• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Za długi tekst pomysł na ukrycie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
187 wizyt
pytanie zadane 29 września 2015 w JavaScript przez damianmisztal Gaduła (4,730 p.)

Witam mam taki problem jak na załączonym zdjęciu 

Czy ktoś ma jakiś sensowny sposób aby za pomocą jakiejś wtyczki jquery zrobić to jakoś estetycznie? Chodzi że jeżeli tekst nie mieści się w tym białym polu to niech go jakoś ścieniuje albo coś, a po najechaniu w jakiś dobry sposób wyświetli, z góry dzięki za pomoc.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 29 września 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Upewnię się czy dobrze zrozumiałem: chodzi Ci o to, że masz teraz tak jak na górnym obrazku - tekst jest przykrywany przez inny obiekt. Ale chcesz zrobić tak, jak na dolnym obrazku - żeby tekst był na wierzchu?
komentarz 29 września 2015 przez damianmisztal Gaduła (4,730 p.)
wybacz za słbe wytłumaczenie. mam tak jak na dolnym obrazku a chce, żeby po prostu jeżeli tekst był za długi w tym przypadku adres www to się chował jak na pierwszym ale nie w taki chamski sposób tylko jakoś estetycznie, no i że po najechaniu na niego (hover) wyświetlił się cały tekst. Tylko nie mam pomysłu jak graficznie to wykonać, żeby po prostu było ładnie
komentarz 29 września 2015 przez damianmisztal Gaduła (4,730 p.)
ogólnie to też nie mam pomysłu jak to właściwie nazwać, żeby w google znaleźć
komentarz 29 września 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Nie widzę kodu, ale np ja bym w CSS próbował po prostu przy :hover dodać z-index który go wywali na zewnątrz :)
komentarz 29 września 2015 przez damianmisztal Gaduła (4,730 p.)
kurczę naprawdę jestem słaby w łumaczeniu swoich problemów ale chodzi o to że to białe pole to jest miejsce na tekst i tekest nie może wychodzić poza obszar tego białego pola. Jeżeli jest za długi to ma go uciąć tak jak na pierwszym obrazku. Ale ja poprostu szukam jakiegoś pluginu jquery, który zrobi to estetycznie. Gdy już mam taki uciety tekst to po najechaniu myszką (hover) ma mi go wyświetlić w całości tylko też jakoś estetycznie. Tu jest mój problem. Nie mam duszy jakiegoś artysty, a nawet wręcz przeciwnie, szukam czyjegoś gotowca, ktróry będzie mi to ładnie wyświetlał.
0 głosów
odpowiedź 29 września 2015 przez Comandeer Guru (601,550 p.)

Może zrobienie ::after z ładnym gradientem?

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 163 wizyt
pytanie zadane 5 września 2015 w JavaScript przez tirex Gaduła (4,430 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 525 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 608 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Bartek12 Mądrala (5,510 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...