieczego nie da się tam znaleźć na vb 2010.
0 głosów
odpowiedź 16 października 2015 przez niezalogowany
edycja 16 października 2015

Ok. Znalazłem coś takiego :

 

Jak teraz użyć tych bibliotek ?

komentarz 16 października 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)

Biblioteki .NET powinny działać zarówno z C# jak i VB jak i każdym innym językiem wykorzystującym .NET (po to powstało .NET aby języki używały tych samych bibliotek)

Pierwszy z listy wyszukiwania

https://www.nuget.org/packages/Newtonsoft.Json/

jest chyba najpopularniejszy (chyba jego używałem z C#) więc powinno być najwięcej przykładów w internecie - może to coś pomoże

http://stackoverflow.com/questions/21676708/simple-working-example-of-json-net-in-vb-net

Nie wiem czy to nie jego wrzucili do .NET 4.5 jako standard.

Nie pamiętam czy nie wymagał stosowania dynamicznych zmiennych (takich z nieokreśloną budową - co wprowadzono w któreś wersji .NET) jeśli nie zna się struktury w pliku JSON i nie da się stworzyć klasy o takiej samej strukturze.

komentarz 16 października 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)
W któreś wersji Visual Studio chyba wbudowali NuGet aby samo instalowało biblioteki w odpowiednich miejscach. Ale samodzielne można było też w jakimś menu/narzędziu w Visual Studio wskazać gdzie znajduje się dodatkowa biblioteka. Ale tego już nie pamietam - i dawno już przesiadłem się na Linux :)
0 głosów
odpowiedź 16 października 2015 przez niezalogowany
Mam już tę biblioteke dodałem ją do projektu. Ale teraz Potrzebny mi jest kod który wydobędzie dane z pliku json (tak jak pisałem w pierwszym poście ) i zapisze je do tablicy z której potem mógłbym pozyskać nazwy obiektów z json..
komentarz 16 października 2015 przez niezalogowany
Pomoże ktoś ?

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 605 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2019 w C# przez kamkow8 Początkujący (340 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 197 wizyt
pytanie zadane 22 stycznia 2016 w C# przez Mistrz0000000 Bywalec (2,780 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 131 wizyt
pytanie zadane 25 sierpnia 2019 w Visual Basic przez kamkow8 Początkujący (340 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...