• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zarabianie na stronie internetowej

Object Storage Arubacloud
+8 głosów
2,273 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Witam wszystkich

Mam do was takie pytanie, szczególnie do osób, które już dłużej siedzą przy stronach internetowych (tak przynajmniej myślę).
Chodzi mi o zarabianiu na stronie internetowej. Jakie sposoby polecacie? Jakieś reklamy, programy partnerskie czy co tam jeszcze? Ogólnie to co, gdzie i jak, gdyby ktoś mógłby coś mi poradzić to byłbym bardzo wdzięczny :)

Mam pewną stronkę, obecnie jest ona słabo rozwinięta (powiem tyle że tematyka komputerowa) i zastanawiam się właśnie, czy rozwijać ją bardziej ale szczerze przyznam, że jakaś motywacja w postaci chociaż małej kasy by się przydała. Od razu uprzedzam, że jestem świadomy tego, że żeby mieć zysk z reklam musi być dość sporo odwiedzin/kliknięć ale tak orientacyjnie pytam. Mam jeszcze jeden pomysł na serwis gdzie być może dałoby się zarabiać na sprzedaży pewnej usługi ale to jeszcze daleko - dopiero nad tym myślę.

Poradźcie coś, z czego sami korzystaliście, słyszeliście i co polecacie.
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

5 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 10 kwietnia 2015 przez Wiktor Kiślak Użytkownik (610 p.)
Musisz się zastanowić czy chcesz aby twoja strona od początku była zaśmiecana przez reklamy które wiadomo nie będą generowały "wynagrodzenia" zadowalającego ze względu na brak ruchu na forum/stronie.Osobiście zachęcam cię do prowadzenia forum jako hobby nie nastawiaj się od razu na zysk.Cierpliwie rozwijaj pasję która z czasem dopiero będzie generować "nagrodę" jakiej oczekujesz.Podobnie jak z sadzeniem jabłoni gospodarz nie może nastawić się na to że małe drzewko już za 3 dni będzie wydawało owoce,cierpliwie czeka rok drugi aż w końcu otrzymuje nagrodę w formie jabłek :)
komentarz 10 kwietnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
No właśnie tylko coś kiedyś trzeba zrobić żeby wygenerować tą "nagrodę" i pytanie co? Pieniądze same nie przyjdą, w końcu będzie trzeba zdecydować się na jakieś reklamy, program partnerski czy co tam. Dlatego pytam tak trochę do przodu, aby mógł sobie coś zaplanować. Wiadomo, że teraz nie wprowadzę reklam gdy moja strona się dopiero rozwija ale chciałem tak troszeczkę zastanowić się nad przyszłością :D
komentarz 10 kwietnia 2015 przez Wiktor Kiślak Użytkownik (610 p.)
Jeżeli mówimy w przyszłości najlepszy będzie program partnerski ,można się spotkać z wieloma opiniami o tym że lepszy zysk przynoszą reklamy lecz to tak jak by na tym forum pojawiły się reklamy które utrudniały by poruszanie się po forum,czy też je szpeciły.

Wiadomo partnerstwo nie jest rzeczą którą można załatwić sobie od tak,zostaję przy tym i przekonuje ciebie abyś nie myślał raczej w stronę suchych reklam google które szpecą fora,nadejdzie pora kiedy otrzymasz propozycję o reklamowaniu (czegoś w twojej tematyce) co w forum po prostu się wkomponuje.
komentarz 10 kwietnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Dziękuję za odpowiedź. Na razie na pewno będę tylko rozwijał stronę i mam nadzieję, że w przyszłości będzie tak jak mówisz - jeśli będzie zainteresowanie i ciekawe treści to uda znaleźć się partnerów do współpracy i reklamy.
komentarz 10 kwietnia 2015 przez Wiktor Kiślak Użytkownik (610 p.)
Dokładnie tak nie ma potrzeby pośpiechu trzeba skupiać się na tym aby odnaleźć (może tą jedyna) reklamę ale reklamę idealną a na to po prostu potrzeba czasu.

Pozdrawiam,

Powodzenia!
+1 głos
odpowiedź 10 kwietnia 2015 przez Wirus Stary wyjadacz (14,000 p.)
Jeżeli dobrze wypozycjonujesz stronę(poczytaj o SEO), to jak najbardziej pieniądze z reklam. Warto rozwijać stronę bo w przeciągu 1 roku będzie ona dość popularna.
komentarz 10 kwietnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Korzystałeś może z usług jakiegoś reklamodawcy? Coś być polecił konkretnego? Google AdSense czy może co innego?
komentarz 10 kwietnia 2015 przez Wirus Stary wyjadacz (14,000 p.)

AdSense nie jest złym rozwiązaniem, ale warto było by wkleić jakieś reklamy oferowany między innymi od freebiz, hotcash. Pieniądze dostawałbyś za wysłanego sms przez kogoś. Jeśli chodzi o wejścia najlepszą stroną, na której jest lista takich stron i stawki to tutaj: http://zarabiam.com/Forum-Programy-partnerskie-sieci-afiliacyjne-oraz-systemy-reklamowe-92 z tą stroną zacząłem zarabiać więc polecam

komentarz 10 kwietnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Dzięki, a jeszcze tak dopytam z kwestii zupełnie technicznych. Jak wygląda później wypłata zarobionych środków? Jest to przelew na konto bankowe np. raz w miesiącu? Co później z takim wpływem muszę zrobić jako osoba prywatna niemająca firmy? Jakiś podatek czy coś?
komentarz 10 kwietnia 2015 przez Wirus Stary wyjadacz (14,000 p.)
1.Ustalasz sobie, albo paypal, lub konto bankowe.

2.Zależy od partnera jak masz ustawione, częst jest uzbieranie kwoty minimalnej do wypłaty

3.Ogólnie to z każdej zarobionej złotówki się rozlicza. (Ja jakoś tego nie robiłem bo moje zarobki są małe 200-400 zł.). Jeśli zechcesz być sprawiedliwym obywatelem to na tej stronie co podałem jest pokazane jak rozliczyć się z podatku.
komentarz 10 kwietnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Aha, czyli ogólnie jest luz i można wszystko dostosować. Dzięki bardzo na razie będę rozwijał stronę a dopiero za jakiś dłuższy czas myślał o ewentualnych zarobkach ale mam nadzieję że coś się uda (zawsze mieć 200-400 zł a nie mieć to myślę że lepiej mieć) :D

Może to nie jest temat o tym ale zapytam jeszcze jaki hosting byś mi polecił? Wiadomo tak na początek na niewielką stronę. W tej chwili mam na home.pl ale za niedługo będzie trzeba płacić za przedłużenie - jeśli zapropnują mi ceny z kosmosu to będę musiał szukać czegoś innego.
komentarz 10 kwietnia 2015 przez Wirus Stary wyjadacz (14,000 p.)
Najlepsze to az.pl, home.pl(lepiej przy nim zostać), nazwa.pl. Na początek lepiej darmy jak cba.pl ugu.pl lub prv.pl
komentarz 10 kwietnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Nie nie, żadnych darmowych nie chcę. Jak mówiłem mam już hosting na home.pl tylko że troszkę drogo mają no ale zobaczymy ile będą chcieli za przedłużenie.

Dzięki raz jeszcze za wszystkie rady wink

+1 głos
odpowiedź 18 października 2015 przez niezalogowany
Najlepiej zrób sobie renomę, znajdź partnerów i rób akcje sponsorowane. Pan Mirosław jest idealnym przykładem jak specjalista może współpracować z zewnętrznymi firmami (Lenovo) :)
komentarz 18 października 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Na pewno takie partnerstwo jest dobre, tyle że do tego też trzeba z pewnością mieć jakąś grupę odbiorców aby ten partner w ogóle chciał z nami współpracować. Wokół pana Mirosława i jego kursów jest jak widać bardzo dużo ludzi więc z pewnością o takie partnerstwo łatwiej. Chociaż jakoś trzeba zacząć więc może akurat ktoś by się zgodził.
komentarz 18 października 2015 przez niezalogowany
Akurat tutaj na spokojnie mając już kilka tysięcy regularnych odbiorców, możesz startować do firm np. produkujących technologie o sprzęt do "testów". Często pozwalają zostawiać sprzęt :P
komentarz 18 października 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Najpierw trzeba tych kilka tysięcy odbiorców skądś mieć i tu jest też trochę problem ;) Ale dobra, dzięki za odpowiedź pomimo tego że pytanie już dość stare :)
+1 głos
odpowiedź 18 października 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)

[...]że jakaś motywacja w postaci chociaż małej kasy by się przydała. [...]

 

Dobra Arek ile ci przelać na konto? :D

---

Dajesz radę Front-end i back-end? Jak tak no to zawsze można się przejść po okolicy i popytać w pizzerniach lokalnych kebebach... Zrób sobię ulotkę rozdaj po całej dzielnicy niech każdy wie że coś takiego oferujesz, bo raczej nie zarobisz jak nikt o tobie nie będzie wiedział. Ostatnio gadałem z kolegą to takie beznadziejne stronki ludzią wciska klei to w 50 minut gotowe szablony i opycha po 200zł :D Więc kwestia tego czy aby na pewno podołasz wyzwaniu, ale raczej tak. Tak jak mówię, ulotki, przejdź się pogadaj z ludzmi, mała cena i pamiętaj musisz być niezawodny. Dasz radę. No ale wracając do tematu to podaj numer konta... :D

komentarz 18 października 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Ale odkop z kwietnia :D Przelewaj ile masz, im więcej tym lepiej ;)

A co do tego biegania i wciskania stron to jest to jakiś sposób - jakiś bo nie jestem pewien czy łażenie od kababa do restauracji itd i wciskanie na siłe komuś byle jakiej strony ma jakiś sens. Gdyby do mnie do domu ktoś zapukał np. teraz że on mi sprzeda nie wiem cokolwiek, niech będzie że drzwi w promocyjnej cenie 200zł i nawet powiedział że normalnie to one kosztują 1000zł to ja bym i tak nie wziął. Bo wolę sobie najpierw samemu pójść gdzieś do sklepu, poczytać coś o nich, poszukać opinii i takie tam - zorientować się ogólnie w temacie trochę. Do tego jeszcze kwestia tej jakości - cóż to za renoma że ktoś wciska byle jakie strony? I czym tu się chwalić? "Hej ludzie, chodźcie do mnie, robię takie byle co żeby tylko jakieś grosze zarobić"? No nie no, to jest raczej kiepska prezentacja siebie, prawda? ;)
komentarz 18 października 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
No to był przykład tak, trzeba zbać o swoje. On po prostu robi żeb kasa się zgadzała bo tak to nawet css do końca nie zna :) Ja jestem tego zdania że po prostu zapytać się można z np tym kebabie tak, no możesz zostawić ulotkę albo dalej pisać tego typu posty w sieci :D

Jakoś się zareklamować musisz. :p ulotki moim zdaniem to spoko opcja zawsze możesz je zostawić w skrzynce jakiej restauracji :)
komentarz 18 października 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Kasa się musi zgadzać ale czy nie lepiej byłoby jakby troszkę się przyłożył? Wtedy może śmiało zrobić jakie portfolio, pokazywać już wykonane strony i może ktoś się prędzej skusi - chciałem uniknąć przykładu stron internetowych bo to trochę ogarniam więc na pewno od nikogo żadnej nie zakupie ale niech będzie. Mając do wyboru dwie osoby które robią strony którą byś wybrał - tą która ma w portfolio kilka zrobionych realizacji, które możesz sobie pooglądać ale chce za tą stronę trochę więcej czy może jakiegoś no-name który mówi że zrobi Ci piękną stronę za 200zł a nic o nim nie wiadomo? Ja bez wahania wybrałbym tą pierwszą, nawet jeśli miałbym sporo dopłacić to wolę mieć pewność że zrobi mi to ktoś kto się na tym zna, jest osobą raczej sprawdzoną bo ma kilka realizacji za sobą itd. A nie jakiś nie wiadomo kto wciska byle co ;)

Ulotki jakąś opcją są ale mówię że jeśli dasz tylko ulotkę że robisz strony i nic więcej o Tobie nie wiadomo to ja bym się nie zdecydował. Oczywiście rozumiem, że jakoś trzeba zacząć bo nikt się nie rodzi z bagażem wykonanych iluś tam projektów ale nie wiem no, po prostu potrzebował bym sygnału który mi udowodni że prawdopodobnie ten ktoś rzeczywiście się na tym zna i jest osobą w miarę wiarygodną :)
komentarz 18 października 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
Nic nie mówiłem o portfolio bo przyjałem że to każdy już ma xD No tak wiadomo na start portfolio to podstawa, bo tylko po tym ludzie mają cię jak ocenić :) I to musisz mieć.
0 głosów
odpowiedź 10 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Mi się wydaje, że dobre są reklamy Google. Wymagają dość wysoce zoptymalizowanej strony, a to już o czymś świadczy.
komentarz 10 kwietnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Tak, to biorę jak narazie najbardziej pod uwagę. Zastanawiałem się jednak czy są jeszcze jakieś inne ciekawe sposoby albo może inne serwisy reklamowe, które moglibyście polecić.
komentarz 27 lipca 2019 przez Arfen Nowicjusz (160 p.)

@krecik1334,

Hej ja na blogu pisze artykuly za kase, ale jest ich niewiele

linki partnerskie mam tylko gdy klient zaplaci za artykul

reklamy ad sense daja maly zysk

Podobne pytania

+9 głosów
4 odpowiedzi 13,001 wizyt
–2 głosów
6 odpowiedzi 1,508 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,186 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...