• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czemu nie ma w javie jakiegoś sensownego layoutu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
215 wizyt
pytanie zadane 14 października 2015 w Java przez Ceki Mądrala (5,310 p.)
Czemu w javie nie ma jekiegos sensownego layoutu gdzie mogę sobie swobodne ustawiac  w nim inne podrzędne layouty, tam gdzie chcę (podając wartość x y with height), a nie gdzie mi layout każe. Męcze się juz z tym 4 godz szukając takiego czegoś, ale chyba nie ma.... Pomocy.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 14 października 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)
Jeśli podasz położenie jako x,y,width,height to nie będzie się on dostosowywał do zmiany wielkości okna. I dlatego wszelkie GUI (nie tylko Java) zalecają lub wręcz narzucają taki sposób layoutu.

---

ps. a próbowałeś szukać w Google po słować "java layout absolute position" ?

Być może wymagało by to całkowitego zrezygnowania z managerów layoutów.
0 głosów
odpowiedź 14 października 2015 przez uczeń1998 Obywatel (1,930 p.)
usawiać możesz sobie metodą setBounds(x, y, width, height) 'x' i 'y' to odległości od lewego górnego rogu

np.

"button1.setBounds(100, 100, 200, 200); "

i skasuj linijkę z layoutami, a dodaj linijkę "setLayout(null); "
komentarz 14 października 2015 przez Ceki Mądrala (5,310 p.)
Znam to roziwązanie, chodziło mi bardziej o to, że nie moge ustawic kilka "mniejszych layoutów" np. JScrollPane dla wartości null podanej w setLayout. A istnieje np. FlowLayout() który może zastąpić wartość null, ale on sam dostosowysuje zachowanie sie komponentów (mamy do wyboru tylko pare opcji, a nie możemy dostosowywac wyglądu do własnych preferencji tak jak w setBounds).
komentarz 14 października 2015 przez uczeń1998 Obywatel (1,930 p.)
poszukaj sobie w google o "dimension" i dodawaj do kodu linijkę "pack();" ona powinna automatycznie to dopasowywać do layouytów i preferowanego rozmiaru "dimension" .

W sumie sam jestem na tym etapie co ty, dziś nakłoniłeś mnie do poczytania o tym, jutro wypróbuję
0 głosów
odpowiedź 5 września 2016 przez Mateusz51 Nałogowiec (28,180 p.)
Wypróbuj zrobić coś takiego. W swoim głównym frame ustawiasz jakiś layout. Dodajesz do niego panel o wymaganej szerokosci i wielkosći a w tym panelu ustawiasz sobie inny layout.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 240 wizyt
pytanie zadane 9 listopada 2017 w Java przez Konrad Groń 1 Użytkownik (770 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 286 wizyt
pytanie zadane 6 października 2015 w Java przez NTXFN Gaduła (3,430 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 360 wizyt
pytanie zadane 25 lutego 2017 w Android, Swift, Symbian przez mikoh81 Obywatel (1,260 p.)

92,579 zapytań

141,429 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,962 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...