• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rozwój osobisty - Twoja sugestia?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
774 wizyt
pytanie zadane 10 października 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany
Witam
proszę Cię o pomoc w doborze książek i filmów z zakresu rozwoju osobistego, kontaktów z ludzmi, osobowośc rozwoduje zawodowego i nie tylko.... Ogólnie rozwój rozwój rozwój.

Co polecisz i dlaczego ?

Najlepiej by na porzątek były to materiały przetłumaczone na język polski.

7 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 10 października 2015 przez Javowiec Pasjonat (21,560 p.)
edycja 10 października 2015 przez Javowiec

Polecam książkę "Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi" autorstwa Dale Carnegie. Traktuje o sposobie rozmawiania i traktowania innych ludzi. Niektóre zasady są znane powszechnie, ale równie często się o nich zapomina. Podawane są dające do myślenia przykłady z życia historycznych postaci, które postępowały wg zasad opisywanych w książce.

Polecam również "Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec" Roberta T. Kiyosakiego. Jest to 1 tom cyklu jego książek, które są de facto kopiami tej pierwszej. Może jeszcze coś nowego wnosi pierwsza połowa książki "Kwadrant przepływu pieniędzy" jego autorstwa, ale to taka wisienka na torcie. Generalnie pierwszy tom czyta się lekko i przyjemnie. Pokazuje też brutalną prawdę o pracy na etacie i o tym, że warto założyć swój biznes. Mówi również, czemu ważne jest zarządzanie pieniędzmi i nauczenie się ich oszczędzania. Czytając tę książkę, z przymrużeniem oka traktuj o jego interesach z nieruchomościami i namawianiem do kupienia jego gry Cashflow. Niemniej jest to świetny wstęp do rozwoju finansowego - pieniądz powinien pracować dla Ciebie, a nie Ty dla pieniądza. Reszta jego książek jest niewarta zachodu.

Kolejną książką, którą trzeba przeczytać to "Fastlane Milionera" Mj DeMarco. W swojej książce opisuje czemu niektórzy ludzie są biedni, czemu niektórzy żyją od wypłaty do wypłaty, natomiast inni są bogaci, a jeszcze inni udają bogatych choć tak naprawdę są zadłużeni, bo pozaciągali kredyty. Opisuje kłamstwa jakie są nam sprzedawane przez różne instytucje (np. inwestuj w fundusze inwestycyjne, a będziesz bogaty) i tzw. guru "jak zostać milionerem" (poruszany jest tutaj wątek m.in. Kiyosakiego) czy pułapki życiowe (kredyt na 30 lat). Pisze też o zakładaniu swojego biznesu, czemu to takie ważne i daje wskazówki, ale takie bardziej życiowe. Książka napisana jest dość specyficznym językiem, czasem trochę odpychającym, ale wiedza w niej zawarta jest bezcenna.

Żyjemy w świecie, gdzie pieniądz jest wszędzie, dlatego wiedza jak się z nimi obchodzić jest zawsze na propsie. Pieniądz mądrze wykorzystany, może dać Ci godne życie, zaś nieumiejętne posługiwanie się nim może te życie zniszczyć smiley

Z materiałów wideo polecam:

komentarz 11 października 2015 przez niezalogowany
Dziękuję bardzo, bardzo mi pomogłeś plusik leci do Ciebie.
komentarz 12 października 2015 przez Javowiec Pasjonat (21,560 p.)

Polecam Ci też prezentację, którą można obejrzeć na YouTube, na temat "Komunikacja - sposób na zrozumienie drugiej osoby":

https://www.youtube.com/watch?v=5OkzpcDdDCY

+1 głos
odpowiedź 10 października 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
edycja 10 października 2015 przez Eimens

Wiesz co ja ci powiem, jedno co jest najważniejsze w ŻYCIU: Nigy się nie poddawaj, po co ci książki mówiące jak masz żyć, żyj jak chcesz bądź sobą tylko staraj się dążyć do celu! Ty sam wiesz co jest ci najbardziej potrzebne. Ja oglądam tylko jakieś krótki filmiki motywujące i to co jest u Mircia na kanale :)

komentarz 11 października 2015 przez niezalogowany
Wiem o tym, ale szukam ciekawych książek filmów, które jakby wzbogadzą moją wiedzę lub też pokaża inny punkt widzenia.
0 głosów
odpowiedź 10 października 2015 przez pierep94 Bywalec (2,720 p.)
Polecam przede wszystkim Coveya (seniora i juniora :P) - "7 nawyków skutecznego działania" i inne klasyki.

I mega motywujący człowiek - Fabian Błaszkiewicz. Facet z jajami, potężnym głosem i świetnym dowcipem. Jest księdzem, ale prowadzi świeckie szkolenia - wpisz w YT jego nazwisko i posłuchaj. Na mnie facet robi ogromne wrażenie, ma olbrzymie pojęcie o rozwoju, poświęcił dla niego swoją "karierę" w zakonie przez co został wydalony. Ciary przechodzą od słuchania go - mój ulubiony mówca motywacyjny.

Do tego całkiem ciekawy jest magazyn "Coaching" - dawka aktualnej wiedzy raz na jakiś czas :)
komentarz 10 października 2015 przez niezalogowany
Dziękuję za odpowiedź, zapoznam się z materiałami
0 głosów
odpowiedź 11 października 2015 przez niezalogowany
przywrócone 20 września 2018

Napiszę tu ksiązki, które właśnie przeczytałam i uważam za rozwojowe. by wam ułatwić komentowanie. by tytuły się nię dublowały:

Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi autorstwa Dale Carnegie.

Nie każ mi myśleć! O życiowym podejściu do funkcjonalności stron internetowych. autorstwa Steve Krug

Temat mnie bardzo zainteresował i chciałabym więcej, pomóżcie :)

0 głosów
odpowiedź 13 października 2015 przez niezalogowany
Moim zdaniem najlepiej zacząć się interesować filozofią i ekonomią, a nie coachingiem i szeroko rozumianym "rozwojem osobistym".

Filozofia+Psychologia > Coaching, Rozwój Osobisty

Ekonomia > Wiedza "o życiu"

Jeśli jesteś zainteresowany od czego zacząć to odpisz mi w komentarzu, a napiszę jakie książki na start.
komentarz 13 października 2015 przez niezalogowany
Jeśli możesz napisz, będę wdzięczna:)
komentarz 13 października 2015 przez niezalogowany

Jestem studentem filozofii, a informatyką i ekonomią interesuje się tak pobocznie, więc coś tam powinienem wiedzieć. W każdym razie moje propozycje to:
1. Filozofia:
- "Podróż w świat filozofii"
Filozofia. Przewodnik dla początkujących
- Co to wszystko znaczy? Bardzo krótkie wprowadzenie do filozofii
2. Psychologia:
- "Psychologia dla bystrzaków"
- Człowiek w poszukiwaniu sensu
3. Ekonomia:
- "Ekonomia w jednej lekcji"

komentarz 13 października 2015 przez niezalogowany
dziękuję bardzo :) postaram się nabyć te pozycje i je przestudiować :)
0 głosów
odpowiedź 16 października 2015 przez szacho Gaduła (3,810 p.)

Michael Schmidt-Salomon - "Poza dobrem i złem" (poniżej cytaty)

"Jestem przekonany /../ że wykorzystanie naukowego potencjału w celu pozbycia się iluzorycznego balastu, jaki taszczymy ze sobą po wybojach losu, pomoże nam w wypracowaniu alternatywnego, pogodnego i zdystansowanego stosunku do życia – „nowej lekkości bytu”. /../"

".. nie ulega bowiem wątpliwości, że rezygnacja z przestarzałych wyobrażeń moralnych zmieniłaby radykalnie nasz stosunek do świata, gdyż to one uczyniły z nas istoty chore i niezdolne do konfrontacji z krytyką, zrobiły z nas egoistów i głupców. Wykraczając poza dobro i zło, nie tracimy nic, bez czego nie moglibyśmy się spokojnie obejść. Tradycyjny schemat dobro versus zło nie okazał się bowiem dotąd w najmniejszym stopniu pomocny w walce o bardziej humanitarne społeczeństwo."

Schmidt-Salomon w swoim dziele wyeksplikował także fakt złudzenia wolnej woli, którego zrozumienie wbrew pozorom bardzo pomaga w życiu. Publikacja jest z gatunku nowoczesnej filozofii koegzystującej z nauką - POLECAM :)

0 głosów
odpowiedź 16 października 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)

Co polecisz i dlaczego?

Internet, posiada niesamowitą ilość wiedzy i potrafi ci pomóc w naprawdę wiele rzeczach.

Bardzo często internet posiada dokumentację określonej Klasy. 

komentarz 17 października 2015 przez niezalogowany
Korzystam z internetu, ale chciałam poznać opinię żywych ludzi, ich rady itp

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 213 wizyt
+2 głosów
12 odpowiedzi 560 wizyt
pytanie zadane 2 listopada 2015 w Offtop przez Sedi Stary wyjadacz (10,200 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 283 wizyt
pytanie zadane 22 września 2015 w Offtop przez pewolt Mądrala (5,790 p.)

92,617 zapytań

141,466 odpowiedzi

319,783 komentarzy

61,999 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...