• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

www.kuzniaprogramistow.pl - Rozwiązywanie zadań

Object Storage Arubacloud
0 głosów
707 wizyt
pytanie zadane 15 października 2015 w C i C++ przez lukaszgo3 Początkujący (440 p.)
edycja 15 października 2015 przez lukaszgo3

Witam wszystkich.

Zacząłem dzisiaj robic kurs/zadania z zakresu C++ na stronie http://www.kuzniaprogramistow.pl.

Pytanie tylko czy strona jest do konca sprawna?

Po ukończeniu 2 pierwszych zadan wyskakuje tylko Status: Timeout.

Mowa tutaj o zadaniu 1.1. i 1.2

Ponizej wklejam kod

#include <iostream>

int main()
{
std::cout <<"Czesc." <<std::endl <<"To jest pierwsze zadanie w Kuzni Programistow.";


return 0;
}
#include <iostream>

int main()
{
std::cout <<"3 + 4 + 5 =\n";
std::cout <<3*4 << std::endl;
std::cout <<"3*4+5="<< 3*4+5 <<".";


return 0;
}

 

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 15 października 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)

A jaka jest ich treść? Swoją drogą ja bym pusał

std::cout << (3 * 4) << std::endl;

Ale jako, że C++sowcem nie jestem to nie powiem czy ma to wielkie znaczenie. 

 

0 głosów
odpowiedź 15 października 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Możliwe, że było coś z nią nie tak, teraz w ogóle u mnie nie działa :(
0 głosów
odpowiedź 15 października 2015 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)

Jakiego programu używasz? Osobiście używam do pisania w C++ Deva(nie są to baardzo zaawansowane projekty), zdecydowanie wygodniej się pisze imo. Kod jest ok, poza jedną rzeczą:

#include <iostream>
 using namespace std; // dzięki temu nie używasz wszędzie std:: 
//^ to potrafi być męczące
int main()
{
cout <<"3 + 4 + 5 =\n";
cout <<3*4 <<endl;
cout <<"3*4+5="<< 3*4+5 <<".";
 
 
return 0;
}

 

komentarz 15 października 2015 przez lukaszgo3 Początkujący (440 p.)
Również używam Deva, co do kodu specjalnie nie użyłem namespace std ponieważ myślałem że może przez to timeout mi wyskakuje, ale dzięki wielkie za wskazówki i oby więcej ich było ;)
0 głosów
odpowiedź 15 października 2015 przez lukaszgo3 Początkujący (440 p.)

Zeby nie zakladac nowego tematu, a ciagle wywala mi timeout pozwole sobie wklejac rozwiazane zadania wraz z trescia, abyscie naprowadzili mnie co moglem zrobic lepiej, a co zepsulem ;)

Zadanie 2.1

Jaki rok

Napisz program, który poprosi użytkownika, aby podał dowolny rok. Za pomocą cin program pobierze liczbę wpisaną przez użytkownika, a następnie za pomocą cout wypisze na ekran komunikat:

  • jeśli liczba wpisana przez użytkownika wynosi 2014, wypisze komunikat: "Rok 2014 jest obecnie"
  • jeśli wpisana liczba jest większa niż 2014, program wypisze komunikat: "Rok x nastapi za y lat"
  • jeśli wpisana liczba jest mniejsza niż 2014, program wypisze komunikat: "Rok x byl y lat temu"
  • jeśli wpisana liczba wynosi 0, to program wypisze komunikat: "Wprowadzone dane sa nieprawidlowe"
  • jeśli wpisana liczba jest mniejsza niż 0, to program wypisze komunikat: "Rok x p.n.e. byl y lat temu"

Sprawdź, czy twój program wypisuje dokładnie taki komunikat. W testach automatycznych sprawdzane jest występowanie dokładnie tych zdań.

Mój kod

# include <iostream>
using namespace std;

int main()
{
	int year;
	cout <<"Podaj dowolny rok\n";
	cin >> year;

	if (year==2014)
		{
			cout <<"Rok 2014 jest obecnie";
		}
	
	else if (year>0)
			{
			 if (year>2014)
				{
					cout <<"Rok "<<year<<" nastapi za "<<year-2014<<"lat";
				}
    
    		else
    			{
    				cout <<"Rok "<<year<<" byl "<<2014-year<<" lat temu";
				}
				
			}
			else if (year==0)	
				{
					cout <<"Wprowadzone dane sa nieprawidlowe";	
				}					
	else			
		{
    		cout <<"Rok "<<year<<" p.n.e. byl "<<2014-year<<" lat temu";
		}
	    return 0;	    
}

 

komentarz 15 października 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)

Takie automatyczne systemy są bardzo upierdliwe co dokładności wypisywanych wyników. Czasami się mogą czepiać o brak przejścia do nowej linii (endl) na końcu tekstu. Może on czeka (w nieskończoność) właśnie na znak końca linii.

Ale ja widzę tam chyba brak spacji przed jednym z wyrazów lat

komentarz 15 października 2015 przez lukaszgo3 Początkujący (440 p.)
Dlatego tez pomyslalem ze lepszym pomyslem bedzie pisanie zadan wraz z pomoca forumowiczow, zawsze mozna dowiedziec sie czegos nowego i ciekawego, a i rzeczywiscie brakowalo spacji przed "lat";)
0 głosów
odpowiedź 15 października 2015 przez lukaszgo3 Początkujący (440 p.)
Zadanie 2.2

Jaki stolik potrzebuję?

W restauracji "Mały chlewik" wprowadzamy system rezerwacji stolików. Do sprawnego działania całego systemu brakuje modułu, który optymalizuje przydział stolików w zależności od ilości osób. "Mały chlewik" posiada stoliki na 2, 4, 6 i 10 osób.

Napisz program, który (za pomocą polecenia cin) pyta użytkownika na ile osób chce zarezerwować stolik. W zależności od ilości osób, program wypisze na ekran (za pomocą polecenia cout) tylko jedną liczbę określającą jaki stolik powinien zostać zarezerwowany. 

  • Jeżeli użytkownik poda liczbę 1 lub 2: program wypisze na ekran: 2
  • Jeżeli użytkownik poda liczbę 3 - 4: program wypisze na ekran: 4
  • Jeżeli użytkownik poda liczbę 5 - 6: program wypisze na ekran: 6
  • Jeżeli użytkownik poda liczbę 7 - 10: program wypisze na ekran: 10
  • Jeżeli użytkownik poda liczbę spoza przedziału <1..10>, program wypisze na ekran: 0

Ostatni warunek jest bardzo ważny dla systemu rezerwacji stolików. Dla każdej nieprawidłowo wpisanej przez użytkownika liczby program musi wypisać na ekran liczbę 0.


# include <iostream>
using namespace std;

int main()
{
	int osoby;
	cout <<"Na ile osob chcesz zarezerwowac stolik?\n";
	cin >> osoby;

	if (osoby>10)
			{
				cout <<"Podales zla liczbe osob, nie zarezerwowane stolika";
			}
		
	else if (osoby>=1)
			{
			 if (osoby<=2)
				{
					cout <<" Zarezerwowales stolik nr 2";
				}

    		else if (osoby<=4)
    			{
    				cout <<" Zarezerwowales stolik nr 4";
				}
				
			
			else if (osoby<=6)	
				{
					cout <<" Zarezerwowales stolik nr 6";	
				}
			
			else
				{
					cout <<" Zarezerwowales stolik nr 10";	
				}
					
			}
	else
		{
    		cout <<"Podales zla liczbe osob, nie zarezerwowane stolika";
		}
	    return 0;	    
}

 

komentarz 12 lutego 2016 przez FirstOfficer Nowicjusz (100 p.)
Hej, chciałem się tylko zapytać czy rozwiązałeś wszystkie zadania z kursu?? Bo ja właśnie miałem mały problem z zadaniem 2.1, i natknałem się na Twoje posty.

Sama Kuźnia programistów chyba nie działa tak jak powinna, nie dość że wyskakuja wyżej wymienione Timeouty, to nie ma tam żadnej pomocy mentorów, i dodatkowo nikt nie odpowiadał na maile przeze mnie wysyłane, czy to do strony czy do fundacji stojącej za stroną.

W każdym razie chciałem się zapytać czy ukończyłeś ten kurs i co nim wogóle myslisz ??:)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 217 wizyt
pytanie zadane 18 stycznia 2020 w Inne języki przez frostyuwu Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 287 wizyt
pytanie zadane 19 czerwca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez kubekszklany Gaduła (3,190 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 571 wizyt
pytanie zadane 16 czerwca 2018 w PHP przez kevin Mądrala (5,010 p.)

92,632 zapytań

141,500 odpowiedzi

319,879 komentarzy

62,013 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...