• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Początek z informatyką ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
278 wizyt
pytanie zadane 29 września 2015 w C i C++ przez rozio Nowicjusz (120 p.)
edycja 29 września 2015 przez event15

Witam, będzie mi bardzo miło, jeśli ktoś odpowie mi na moje pytanie. Może dokładniej pokieruję mnie co robić. Więc zacznę od początku. Obecnie chodzę do 2 klasy liceum. Przez pierwszy rok nauki w liceum chodziłem do klasy o profilu matematyczno-fizyczno-chemicznym. Jednak w kwietniu przeniosłem się do klasy o profilu matematyczno-fizyczno-informatycznym. Jak się już pewnie domyślacie, moim problemem jest brak wiedzy z informatyki. W klasie pierwszej mieliśmy 1 godzinę infy tygodniowo, na której — obiecuję, że nie kłamię — nic nie musieliśmy robić. Obecnie w klasie 2 mam 3 godziny infy i czuję się jak dziecko we mgle. Rozpoczęliśmy programowanie w języku C++. Trafiłem tu właśnie dzięki kursowi C++ Mirosława Zelenta. Moja prośba/pytanie jest następujące: czy macie może jakieś książki godne polecenia o progc++ z zadaniami? Tak, żebym ćwiczył. Może polecicie mi metodykę nauki, co powinienem nadrobić. Jeśli jest taka opcja, może ktoś mi wyśle materiały do nauki godne polecenia. Z góry dzięki za każdą pomocną odpowiedź. Przepraszam za błędy ortograficzne, jednak z ortografią nie wygram.

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 29 września 2015 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Jeśli kurs Ci nie leży, albo mimo to chcesz książkę to obowiązkowa dla świeżaków jest Symfonia C++ Jurka Grębosza.

0 głosów
odpowiedź 29 września 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Kurs ci powinien wystarczyć, i tak nie będziecie w liceum robili nic na wyższym poziomie.
 Masz polskiego lub nie  SPOJA na algorytmike.
komentarz 29 września 2015 przez rozio Nowicjusz (120 p.)
Ja rozumiem tylko, ze polubiłem informatyke i chciałbym sie uczyć kurs jest naprawdę super wszystko ogarniam dzieki niemu. Jednak nie mam żadnego nie wiem zbioru zadań moze mógłbyś/ mogłabyś mi coś takiego polecić. Nie bedę zadowolony z 3 z infy żeby przejść nie o to mi chodzi chciałbym sie poprostu uczyc jednak znasz realia informatyki w liceum.
komentarz 29 września 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Napisałem ci. Spoj.

http://pl.spoj.com/
0 głosów
0 głosów
odpowiedź 29 września 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)

matematyczno-fizyczno-chemicznym (...) matematych-fizyczno-informatycznym

Serio? surprise Czyli, że co się robi w takiej klasie? 

A co do pytania: S.Prata Szkoła programowania C++ i J. Grębosz i jego Symfonia C++. 

PS. Polecam: https://www.languagetool.org/pl/

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 2,159 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 442 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 503 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...