• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co myślicie o Windows 10? [50 dni po premierze]

Object Storage Arubacloud
+1 głos
361 wizyt
pytanie zadane 17 września 2015 w Systemy operacyjne, programy przez jako6 Bywalec (2,550 p.)

6 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 17 września 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
wybrane 19 września 2015 przez jako6
 
Najlepsza
Jest ok, lepiej niż na 7...
+1 głos
odpowiedź 18 września 2015 przez in4mat Bywalec (2,600 p.)
Jak dla mnie spisuje się bardzo dobrze. Nie ma tutaj częstych zamuleń (czasem są, ale to Windows), generalnie wszystkie aplikacje których używałem są kompatybilne, więc jestem zadowolony. Słyszałem mnóstwo narzekań na "szpiegowanie" użytkowników (tak jakby Fb, Google itp tego nie robiło), no ale mniejsza z tym :). Jedyne co zauważyłem, to dłuższe wyłączanie się komputera, w porównaniu do Windows 8.1, ale nie jest to jakiś uciążliwy mankament.
+1 głos
odpowiedź 18 września 2015 przez Quiku Obywatel (1,370 p.)
Jak dla mnie jest o wiele bardziej wygodny niż Win8.1, przede wszystkim nie ma tego kafelkowego menu którego nigdy nie ogarnąłem, i nie chciałem ogarnąć. Jeśli chodzi o kompatybilność z programami, to nie miałem jeszcze żadnych problemów. Jedyne co mnie męczy to to "szpiegowanie", ale w obecnych czasach to chyba nic szkokującego.
komentarz 18 września 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
I właśnie to mi się nie podoba :) Wiadomo, że Google nas szpieguje na wiele sposobów, w tym przez androida, ale na kompie trzyma się raczej cenne dane a nie na telefonie :/
komentarz 20 września 2015 przez Quiku Obywatel (1,370 p.)
Pytanie, co możemy z tym zrobić :/ Najlepiej by było się od tego odciąć, ale kto teraz przeżyje bez gmaila czy chociażby wyszukiwarki Google
komentarz 21 września 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
No prawda, prawda, ale żyć by się dało. Bez Windowsa da się żyć - i to nawet lepiej, bez gmaila da się żyć - założysz pocztę na innnym serwisie, gorzej bez wyszukiwarki, ale są jeszcze inne :)
+1 głos
odpowiedź 18 września 2015 przez WWOTEX Mądrala (6,200 p.)
Windows 7, 8, 10 i pewnie kolejne wersje wiele się od siebie nie różnią. Kod źródłowy windowsa wiele się nie zmienia (za każdym razem pewnie trochę szczególików naprawią) ... jak kupujesz nowego Windowsa to kupujesz tego samego z innym interfejsem... a te kilka rzeczy które może zmienią mogliby zmienić równie dobrze w ostatniej wersji w updacie (na szczęście tym razem dali za darmo starym użytkownikom). Ja do tej pory mam 7 i ilekroć używam jakiegokolwiek cudzego komputera, nie widzę żadnych różnic... te systemy są takie same tylko inaczej wyglądają...
0 głosów
odpowiedź 17 września 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Używać nie używałem, ale z tego co słyszałem to nie zachęca, odpycha bardziej. Ja i tak wolę mojego linuksika :)
0 głosów
odpowiedź 21 września 2015 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
Na linuksie mam wszystko tak jak mi się podoba. No nie powiem ustawiając u siebie grafike trochę się wzorowałem na 10 kopiując niego ikony i wygląd samego paska zadań. Z czego menu mam duzo bardziej dla mnie przyjazne z podziałem na kategorie i ulubione.  Używałem windowsa 10 przez chwile i to co mi w nim brakowało to że nie mogłem go sobie skonfigurować pod ciemną grafikę przy czym pod linuksem nie mam tego problemu.

Podobne pytania

–2 głosów
2 odpowiedzi 536 wizyt
+2 głosów
3 odpowiedzi 963 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2015 w Systemy operacyjne, programy przez Anonim Mądrala (6,000 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 543 wizyt

92,617 zapytań

141,466 odpowiedzi

319,783 komentarzy

61,999 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...