• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Książka o podstawach Javy napisane luźnym językiem.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
213 wizyt
pytanie zadane 15 października 2015 w Java przez Scyzio Użytkownik (740 p.)
edycja 15 października 2015 przez Scyzio
Cześć chciałbym kupić książek Java z podstawami od zera. Zależy mi na tym aby książka napisana była luźnym językiem i żebym chciał do nie niej wracać. Sam bardzo nie lubię czytać książek (szkoła mnie skutecznie zniechęciła) ,ale ostatnio kolega pożyczył mi Symfonia C++ i czytałem bez opamiętania.Zupełnie inaczej napisana niż inne książki nawet jest napisane jak czyta się słowo napisane po angielsku nie tymi hieroglifami ,a po polsku.Fajnie ,gdyby książka zarażała mnie pasja ,żeby widać było że autora rzeczywiście cieszy programowanie bo ja wiem jak jest z moja mobilizacja ,zaczne czytać ,poczytam z 2 tyg i odłoże na półke.(jeśli książka nie będzie wystarczająco dobra)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 15 października 2015 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Head First Java. Ogólnie head first (cała seria) jest świetnie i prosto napisana. Polskie wydanie nazywa się "rusz głową".
komentarz 15 października 2015 przez Grzyboo Nałogowiec (28,860 p.)
Co kto lubi, ta książka jest męcząca.
komentarz 15 października 2015 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Powiedziałbym specyficznie. Dla mnie męcząca był Symfonia, a Thinking in c++ łyknąłem w dwa tygodnie. Dużo zależy od preferencji danej osoby.
komentarz 15 października 2015 przez Scyzio Użytkownik (740 p.)
Jaki rok wydania? Może być 2010 r?
komentarz 15 października 2015 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
W zasadzie czym nowsza tym lepsza, ale chyba ostatnia dostępna po polsku to ta z 2010. Na twoim miejscu poczekałbym jednak na jeszcze kilka opinii, moja jest dość subiektywna i nie wiem czy tobie przypadnie do gustu
komentarz 15 października 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Jeśli ktoś coś wiedział o C++ to mógł sobie thinking in c++ wziąć. Ale jeśli ktoś jest zielony zupełnie to jak branie na barki kontenerowca ważącego kilkaset ton.

Jeśli nie miałeś wiedzy z programowania wcześniej - to moim zdaniem nic nie wyniosłeś z Thinking in C++ - po prostu za ciężka lektura dla laika. Tym bardziej że autor skupia się na naprawdę poważnych sprawach.
komentarz 15 października 2015 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Znałem jedynie filmiki autora tej strony. Porusza ciężkie rzeczy, ale w jakimś porządku. Pan Grębosz robił momentami mi mętlik w głowie. Jednocześnie czytając Thinking in c++ i Primera c++ (stare wydanie) uważam że nauczyłem się całkiem solidnie c++. Ot, wolę czyste i bardziej encyklopedyczne podejście.
komentarz 16 października 2015 przez Scyzio Użytkownik (740 p.)
Macie jakieś ciekawe ksiązki po za "Rusz głowa" ?

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 958 wizyt
pytanie zadane 21 września 2016 w C i C++ przez wojtekha Początkujący (260 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 489 wizyt
pytanie zadane 28 grudnia 2021 w Java przez Maxxxii Obywatel (1,260 p.)
0 głosów
7 odpowiedzi 415 wizyt
pytanie zadane 1 lipca 2020 w Java przez Eriss69 Gaduła (4,470 p.)

92,579 zapytań

141,429 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...