• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z matmy

Object Storage Arubacloud
0 głosów
892 wizyt
pytanie zadane 21 września 2015 w Offtop przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

Cześć, mógłby ktoś zrobić mi pierwszy przykaład z zadanie 5. Nie za bardzo wiem o co w nim chodzi. 

I mam prośbę, czy mógłby ktoś wytłumaczyć jak zrobić pozostałe zadania.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 21 września 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
wybrane 21 września 2015 przez Paweł123
 
Najlepsza

Zadanie 4., podpunkt a:

Tutaj dodajesz liczby pod pierwiastkiem i także korzystasz z kalkulatora, który liczy pierwiastek trzeciego stopnia.

Zadanie 5., podpunkt a:

Resztę robisz podobnie, czyli dzielisz pierwiastek na dwa mniejsze, aby z jednego wyszła liczba całkowita.

Zadanie 6., podpunkt a:

Tutaj stosujesz wzór na różnicę kwadratów i wzór skróconego mnożenia.

komentarz 21 września 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
No patrzcie, że nie pomyślałem o screenach! :D
+1 głos
odpowiedź 21 września 2015 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
https://www.youtube.com/watch?v=DLtwskIFKeQ  
Po obejrzeniu powinieneś już sam zrozumieć i rozwiązać
+1 głos
odpowiedź 21 września 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Zobacz, to zadanie piąte jest bardzo proste :)

Zauważ, że każdy z tych pierwiastków możemy zapisać w innej postaci - np pierwiastek z 12 to 3 pierwiastki z 2. Niestety nie mam tu możliwości używania matematycznych znaków, chcę cię tylko naprowadzić :) Czyli po prostu musisz te pierwiastki sobie "uprościć" - myślę, że wiesz jak to zrobić, o ile uważałeś na lekcjach :) Na końcu powinny ci wyjść liczby z takimi samymi liczbami pod pierwiastkiem - czyli w tym przypadku będzie to liczba 2. A potem to będzie już prościzna dodawanie i odejmowanie liczb :)

Natomiast w szóstym zadaniu możesz posłużyć się wzorami skróconego mnożenia :)

Możesz mnie nie do końca zrozumieć, ale ciężko jest coś wytłumaczyć tylko piszą i nie mając za bardzo jak rozpisać jakiś przykład, ale jeśli mnie nie zrozumiesz, to mogę opracować Ci jakiś przykład i pokazać jak to rozwiązać, może wtedy zrozumiesz :)
komentarz 21 września 2015 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Dzięki za pomoc i  za chęcie, ale mam zrobić tylko 5 :D.

Niestety mam problem w 5 zadaniu przykładzie d). Wszystko robiem zgodnie z instrukcą którą podałaeś a nadal wychodzi mi zły wynik :(
komentarz 21 września 2015 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Dobra już nie ważne, problem z mnożeniem mam czasmi :D

Podobne pytania

–1 głos
2 odpowiedzi 756 wizyt
pytanie zadane 22 września 2015 w Offtop przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 194 wizyt
pytanie zadane 16 września 2015 w Offtop przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 205 wizyt
pytanie zadane 15 września 2015 w Offtop przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

92,615 zapytań

141,465 odpowiedzi

319,778 komentarzy

61,997 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...