• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wyłączające się przeglądarki

Object Storage Arubacloud
0 głosów
589 wizyt
pytanie zadane 20 września 2015 w Offtop przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
Witam.

Mam problem, a właściwie miałem go, bo po 24 godzinach sam się rozwiązał.

Mianowicie moje przeglądarki internetowe- są to Internet Explorer, Google Chrome oraz Mozilla Firefox- wyłączały się zaraz po uruchomieniu, strona startowa nawet nie zdążyła się załadować.

Włączyłem skan antywirusowy, znalazł parę wirusów, ale sytuacja nadal się nie zmieniała. Komputer był wielokrotni wyłączany, resetowany i nic.

Gdy uruchamiałem kolejny raz komputer (nie pamiętam za którym już razem, koło 20) system zaczął szukać błędów oraz je naprawiać. Po skończeniu uruchomił Windowsa, spróbowałem włączyć przeglądarkę, ale efektu nie było. Każda przeglądarka nadal się wyłączała.

Po kolejnych 2 godzinach prób rozwiązania (wyłączyłem go w tym czasie znów kilka razy), nagle wszystko wróciło do normy.

Przeglądarki znów działają, a ja nie przyczyniłem się do tego.

Jest mi ktoś wstanie to wytłumaczyć? Odpowiedzieć na pytanie: czy to znowu się powtórzy. I jak poradzić sobie z tym problemem jeśli znów powróci, bo coś czuje, że jeśli to się powtórzy, to problem nie zniknie znów w ciągu 24 godzin.

Zaglowiec

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 20 września 2015 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)
Pojawiały się jakieś komunikaty? Może to antywirus.
komentarz 20 września 2015 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
Nie było żadnych komunikatów. Po co antywirus miał by mi wyłączać przeglądarki?
0 głosów
odpowiedź 20 września 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Coś mi się wydaje, że problemem były właśnie te wirusy. Zapewne działały one na wszystkie przeglądarki, bo to mało możliwe, aby same od siebie (każda z osobna) się tak zachowywały. Jeśli system automatycznie wszystko naprawił, a wirusów nie ma, to nie widzę powodów do niepokoju.
komentarz 20 września 2015 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
Skan antywirusowy zrobiłem po godzinie od pojawienia się problemu. System coś naprawiał, ale nie wiem co, bo nie wierzę by efekt pojawił się dopiero po 2 godzinach.

Wolę martwić się na zapas, by w przyszłości być przygotowanym i rozwiązać problem w kilka minut.
0 głosów
odpowiedź 20 września 2015 przez SebastianGomularz Dyskutant (9,370 p.)
Mam tak samo N laptopie na Chrome i na mozili i na Opera.
komentarz 20 września 2015 przez nkuc82 Nowicjusz (100 p.)
Brzmi jak jakiś trojan, albo złośliwe oprogramowanie, które mogło Ci "wskoczyć"  i rozmnożyć Ci się na połączenie internetowe. Skan antywirusowy mógł to wyłapać i mogłeś nie wiedzieć w czym nawet problem. Polecałbym w przyszłości uważać co się instaluje i przede wszystkim skąd się to bierze. Czołem.
0 głosów
odpowiedź 21 września 2015 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
Problem znów wrócił. Ma ktoś pomysł jak go rozwiązać. Czekać kolejnych 24 godzin nie mam zamiaru, jak poprzednim razem.

Co mam zrobić by przeglądarki się nie wyłączały.
komentarz 21 września 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Czy te wirusy zostały całkowicie usunięte z komputera? Często jest tak, że nawet antywirus nie może sobie z nimi poradzić. Trudno mi powiedzieć, co jest nie tak. Poczekaj jeszcze raz ten sam czas i zobacz, czy nie dzieje się znowu tak samo. Jeśli tak, to chyba jedynym rozwiązaniem będzie reinstalacja systemu ze sformatowaniem dysku. Można jeszcze spróbować przeskanować komputer tym programem: http://www.dobreprogramy.pl/Trojan-Remover,Program,Windows,13140.html. Ja raz z niego korzystałem i znalazł to, czego inne oprogramowanie nie widziało.

Życzę powodzenia!

komentarz 21 września 2015 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
Spróbuję z tym programem,  jak nie zadziała poczekam może znowu zacznie działać, spróbuję coś jeszcze zdziałać,  bo format dysku nie cieszy mnie, ale jak nie będzie innego rozwiązania to nie zostanie mi nic innego.

Dziękuje za pomoc.
komentarz 21 września 2015 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
Wirusy zostały usunięte całkowicie z komputera,  a przynajmniej tak poinformował mnie antywirus.
0 głosów
odpowiedź 24 września 2015 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
Witam.

Musiałem niestety sformatowac dysk, ale to nie pomogło po 20 min, gdy zacząłem instalować przeglądarki i antywirus (wszystko z stron producentów) wirus znów się pojawił i znów zaczął wyłączać przeglądarki. Zrobiłem skan antywirusowy, wirus zostal znaleziony, ale był w plikach systemowych, przez co antywirus mie mógł go usunąć. Sformatowałem jeszcze raz i wgrałem od razu antywirusa. Zrobiłem skan, znów znalazł wirusa, ale tym razem zdążył go usunąć zanim "ukrył się" w plikach systemowych.

Moje pytanie brzmi: Jak mam się bronić? Jak zabezpieczyć się bardziej przed tego typem wirusa? Sam antywirus chyba nie wysarczy. Znacie może jakieś dobre zapory, które utrudnią wirusowi "wtargnięcie się" do komputera i samego systemu.
komentarz 24 września 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Skombinuj sobie jakiegoś firewalla. Czasami wystarczy tylko umiejętne korzystanie z internetu oraz częste skanowanie komputera. Poszukaj sobie coś: http://www.dobreprogramy.pl/Zapory-sieciowe-firewalle,Programy,Windows,66.html.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 145 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 213 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 303 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2023 w Sieci komputerowe, internet przez Unique2323 Nowicjusz (120 p.)

92,631 zapytań

141,498 odpowiedzi

319,869 komentarzy

62,011 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...