• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Xampp problem z cms

Object Storage Arubacloud
0 głosów
593 wizyt
pytanie zadane 5 października 2015 w PHP przez maqol Nowicjusz (150 p.)
zmienione kategorie 6 października 2015 przez maqol

Witam, jeżeli ktoś znajdzie chwilę i odrobinę chęci prosiłbym o wyjaśnienie, dlaczego po instalacji i konfiguracji xamppa na windows10 wg kilku poradników nie mogę wyświetlić strony jak np. na serwerach nazwa.pl Wyświetla mi się jedynie cos takiego...

$row){ unset($_SESSION["parametry"][$key]); }} @include("igc/php/nagl/category.php"); } if($explode[15]=="c" && $_SESSION["parametry"]){foreach($_SESSION["parametry"] as $key => $row){ unset($_SESSION["parametry"][$key]); } $_SESSION["miejscowosc"]=""; $_SESSION["szukaj"]=""; } if($explode[15]=="c"){	$_SESSION["miejscowosc"]=""; $_SESSION["szukaj"]=""; } if($strona1=="category" && $explode[15]............itd

Dodam jeszcze, że małe stronki z odrobiną php chodzą normalnie, mam problem jedynie z dość dużym cms, no za cholerę nie mogę go obudzić, nie widzi bazy danych czy w czym problem? Proszę o pomoc.

Proszę jedynie osoby chcące udzielić mi odpowiedzi o pisanie językiem zrozumiałym dla osoby stawiającej dopiero pierwsze kroki w zagadnieniach programowania i informatyki.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 6 października 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
wybrane 5 listopada 2015 przez maqol
 
Najlepsza
Co to jest za CMS? patrzyłeś w jego wymagania?  Skoro wyświetla ci się kod to znaczy, że serwer  nie parsuje php.
komentarz 6 października 2015 przez maqol Nowicjusz (150 p.)
Witam, tak jak pisałem jeste świeżak więc proszę o wyrozumiałość i cierpliwość w tłumaczeniu. Jak mogę sprawdzić co to za cms? W panelu administratora nie ma na ten temat żadnej wzmianki w źródle strony głównej też tego nie widzę, więc gdzie mam to sprawdzić? Wiem jedynie jaka firma to wsadziła i nic więcej ;/ Jedynie co mi przychodzi do glowy to telefon do nich z tym zapytaniem.
komentarz 6 października 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Czekaj, czekaj, dlaczego firma to ładowała? na twoje zlecenie czy jak ?
 

Pokaż kawałek kodu  tego cms-a? Na pewno  kod jest pomiędzy znacznikami <?php  ?>  ?

Jak używasz  skrótoych tagów <? to jest zmień na powyższe.
komentarz 7 października 2015 przez maqol Nowicjusz (150 p.)
edycja 8 października 2015 przez maqol

Przepraszam, że kazałem czekać...

Czekaj, czekaj, dlaczego firma to ładowała? na twoje zlecenie czy jak ?

Nie powinno Cię to interesować, ale dobrze skoro to ja przyszedłem Was prosić o pomoc to odpowiem, bo może nie tylko Ty jesteś tu tak wścibski. Jestem zleceniodawcą pewnego projektu odebrałem go płacąc ustaloną kwotę, lecz nie otrzymałem produktu, który został mi przedstawiony w czasie odbioru zlecenia a starszą roboczą wersję naszpikowaną błędami. Z którymi nie chcą albo nie potrafią sobie poradzić programiści z kilku firm. Podejrzewam, że trafiam na błaznów informatycznych, którzy gdzieś kiedyś może pogrzebali w kodzie binarnym albo i nie później zrobili kilka prostych stronek zapamiętali kilka pojęć z fachowego nazewnictwa i uważają się za programistów, a nie na prawdziwych programistów. Wiem, że to sprawa dla prokuratury, ale ja nie mam, w jaki sposób udowodnić, jaka wersja została mi przedstawiona w czasie odbioru. Więc stałem się najzwyczajniej w świecie ofiarą oszusta. No ale to mój problem i moje nauczki na przyszłość. Jak zapewne się domyślasz kwestie gwarancyjne nie wchodzą w grę zresztą nawet nie chcę nic mieć wspólnego z tym człowiekiem. Chcę jedynie uruchomić tę stronę na własnym komputerze tak samo, jak jest i działa na serwerach nazwa.pl. Chcę potraktować te kilkanaście tysięcy, które zapłaciłem za ten projekt jako poligon doświadczalny dla mojej nauki programowania i rozebrać ten projekt na czynniki pierwsze, by zaspokoić obecną ciekawość. Więc, zamiast zadawać kolejne dziwne pytania powiedz jak mam tego dokonać skoro najprostsze metody takie jak xampp czy wamp zawodzą.

Pokaż kawałek kodu  tego cms-a? 

Nie czytasz ze zrozumieniem co? Już dwukrotnie dałem do zrozumienia, że jestem nowicjuszem więc albo mnie naprowadzisz odrobinę, albo sobie daruj, bo się nie zrozumiemy. Projekt zawiera kilkaset plików większość z nich to .php, z którego mam Ci pokazać kawałek, bo nie wiem.

Na pewno  kod jest pomiędzy znacznikami <?php  ?>  ?

Jeżeli chodzi Ci o index.php to tak jeżeli o coś innego to to nazwij.

Jak używasz  skrótoych tagów <? to jest zmień na powyższe.

Z tego co widzę większość plików .php zaczyna się od <? co mam je wszystkie pozmieniać na <?php żeby xampp czy wamp zaczął widzieć moją stronę? xD

ps.

Jedyne co udało mi się ustalić to to, iż ten cms jest ich dzieckiem na prawach autorskich.

komentarz 9 października 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
edycja 9 października 2015 przez Boshi

Nie wiem czemu mnie  obrzucasz błotem, ale może nie rozumiesz co do ciebie pisze...

dla twojej informacji, interesuje mnie  czy to twój cms czy ktoś ci go pisał, bo jeżeli ktoś, to logiczne, że firma powinna ci dać wsparcie z punktu technicznego;]

Nie pisałeś nic, że cms ma x set plików...

Do rzeczy bo nie chce mi się droczyć..  Piszesz, że w index masz tagi <?php ... ?>  a nbiżej  <?... ?>  sprawdź jakie w xampie masz ustawienia  dla short tagów

w pliku php.ini  poszukaj  short_open_tag i zobacz jaka ma wartość.Prawdopodobnie będzie to OFF  bo xampp ma domyslnie wyłączone, zatem php  będzie interpretowany  tak gdzie masz krótkie shortagi.

komentarz 5 listopada 2015 przez maqol Nowicjusz (150 p.)
Niech Cię bóg błogosławi kolego!! xD Działa!!

Dziękuję i pozdrawiam
komentarz 5 listopada 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
@magol, najlepiej w notepad++ zrobić wyszukiwanie po plikach dla "<?" i zamienić na "<?php" (backup projektu najlpeiej zrobić pierw) - nie czytałem poprzednich wiadomośi, ale to musi być bardzo stary cms :P Bawiąc się jako nowicjusz powinieneś od razu sięgnąć po IDE. Masz dwie opcje, NetBeans dla PHP (darmowy) lub PHPStorm ( 30 dni free, licencje studenckie są free ;) )

Pozdrawiam.
komentarz 5 listopada 2015 przez maqol Nowicjusz (150 p.)
Dzięki efik za zainteresowanie, bo wszystkie porady są dla mnie bardzo cenne.

Pozdrawiam
0 głosów
odpowiedź 5 października 2015 przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)
Może zła wersja php lub brak włączonej usługi mod_rewrite.
komentarz 5 października 2015 przez maqol Nowicjusz (150 p.)
edycja 6 października 2015 przez maqol
Dziękuję za zainteresowanie, bez mod_rewrite wyświetla mi się standardowa biała strona "500 Internal Server Error" po włączeniu same krzaczki, których fragment wkleiłem. To samo się dzieje na xamppie, jak również wampie, nie mam pojecia, o co chodzi, a muszę tą stronę uruchomić, bo wymaga poprawek . Powiedz proszę, o co chodzi z wersja PHP? Jak to sprawdzić i jak zweryfikować poprawność, bo z tego, co widzę dla przykładu na wampie mam "PHP Version 5.5.12".
komentarz 7 października 2015 przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)

Wybacz za zwłokę! 

Hmm jeśli problem z mod_rewrite nie występuję to i wesja php'a nie powinna mieć znaczenia. Jednak próba nie strzelba sam nie posiadam wampa ale od czego mamy internet zobacz tu: http://bfy.tw/2ATP

0 głosów
odpowiedź 6 października 2015 przez Radfler VIP (101,030 p.)
Przenieś temat do działu "PHP i Symfony". Może tam ktoś zna odpowiedź ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 775 wizyt
pytanie zadane 3 listopada 2015 w SQL, bazy danych przez PolskiMyster Użytkownik (660 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,110 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 4,869 wizyt
pytanie zadane 1 marca 2016 w HTML i CSS przez Ites Nowicjusz (160 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...