• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak powinna wygladać lista kroków w algorytmie w równaniu liniowym ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
415 wizyt
pytanie zadane 22 września 2015 w C i C++ przez Tomasstom Użytkownik (650 p.)
edycja 22 września 2015 przez Tomasstom
bo juz stworzylem algorytm w c++ :

#include <iostream>
using namespace Równanie liniowe;
int main(void){
  float a, b;
  cout<<"a = ";
  cin>>a;
  cout<<"b = ";
  cin>>b;
  if(a==0)
    if(b==0)
      cout<<"Równanie tożsamościowe";
    else
      cout<<"Równanie sprzeczne";
  else{
    float x;
    x=-b/a;
    cout<<"x = "<<x;
  };
  cout<<endl;
  char c;
  cin>>c;
}

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 22 września 2015 przez niezalogowany
Jeszcze raz: o co ci chodzi? A tak poza tym, to kod jest niezbyt czytelny, nie tylko dlatego, że nie dałeś go w "ładne ramki", tylko że jeszcze jest niezbyt ładnie napisany, nie ma klamerek we właściwych miejscach ;)
komentarz 22 września 2015 przez Tomasstom Użytkownik (650 p.)
nie wiem co mam konkretnie napisac w liscie krokow xd nigdy czegos takie nie pisalem
komentarz 22 września 2015 przez niezalogowany
No właśnie nie wiem o co ci chodzi z tą listą kroków :) Ja widzę ten kod tak: wpisujesz a i b, jak a będzie równe 0 to się coś tam wyświetli, jak nie będzie równe 0, to wtedy x będzie równe odwrotności b podzielonej przez a. Potem się wyświetla x, potem się wpisuje c... Ale potem nic nie ma, nie wiadomo po co jest to c O_o Powiedz dokładniej o co ci chodzi, co chcesz zrobić ;)
komentarz 22 września 2015 przez niezalogowany
Aha! I nie wiem, po co zmieniałeś przestrzeń nazw na jakąś inną, może zostać std, wręcz musi, bo jak nie dasz std, to przed każdym cout-em i cin-em będziesz musiał dopisać ,,std::".
0 głosów
odpowiedź 22 września 2015 przez Patryk Krajewski Nałogowiec (26,170 p.)
Nie wiem o co chodzi, opisz jak ma to działać i co ma robić dokładniej
0 głosów
odpowiedź 22 września 2015 przez hit02 Nałogowiec (33,970 p.)

Musisz zapisać słownie to co robisz w C/C++. Przykładowo zamiast cin>>a piszesz "1. Wczytaj a."

Rozumiem, że to jakieś zadanko ze szkoły, więc nie dam ci rozwiązania, abyś się tego nauczył. smiley

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 627 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 287 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 224 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2018 w C i C++ przez robertos18 Obywatel (1,120 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...